Gmina Michałowice przystąpiła do ogólnopolskiej i edukacyjnej kampanii społecznej Radia Eska skierowanej do dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz rodziców pod hasłem „#razem przeciw depresji”. Realizatorem akcji jest Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, a patronat nad nią objął wójt Antoni Rumian. W tych działaniach zwracamy uwagę na problem depresji coraz bardziej powszechny wśród młodych ludzi oraz informujemy, gdzie szukać pomocy.

Kiedy pojawia się niechęć do życia, zmęczenie, apatia, kiedy młody człowiek odczuwa ciągły smutek i nie widzi sensu życia, może rozwijać się u niego depresja. Ważne, by nie ignorować tych objawów, ale uczyć się sobie z nimi radzić, szukać wsparcia najbliższych oraz, jeśli widzimy taką potrzebę, umieć zwrócić się po pomoc do specjalistów. Nieleczona depresja może rozwijać się latami, niszcząco wpływać na kolejne obszary codziennego funkcjonowania, takie jak nauka, relacje rodzinne i społeczne, a także mieć konsekwencje w dorosłym życiu. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to dziś temat numer jeden. Działania naszej gminy w trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to współpraca jednostek, takich jak GOPS, szkoły oraz CKiP.

W ramach akcji zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych do obejrzenia filmu interaktywnego i pokierowania losami jego bohaterki, zmagającej się z depresją, a także publikujemy materiały edukacyjne na temat depresji. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z psychoterapeutką i dyrektorką GOPS w Michałowicach – Moniką Łopatowską. W artykule dotyczącym działań naszej gminy w trosce o zdrowie psychiczne młodzieży umieszczamy informacje kontaktowe do jednostek pomocowych w naszym regionie.

Kliknij w baner i wejdź do akcji!

Zobacz interaktywny film: