Letnie popołudnie, 7 czerwca, spędziliśmy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Na ten miesiąc mieliśmy do przeczytania dwie książki; „Mąż z ogłoszenia” J. Graves i „ Linia życia” J. Picoult.

Pierwsza z książek to literatura zupełnie nie w guście naszych klubowiczów. Płytka, nieinteresująca fabuła, brak tematu do dyskusji.

„Linia życia” to zupełnie inna historia. Wielowątkowość, relacje międzyludzkie, poważne problemy, emocje ukazane w subtelny i delikatny sposób.

Jest to również książka o miłości; bohaterowie chcą kochać i kochają, ale miłością niedojrzałą, egoistyczną, niszczącą. Niby wszystkie postacie są pozytywne, ale jednak coś nie gra. Mnóstwo zaburzonych relacji, osobistych odczuć, poszukiwania siebie, niedopasowanie planów do rzeczywistości, konfliktów. Szokujące wybory, jak porzucenie dziecka przez matkę, ogromne konsekwencje z pozoru nieistotnych decyzji. Mnóstwo tematów do dyskusji a nawet sporów.

Książka uzyskała wysoką notę 7.8 pkt.

Dodatkowo czekała na nas miła niespodzianka; jedna z naszych klubowiczek, pani Marianna Łopaciuk wydała właśnie swoją książę pt. „Przemijanie”. Do naszej biblioteki trafił jeden z egzemplarzy. Dziękujemy bardzo i gratulujemy.

Następne, wakacyjne spotkanie już 5 lipca, omawiać będziemy „Imperium mrówek” Bernarda Werbera.