Różowy Październik w bibliotece – wieczór pełen siły, empatii i kobiecej solidarności

W Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach akcji Różowy Październik, poświęcone profilaktyce raka piersi i budowaniu świadomości zdrowotnej wśród kobiet.

W sali widowiskowej zebrało się wiele inspirujących kobiet – atmosfera pełna była ciepła, wsparcia i dobrej energii. Inicjatorką wydarzenia była Ania Jeleń, kobieta pełna pasji i zaangażowania, która przypomniała, że jeśli choć jedna osoba po tym spotkaniu zdecyduje się na badanie, to znaczy, że było warto.

Uczestniczki mogły obejrzeć poruszającą wystawę „PomacajSię – Historia Kobiet na Jednym Zdjęciu”, wysłuchać prelekcji dr. n. med. Wojciecha Pirowskiego z Malwowa Centrum Dermatologiczno-Chirurgicznego, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach samobadania piersi. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozmowy przy herbacie, poczęstunek oraz odwiedziny stoisk z biżuterią i olejkami eterycznymi, które wprowadziły atmosferę relaksu i spokoju.

To był wieczór pełen rozmów, refleksji i kobiecej mocy. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom oraz partnerom wydarzenia za obecność, ciepło i solidarność.

Pomacaj się – bo troska o siebie to troska o życie.