W czerwcu tradycyjnie zapraszamy na rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. Będzie to również okazja do prezentacji efektów całorocznej pracy naszych zespołów artystycznych, sportowych oraz indywidualnych występów utalentowanych, młodych wykonawców. Na scenie wystąpią: zespół tańca ludowego Pawie Pióra, zespół tańca nowoczesnego FLOW, cheerleaders “Butterflies”, małe baletnice, nasze wokalistki, gitarzyści i pianiści. Przyjedzie do nas również zespół tańca ludowego “Krakus”.

W tym roku piknikowi będzie towarzyszył Piknik Zdrowia, zorganizowany przez Instytut Strumiłły we współpracy z Biblioteką Publiczną oraz CKiP, dzięki dotacji pozyskanej ze środków Starostwa Powiatowego w Krakowie. Pomysł narodził się z chęci promowania i rozwijania prozdrowotnych zachowań u dzieci oraz całych rodzin. Będzie można skorzystać z porad trenerki personalnej, Marty Zyty-Krzywdy, która doradzać będzie w kwestiach ćwiczeń dla zdrowia, biegania czy nordic walking. Będzie możliwość zrobienia bezpłatnych badań: pomiaru cukru, ciśnienia, a nawet EKG, a wszystko to dzięki nawiązanej współpracy z Fundacją Lazarus. Są to badania proste, szybkie, a przy tym ważne, choć jak wiemy, w codziennym zabieganiu nie zawsze wystarcza nam czasu, by je regularnie robić. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak prawidłowo dbać o zęby, a doradzać będą profesjonalni dentyści dziecięcy, zaopatrzeni w prezentowe gadżety promujące zdrowy tryb życia. W ramach Miasteczka Zdrowia swoje stanowisko będzie miał ratownik medyczny Andrzej Żaba, który zaprezentuje, jak udzielać pierwszej pomocy, a także będzie przyjmował zapisy na bezpłatny kurs pierwszej pomocy, który zorganizowany zostanie w naszej Bibliotece i będzie obejmował kilka spotkań, łącznie trwających 8 godzin i zakończonych rozdaniem certyfikatów uczestnikom. Na szkolenie mamy tylko 15 miejsc, a jest ono przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, w tym gimnazjalistów. Kurs będzie odbywał się: 15.06 w godz. 17.30-20.30, 22.06 w godz. 17.30-20.30 oraz 27.06 w godz. 17.30-19.30.

5 czerwca w ramach Pikniku Zdrowia organizujemy także Dzień Dawcy Szpiku, będzie więc dostępne stanowisko z informacją dla potencjalnych dawców szpiku, dzięki współpracy z Fundacją DKMS. Na stanowisku naszych wolontariuszy będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku, a dzięki temu w przyszłości pomóc osobom chorym na białaczkę. Nasi wolontariusze odpowiedzą na istotne pytania, w tym opowiedzą, jak odbywa się proces przekazywania szpiku, bo jest on dużo prostszy, niż wielu osobom się wydaje. Rodzic, który ratuje życie – to bohater w oczach dziecka. Dzień Dziecka jest świetną okazją, żeby to udowodnić;-)

Będzie można się zarejestrować się jako potencjalny dawca. Dla dzieci będą także liczne konkursy z wiedzy o zdrowiu, oczywiście z nagrodami. Zapraszamy już od godz. 15!

DKMS Polska_logo

Plakat Pikniku Zdrowia i Dnia Dziecka

 

Piknik Zdrowia organizujemy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Krakowie logo powiatu