Nasze biblioteki oferują darmowy dostęp do e-booków na platformie LEGIMI oraz IBUK LIBRA.

Co należy zrobić, aby korzystać z darmowych ebooków?
1. Przyjdź do naszej biblioteki (Michałowice, Więcławice lub Raciborowice) i poproś bibliotekarza o kod dostępu do Legimi lub Ibuk Libra
2. Załóż darmowe konto na jednej z platform (lub na obu)
3. Wpisz unikatowy kod, który wręczono Ci w bibliotece
4. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń!

Zapraszamy po odbiór kodów 🙂

ibukl

legimiwolnetW naszym katalogu dostępne są również Wolne Lektury.


Nie masz czytnika e-booków? Wypożycz go w swojej Bibliotece!!!

Serdecznie zapraszamy czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice do korzystania z bezpłatnych czytników książek elektronicznych, dzięki którym czytelnicy będą mieli łatwy dostęp do najnowszych pozycji e-booków. Do dyspozycji czytelników oddajemy 6 urządzeń, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Regulamin wypożyczania czytników e-booków:

1. Czytniki e-booków można wypożyczyć w Bibliotece.

2. Z usługi wypożyczania e-czytników mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające kartę biblioteczną BPGM.

3. Można wypożyczyć 1 czytnik na okres 1 miesiąca z możliwością jednokrotnego przedłużenia terminu zwrotu o kolejny miesiąc, o ile nie został zamówiony przez kogoś innego.

4. Przedłużenia można dokonać najpóźniej w dniu terminu zwrotu.

5. Przy wypożyczaniu e-czytników korzystający zobowiązany jest do okazania dowodu osobistego i podpisania oświadczenia, którego wzór stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu (u bibliotekarza).

6. Użytkownik ma prawo wgrać do pamięci czytnika dowolne e-booki.

7. Przed zwrotem czytnika użytkownik zobowiązany jest do usunięcia wszystkich wgranych przez siebie plików i oddania urządzenia w stanie takim jak go wypożyczył.

8. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu praw autorskich do materiałów zamieszczanych na czytnikach przez użytkowników.

LEGIMI – instrukcja obsługi

  1. W celu korzystania z oferty e-booków Czytelnik Biblioteki Publicznej w Michałowicach (oraz jej filii), legitymujący się Kartą Biblioteczną zgłasza się po odbiór kodu dostępu w Punkcie Rejestracji Czytelników (podczas pandemii Covid-19 zgłoszenia nalezy wysyłać mailowo). Otrzymany kod musi aktywować na stronie: www.legimi.pl/rajska. Jeśli jest już użytkownikiem Legimi (posiada konto czytelnicze) wystarczy, że zaloguje się na powyższej stronie i wpisze swój kod dostępu. Jeśli dotąd nie korzystał z usług Legimi musi najpierw założyć konto. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został pobrany.
  2. Po założeniu konta na stronie https://www.legimi.pl/ Czytelnik pobiera darmową aplikację w systemie Android lub IOS ze sklepu Google Play, App Store, Windows Phone Store, które pozwolą na czytanie e-booków. Czytelnik może zainstalować aplikację na dwóch urządzeniach spośród następujących: tablet, komputer, smartphone, e-czytnik.
  3. Czytelnik może korzystać z usługi przez 30 dni (np. od 10 listopada do 10 grudnia) od momentu wprowadzenia na swoim koncie kodu dostępu. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 listopada musi zostać aktywowany do 30 listopada), kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece.
  4. W ewentualnych sprawach technicznych Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt z działem technicznym Legimi pod adresem e-mail: support@legimi.com.
  5. W sprawach związanych z dystrybucją kodów Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt pod adresem e-mail: bpgm@michalowice.malopolska.pl.
  6. Regulamin usługi LEGIMI tutaj

Empik Go dla bibliotek – instrukcja obsługi