“Misza. Kot zza Uralu”
Spotkanie autorskie z Karoliną Talar.

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, mieliśmy wyjątkowego gościa. Podczas omawiania książki „Misza. Kot zza Uralu” towarzyszyła nam bowiem sama autorka, Karolina Talar pseudonim Zołza Jest to cudowna, ciepła osoba. Mimo przeciwności losu, pozostaje optymistką. Otwarta na ludzi momentalnie zjednała sobie serca klubowiczów dzięki czemu spotkaniu towarzyszyła żywa i emocjonująca dyskusja.

Ale kim jest cały ten Misza, że aż książkę o nim napisano? Jak wiadomo koty mają nie jedno ale aż 7 żyć. Takie są wyjątkowe! Misza opowiada nam jeden ze swoich żywotów, który spędził gdzieś hen daleko na syberyjskiej prowincji na początku XX wieku. Zarówno główny bohater jak i jego ukochany Dziadek to niezłe gagatki więc nieraz otworzymy oczy ze zdumienia co potrafili nawyczyniać.

Misza ma genialne poczucie humoru (ale bardzo często jest to takie 18+), sporo tu przekleństw i erotyki. W książce odnajdziemy dużo satyry na bolszewizm, komunizm a także na ludzkie i kocie zachowania, jest jednak równie dużo refleksji nad życiem, relacjami i otaczającym nas światem.

Podczas spotkania Pani Karolina opowiedziała nam nieco o swoim życiu i pisarskich początkach. Oprócz wydania książki jest ona bowiem również autorką poczytnego bloga, pisanego od ponad 9 lat na facebooku. Kociosmędek ma swoją wierną rzeszę fanów co wcale nas nie dziwi.

Jako, że głównym bohaterem książki napisanej przez panią Karolinę jest kot Misza nie mogło zabraknąć opowieści o naszych czworonożnych przyjaciołach. Ich przygody i różnorodne charaktery to temat na kilka kolejnych książek. Jak udało nam się dowiedzieć, najprawdopodobniej w lipcu ukaże się następna książka naszego gościa – tym razem, wraz z dostojnym Puszkiem udamy się do starożytnego Egiptu. Już nie możemy się doczekać.

Książka „Misza. Kot zza Uralu” już wkrótce będzie dostępna w naszej bibliotece.