„Świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają.”

Dziś nasza biblioteka bierze udział w XVI Małopolskich Dniach Książki „Książka i Róża”.

Z tej okazji z samego rana zawitały do nas dzieci z klasy II „a” z pobliskiej podstawówki na warsztaty “Czarodzieje mogą wszystko”, na których dowiedziały się jak można wpłynąć na swoje życie. Zachęcaliśmy je do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności. Warsztaty zostały przygotowane wg scenariusza dr Wandy Matras-Mastalerz, pracownika Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalistę w dziedzinie biblioterapii.

Na zajęciach dzieci czytały książkę, po której zostały zachęcone do głośnego przedstawiania swoich poglądów. Aby być Czarodziejem trzeba się nim poczuć, więc stworzyliśmy czarodziejskie czapki… a potem do dzieła! Nadszedł czas prawdziwych czarów! Z przygotowanych składników (np.: gwiezdny pył, wąsy czarnego kota czy promienie słońca w proszku) dzieci tworzyły przeróżne mikstury i eliksiry jak np.: mikstura przyjaźni, megamocy czy na wypadanie włosów 🙂

IMG_0029

IMG_0036

IMG_0044