Jesteśmy bardzo dumni z naszego (ciągle powiększającego się) Klubu Podróżnika, ponieważ w ramach spotkań gościmy wspaniałych i wartościowych ludzi. Wczoraj wieczorem odwiedziła nas „Koniara” ? – Pani Elżbieta Perec, osoba bardzo optymistyczna, emanująca dobrą energią.

Pani Ela, od lat związana ze środowiskiem miłośników koni, obecnie opiekuje się Stadniną Kielnarowa na Rzeszowszczyźnie. Drugą jej wielką pasją są Kresy Wschodnie.Zafascynowana końmi i podróżami opowiedziała nam m.in. o historycznej wędrówce po dawnej Polsce, której bohaterem był Paweł Popiel, żyjący w XIX wieku publicysta, prawnik i podróżnik, który pokonał 16 tysięcy km na klaczy Lalka, potem na klaczy Jedynka, przemierzając nasz kraj wszerz i wzdłuż.

Wielką niespodzianką dla publiczności był gość specjalny spotkania, Pan Włodzimierz Wowa Brodecki, słynny krakowski ułan, który przed laty dotarł konno aż na Monte Cassino. „Niezwykle ciepły i serdeczny, z dumą i błyskiem w oku mówiący o ojczyźnie. Wielki patriota, miłośnik koni i teatru. Swoją obecnością ożywia miejsce, w którym się pojawia i na długo zapada w pamięć…”, tak piszą o nim inni, a my z radością podpisujemy się pod tymi słowami. Dziękujemy serdecznie pani Elżbiecie Perec za niezwykle ciekawą opowieść a panu “Wowce” za uświetnienie tego wydarzenia.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o naszym przemiłym gościu https://www.youtube.com/watch?v=QSjqInKLfBg