6 sierpnia odbyły się uroczystości patriotyczne pod obeliskiem upamiętniającym obalenie słupów granicznych przez I Kompanię Kadrową. Corocznie to wydarzenie upamiętniane jest symbolicznym marszem z krakowskich Oleandrów do Kielc. Uczestnicy marszu zatrzymują się w Michałowicach, by złożyć kwiaty pod obeliskiem, a następnie odwiedzają gościnny dwór państwa Lorenzów, gdzie mogą odpocząć przy posiłku i słuchając patriotycznej muzyki. W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli m.in.: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wójt Gminy Michałowice Antoni Rumian, przedstawiciele ZHP oraz lokalnych Stowarzyszeń.

Kadrówka Obelisk

9 sierpnia o godz. 10 wystartował XIII MTB Maraton Rowerowy, w którym wzięło udział 167 uczestników. Przyznano nagrody w kilku kategoriach na dystansach: mini, mega i giga. Nasz cykliczny maraton łączy pokolenia, najmłodsi uczestnicy to nastolatkowie, a najstarszy w tym roku uczestnik to 76-latek. Rowerzyści przybywają do Michałowic z różnych zakątków Polski: Warszawa, Łódź, Jaworzno i inne, startują prywatnie lub reprezentując swoje kluby rowerowe. Bezpłatny, profesjonalny serwis rowerowy zapewniła w tym roku firma Family Bike. Uczestnicy maratonu chwalą trasę jako ciekawą i bardzo atrakcyjną, pozytywnie wypowiadają się również o organizacji maratonu. Zwycięzcy odebrali nagrody w postaci akcesoriów rowerowych oraz pucharów i dyplomów. Przyznaliśmy także specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników, którzy zakończyli maraton na wysokim, bo 9 miejscu.

Maraton 2016

Wieczorem na scenie w Wilczkowicach zaprezentowali się młodzi artyści, a także sportowcy. Wystąpiła para taneczna, wokalistki z CKIP: Gabrysia Jeleń i Kasia Fiedor, a Patryk Tomaszewski – instruktor prowadzący zajęcia w naszym Centrum – dał dynamiczny pokaz fitness wraz ze swoim zespołem. Kamil Zakrzewski wystąpił z pokazem chińskich sztuk walki wushu.

Pokazy piknik wolności 2016

Atmosferę podgrzał koncert Orkiestry Wieniawa, działającej pod patronatem naszego CKIP, z Januszem Radkiem, do którego następnie ustawiła się kolejka po autografy i zdjęcia. Artysta chętnie rozmawiał z fanami.

Radek i Wieniawa

W finale Pikniku Wolności zagrał zespół LemON, wobec czego przestrzenie okołosceniczne zapełniła przede wszystkim młoda publiczność. Po koncercie była szansa na wspólne zdjęcie z wokalistą Igorem i muzykami oraz autografy. Późnym wieczorem tradycyjnie obejrzeliśmy pokaz fajerwerków, a najbardziej wytrwali zostali na dyskotekę w plenerze.

Lemon

Centrum Kultury i Promocji składa serdeczne podziękowania osobom, które aktywnie przyczyniły się do organizacji Pikniku Wolności oraz Maratonu Rowerowego:

Stanisławowi Stopińskiemu

Sołectwu Wilczkowice

Druhom jednostek OSP z gminy Michałowice

Harcerzom – Żółtemu Szczepowi Michałowice

Wolontariuszom

Właścicielom firmy Ogród Michałowice

Państwu Lorenzom za udostępnienie zespołu dworsko-parkowego

Orkiestrze Echo z Michałowic i Orkiestrze Wieniawa

Funkcjonariuszom policji z Komisariatu w Zielonkach oraz Komendy Powiatowej Policji

Wokalistkom: Gabrieli Jeleń i Katarzynie Fiedor

Kamilowi Zakrzewskiemu za pokaz sztuk walki

Dariuszowi Paluchowi za udostępnienie miejsca pod parking

Sponsorom: K3 Service, Family Bike, Bank Spółdzielczy Rzemiosła Oddział w Michałowicach, U.H.P. Pateccy.