W tym roku odbywa się ono 4 sierpnia na boisku sportowym KS Michałowianka z Michałowicach w godz. 16.00-1.00 oraz 6 sierpnia w godz. 9.45-12.00 pod Obeliskiem upamiętniającym przemarsz I Kompanii Kadrowej oraz na terenie Dworu Lorenzów w Michałowicach.

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych mających miejsce na ziemi michałowickiej w 1914 roku. Wydarzenie cieszy się rokrocznie ogromnym powodzeniem.
4 sierpnia, o godz. 16.00 rozpoczną się na scenie prezentacje artystyczne m.in. pokazy taneczne, pokaz Agility (więcej info: https://www.facebook.com/events/1024096617759352/) oraz ciekawe koncerty – gwiazda wieczoru: Ewa Farna z Zespołem. “Kadrówkową” niespodzianką będzie… Orkiestra Wieniawa w niebanalnym towarzystwie KAYAH! Usłyszymy również znakomity koncert zespołu BIT MAD PROJECT, który towarzyszył Kayah i Orkiestrze Wieniawa podczas niedawnego koncertu w NCK-u. Mamy nadzieję, że tak jak my, nie możecie się doczekać! Aby zaspokoić ciekawość… obejrzyjcie klip z koncertu Kayah z Orkiestrą Wieniawa – 19 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury: https://www.youtube.com/watch?v=_4Qe5-Ny_O4
Po finałowym koncercie odbędzie się duży pokaz fajerwerków oraz dyskoteka w plenerze z muzyką na żywo. Wstęp wolny! Warto przyjść odpowiednio wcześniej, by spokojnie dotrzeć na miejsce, zarezerwować sobie miejsce parkingowe i skorzystać z wszystkich atrakcji. 

Program Pikniku Wolności 4 sierpnia:

Start: godz. 16.00 (boisko KS Michałowianka)

  • konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych
  • pokaz samby brazylijskiej i tańców latino
  • pokaz psich sportów agility
  • występy wokalne
  • mnóstwo atrakcji w plenerze, m.in.: Wesołe Miasteczko!

około 17.30 – Koncert! KAYAH Z ORKIESTRĄ WIENIAWA!

około 18.30 – Koncert zespołu BIT MAD PROJECT

około 20.00 – Koncert! EWA FARNA 

po koncercie – POKAZ FAJERWERKÓW I DYSKOTEKA W PLENERZE Z MUZYKĄ NA ŻYWO! (DO GODZ. 1.45)

Ważne informacje w kwestii dojazdu na boisko KS Michałowianka w dniu 4 sierpnia!
– dojazd samochodem będzie możliwy tylko od ul. Akacjowej (od strony ul. Pałęgi)
– ul. Akacjowa będzie ulicą dwukierunkową – wyjazd z miejsca wydarzenia również będzie możliwy tylko tą drogą
– ul. Akacjowa prowadzi do odpowiednio oznaczonych parkingów (prosimy o przemyślane parkowanie)
– ul. Sportowa (od strony E77) będzie przeznaczona jedynie dla ruchu pieszych (bez możliwości wjazdu i wyjazdu samochodem)
– przypominamy o naszej akcji “Przyjdźże na nogach!” – bo łatwiej, wygodniej i przyjemniej

6 sierpnia o godz. 9.45 odbywa się symboliczny przemarsz szlakiem I Kompanii Kadrowej oraz uroczystości patriotyczne przy Obelisku upamiętniającym obalenie słupów granicznych (przy trasie E77 na Warszawę) oraz w pięknym Dworze w Michałowicach, gdzie również odbędą się występy artystyczne oraz piknik. Atrakcyjne koncerty i wydarzenia przyciągają co roku rzesze odwiedzających.