Godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Michałowicach:

Poniedziałek 10-18
Wtorek 8-19
Środa 8-18
Czwartek 8-19
Piątek 8-18
Sobota 8-16
(co druga sobota, na przemian z filią w Raciborowicach)

Biblioteka Publiczna w Michałowicach i jej filie biblioteczne (w Więcławicach i Raciborowicach) zapraszają wszystkich mieszkańców naszej gminy: dorosłych, dzieci, młodzież, studentów, emerytów, pasjonatów czytania. Osoby spoza naszej gminy również mogą się zapisać na specjalnych zasadach.

Do Państwa dyspozycji oddajemy coraz bogatszy księgozbiór, na bieżąco aktualizowany (również pod kątem preferencji i potrzeb czytelniczych), a także stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Ponadto naszym czytelnikom oferujemy: bezpłatny dostęp do e-booków oraz możliwość wypożyczenia audiobooków oraz filmów. Posiadamy też do wypożyczenia czytniki e-booków oraz urządzenia czytak plus (ilość ograniczona).

Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na miejscu służymy radą i pomocą zarówno w doborze lektur jak i obsłudze komputera.

Nasza Biblioteka to także miejsce, w którym odbywają się atrakcyjne zajęcia promujące czytelnictwo dla grup dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Biblioteka bierze udział w różnych akcjach i programach promujących czytelnictwo np. Narodowe Czytanie czy Mała Książka Wielki Człowiek.

Co roku planujemy dla Was ciekawe spotkania, wydarzenia i warsztaty, zachęcamy do sprawdzania naszego fanpejdża https://www.facebook.com/bibliotekapublicznagminymichalowice, gdzie znajdziecie mnóstwo porad oraz informacji odnośnie funkcjonowania biblioteki i katalogu online.

Zapraszamy!