Spotkania obcych sobie ludzi nie zawsze są początkiem przyjaźni, jednak tym razem tak właśnie było! Gdy spotkaliśmy się 8 lat temu, na pierwszym spotkaniu DKK, nikt nie pomyślał, że 6 grudnia 2023 r będziemy świętować nie tylko mikołajki ale również nasz, wspólny sukces, bo moderatorem roku można zostać tylko wtedy gdy ma się tak wspaniałych Klubowiczów. Potwierdził to również św. Mikołaj, który zostawił dla wszystkich małe upominki.

Oczywiście, oprócz świętowania, był czas na rozmowy o literaturze. Podczas spotkania omawialiśmy książkę „Fausta” autorstwa Krystyny Kofty. „Kim jest Fausta? Uwiedzioną dziewczynką, Faustowską Małgorzatą, ofiarą pożądania starego mężczyzny? A może współczesną wersją Fausta filozofa, samotną, tajemniczą kobietą, która nie zawaha się przed niczym, by zacząć wszystko od początku? A może po prostu jedną z wielu współczesnych kobiet, które panicznie boją się przemijania i w pogoni za złudą nieśmiertelności poddają się zabiegom chirurgicznym wiedźmy Mefisty?” – na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć i my.

Jest to historia czternastoletniej Fausty oddanej a raczej sprzedanej przez matkę, starszemu o czterdzieści lat Filipowi Fołtynowiczowi. Żyją razem, tworząc „rodzinę” aż do wyczekiwanej przez Faustę śmierci Filipa. Czy odzyska wolność, której tak pragnie? Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Przekonajcie się sami.

Książka zaczyna się bardzo ciekawie, wciąga od pierwszych stron ale niestety, gdzieś w połowie gubi swoją „nieodkładalność”, a samo zakończenie wydaje się absurdalne. Większość Klubowiczów uznała, że autorka ma zdecydowanie lepsze pozycje w swoim dorobku ale mimo wszystko warto zapoznać się z historią „Fausty”.