Z przyjemnością informujemy, że od poniedziałku, tj. 7 listopada, czytelnicy 20 małopolskich bibliotek publicznych, w tym Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice, dzięki dofinasowaniu przyznanemu przez samorząd województwa małopolskiego, mogą bezpłatnie korzystać z ebooków oferowanych przez Legimi Sp. z. o.o. 

Co należy zrobić, aby korzystać z darmowych ebooków?
1. Przyjdź do naszej biblioteki (Michałowice, Więcławice lub Raciborowice) i poproś bibliotekarza o kod dostępu do Legimi
2. Załóż darmowe konto Legimi na stronie http://www.legimi.pl/rajska/zaloguj/?redirect=%2frajska%2f
3. Wpisz unikatowy kod, który wręczono Ci w bibliotece
4. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows 8 oraz Windows Phone.
5. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń!

logotypy

 

LEGIMI – instrukcja obsługi

 1. W celu korzystania z oferty e-booków Czytelnik Biblioteki Publicznej w Michałowicach (oraz jej filii), legitymujący się Kartą Biblioteczną zgłasza się po odbiór kodu dostępu
  w Punkcie Rejestracji Czytelników. Otrzymany kod musi aktywować na stronie:
  www.legimi.pl/rajska. Jeśli jest już użytkownikiem Legimi (posiada konto czytelnicze) wystarczy, że zaloguje się na powyższej stronie i wpisze swój kod dostępu. Jeśli dotąd nie korzystał z usług Legimi musi najpierw założyć konto. Kod należy aktywować
  w miesiącu, w którym został pobrany.

 2. Po założeniu konta na stronie www.legimi.pl/rajska Czytelnik pobiera darmową aplikację w systemie Android lub IOS ze sklepu Google Play, App Store, Windows Phone Store, które pozwolą na czytanie e-booków. Czytelnik może zainstalować aplikację na dwóch urządzeniach spośród następujących: tablet, komputer, smartphone, e-czytnik.

 3. Czytelnik może korzystać z usługi przez 30 dni (np. od 10 listopada do10 grudnia) od momentu wprowadzenia na swoim koncie kodu dostępu. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 listopada musi zostać aktywowany do 30 listopada), kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece.

 4. Pierwsza pula kodów ważna jest od 02.11.2016 do 30.11.2016, kolejna pula kodów ważna jest od 01.12.2016 do 31.12.2016 itd..

 5. Usługa Legimi pozwala na JEDNOCZESNE czytanie e-booków przez maksymalnie 1000 czytelników

 6. Czytelnicy mogą korzystać z usługi Legimi aż do osiągnięcia limitu stron w ramach zakupionego przez bibliotekę pakietu (w tym przypadku jest to 1.375.000 stron) lub (kiedy limit stron nie zostanie osiągnięty) do dnia zakończenia świadczenia usługi przez Legimi (w tym przypadku do 31.10.2017 czyli ostatniego dnia ważności kodów wydanych przez bibliotekę w październiku).

 7. W ewentualnych sprawach technicznych Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt
  z działem technicznym Legimi pod adresem e-mail:
  support@legimi.com.

 8. W sprawach związanych z dystrybucją kodów Czytelnik Biblioteki proszony jest
  o kontakt pod adresem e-mail:
  legimi@rajska.info.