Na Andrzejki biblioteczne przybyli do nas uczniowie klasy II a. Wspólnie czytaliśmy książeczkę Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry” z serii Czytam sobie. Jest to zabawna historia o złym magu, który chciał zmniejszyć sułtana za pomocą magicznego syropu i zasiąść na tronie.

Żeby być prawdziwym czarodziejem i wyglądać jak on, potrzebna jest odpowiednia czapka. Każdy z uczniów po otrzymaniu czapki maga, musiał rozwiązać działanie matematyczne i dzięki temu dowiedział się ile gwiazdek będzie mógł przykleić do swojej czapki. Im więcej gwiazdek tym więcej magii!

W czasie spotkania, dzieci poznały różne sposoby wróżenia. Rozpoczęliśmy od kręcenia kołem przyszłości. Po jego zakręceniu można było dowiedzieć się co czeka daną osobę w życiu.

„Świeca marszczy złoty nos. Z każdej strony kapie wosk…” to kolejna pełna wrażeń wróżba, która polegała na laniu wosku przez dziurkę od klucza. Ta zabawa sprawiła uczniom najwięcej radości.

Na zakończenie spotkania, dzieci poznały stary sposób wróżenia z kości. Jednych czekała podróż oraz sukcesy, a innych spełnienie marzeń oraz miłość.