W ramach warsztatów dla dzieci i młodzieży organizowanych przez naszą bibliotekę, 1 grudnia odbyły się zajęcia dla uczniów ze szkoły w Naramie. Tematem, który poruszaliśmy była historia książki i pisma. Wiadomo, że jest to wiedza bardzo rozległa dlatego staraliśmy się przybliżyć dzieciom najważniejsze i zarazem najciekawsze wiadomości o malowidłach naskalnych, egipskich hieroglifach czy średniowiecznych skrybach.

img_0006

img_0008

Jednakże aby nie opierać się tylko na wiedzy przekazywanej ustnie poprosiliśmy dzieci o wykorzystanie swoich manualnych zdolności. Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonać tabliczki gliniane oraz stworzyć własne inicjały. Ponadto obejrzeliśmy wspólnie prace dotyczącą papieru czerpanego, poznaliśmy książki pod różnymi postaciami, gdzie oprócz tej tradycyjnej, papierowej formy dzieci miały okazję zobaczyć urządzenie dla osób niedowidzących zwane Czytak, audiobooki, oraz czytnik e-booków.

img_0016

img_0032

img_0028

Na zakończenie sprawdziliśmy czujność i uwagę uczestników zadając kilka podchwytliwych pytań. Wszyscy wypadli świetnie a w nagrodę każde dziecko otrzymało słodką nagrodę.