Noc Bibliotek już za nami, jednak na długo pozostanie w naszej pamięci, a to wszystko za sprawą cudownej młodzieży z gminy Michałowice oraz fantastycznej atmosfery panującej podczas pobytu w Bibliotece.

Atrakcji było mnóstwo! Między innymi kalambury, wirtualne zwiedzanie pięknych bibliotek, film w naszym kinie oraz gra „Skarby Biblioteki”, nie obyło się również bez literackich zgadywanek. Uczestnicy NB mogli przelać na papier swoje pomysły i marzenia dotyczące wyglądu Biblioteki Swoich Marzeń: jedne biblioteki były obsługiwane przez wróżki, inne były stworzone na wzór słynnych stadionów sportowych, a w jeszcze innych można było wskoczyć specjalnym tunelem wprost do wybranej książki i zostać jej głównym bohaterem.

Po bardzo intensywnych zajęciach przyszła pora na wyciszenie. Około godziny 3  nad ranem młodzież rozłożyła karimaty i ulubione poduszki (ważną rolę odegrały tu też nasze biblioteczne pluszaki, które bardzo przypadły wszystkim do gustu)… jednak nikt  nie zasnął! Nocnym pogaduchom nie było końca, nawiązały się nowe przyjaźnie, a nad ranem usłyszeliśmy od uczestników „dlaczego ta noc już się kończy?!”

Do dziś słyszymy bardzo miłe komentarze o naszej akcji, więc obiecujemy, że powtórka już za rok… a może nawet wcześniej 🙂