Adres: ul. Św. Małgorzaty 6
32-091 Raciborowice
E-mail: fbr@michalowice.malopolska.pl

Godziny otwarcia (obowiązujące od 11.03.2024)

Poniedziałki 10:00-18:00
Wtorki 8:00-16:00
Środy 8:00-16:00
Czwartki 11:00-19:00
Piątki nieczynne
Soboty  8:00-16:00 *
* Biblioteka będzie otwarta w co drugą sobotę ( od kwietnia, na przemian z Biblioteką w Michałowicach). Wynika to z wymogów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura Biblioteki 2021-2025”

 

Osoba odpowiedzialna za bibliotekę: Iwona Dyląg

W bibliotece znajduje się czytelnia komputerowa, czytelnia czasopism z wygodną sofą i fotelami oraz stołami i krzesłami, czytelnia dla dzieci wyposażona w stoliki, krzesełka, pufy i pluszaki.

Zapraszamy grupy szkolne do zapisów na zajęcia “Chcę Wiedzieć Więcej”. Są to zajęcia, łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Przy okazji tych zajęć dzieci i młodzież dowiadują się ciekawostek na omawiany temat.

Filia prowadzi również spotkania z przedszkolakami pt. “Bajeczne Poranki”. Zapraszamy grupy do zapisów.

W bibliotece cały czas odbywają się również warsztaty i zajęcia tematyczne, wg kalendarza i okazji (np. Walentynki, warsztaty zdrowego odżywiania, zajęcia motywacyjne dla młodzieży).

Biblioteka oferuje bezpłatnie czytelnikom możliwość podłączenia komputera do gniazda internetowego, możliwość skorzystania z sieci WI-FI (hasło do sieci podaje bibliotekarz), możliwość skorzystania ze sprzętów czytelni komputerowej z podłączonym internetem.