Szanowni Państwo,

w związku z nasilającym się zjawiskiem cyberprzestępczości, która przyjmuje różne formy, nierzadko bardzo krzywdzące, przygotowaliśmy projekt dla młodzieży, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem hejtu w Internecie, a także akceptacji swojej osoby.

Chcemy zaproponować młodzieży konkurs wakacyjny, który jest punktem startowym naszej Kampanii. W szczególności chcielibyśmy zaprosić do współpracy Domy i Ośrodki Kultury z terenu Małopolski, w których kształci się muzycznie czy artystycznie młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs polega na stworzeniu własnego tekstu piosenki o tytule ‘Mam swoją wartość’. Spośród wszystkich nadesłanych tekstów, powołana przez nas komisja konkursowa wybierze maksymalnie sześć tekstów, na które będzie można głosować poprzez profil facebookowy. Na trzy najlepsze teksty czekają atrakcyjne nagrody.

Liczymy, że poprzez ten Konkurs uda nam się ‘wciągnąć’ młodzież do dalszej dyskusji nad problemem hejtu w sieci, by nauczyli się konstruktywnej krytyki i poszanowania siebie nawzajem.

Honorowy Patronat nad naszym projektem objęli: Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Józef Krzyworzeka – Starosta Krakowski oraz Fundacja Legalna Kultura.

Dyrektor CKIP Agnieszka Brodowska