W niedzielne popołudnie w sali widowiskowej biblioteki miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem specjalnym a jednocześnie prowadzącym był pan Bogdan Waga. Człowiek , który pokonał tysiące kilometrów i przemierzył wiele dróg, ulubionym środkiem transportu,  motocyklem.

Prowadzący, Bogdan Waga, o swojej podróży:
“Rok 2020 bardzo zmienił nasze życie, ograniczył możliwość spotkań i podróżowania. I właśnie na przekór przeciwnościom, postanowiliśmy z Bożenką, zapraszając jeszcze trójkę naszych Towarzyszy, zorganizować wyprawę motocyklową prowadzoną przez wszystkie najwyżej położone drogi w Alpach, przez parki narodowe, wzdłuż brzegów największych jezior włoskich, przez nasze z sentymentem wspominane miejsca w Prowansji i na Lazurowym Wybrzeżu. Nie mieliśmy pewności, czy przejścia graniczne będą dostępne? Czy nie pojawią się problemy z organizacją noclegów? Ale chcieliśmy jechać za horyzont w rejony, które w większości odwiedzaliśmy wcześniej podróżując samochodem. Tyle, że tym razem otrzymaliśmy możliwość podziwiana piękna w formie niesamowicie skondensowanej. A wrażenia i kontakt ze Światem umożliwiała nam przyjaźń z dwukołową maszyną, która nas niosła. W trakcie tego “przemierzania” pojawiały się krótkie ujęcia kamerą robione raczej “ku pamięci”, bez żadnego szczególnego zamysłu (…)”

Dla licznie zgromadzonej publiczności również była to niesamowita przygoda. W filmie padło określenie „Galeria ludzi szczęśliwych”, co całkowicie trafnie oddało nastrój bohaterów podróży jak i osób biorących udział w niedzielnym spotkaniu. Była to uczta dla zmysłów ; niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki, szczegółowe opisy miejsc, wieczorne spacery po urokliwych miasteczkach a wszystko to podlane doskonałą, wprowadzającą w nastrój muzyką. Dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy, po czym pan Bogdan wraz z uroczą żoną, panią Bożenką zaprosili wszystkich gości na mały poczęstunek,  podczas którego była okazja podzielenia się wrażeniami i odczuciami po obejrzanej relacji. We foyer zamieszczona została mini galeria zdjęć z podróży państwa Wagów.

Dziękujemy panu Bogdanowi za profesjonalizm i wspaniałe popołudnie.