10 kwietnia, w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice, odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, na którym swoją podróż po dzikim zachodzie Ameryki przedstawiła nam pani Alicja Zaionc, osoba mocno związana z Michałowicami. Wspomina, że jako dziecko mieszkała w domu dla nauczycieli, ponieważ jej mama, Łucja Kowalska, była ówczesnym dyrektorem szkoły w Michałowicach.

Inspiracją dla Alicji, aby wyruszyć w podróż po zachodnich stanach Ameryki była książka Waldemara Łysiaka „Asfaltowy saloon”- po jej przeczytaniu narodziła się chęć zobaczenia tego świata na własne oczy.

Zaczęliśmy od Kalifornii, kierując się w stronę gór Sierra Nevada. Zwiedziliśmy miasto bogaczy i gwiazd – Beverly Hills oraz Hollywood.

W Arizonie przejechaliśmy fragmentem historycznej drogi Route 66. Zobaczyliśmy jeden z najwspanialszych cudów natury – Wielki Kanion Rzeki Kolorado.

Odwiedziliśmy zarządzany przez Indian Nawaho Kanion Antylopy. Kanion ten należy to tzw. kanionów szczelinowych. Światło wpadające do środka i oświetlające czerwony piaskowiec daje niezwykły efekt.

W Las Vegas widzieliśmy przepiękne hotele, wspaniałe tematyczne kompleksy, które pięknieją i ożywają po zmroku.

Udaliśmy się do Doliny Śmierci, gdzie czasem z powodu wysokich temperatur (nawet do 50 stopni C) zjazd na jej dno nie jest możliwy. Z punktu Zabriskie Point można doskonale zobaczyć całą dolinę.

Zobaczyliśmy trójkaskadowy wodospad Yosemite i lśniący “Welon Panny Młodej”.

Po prelekcji i pokazie zapierających dech w piersiach zdjęć przyszła kolej na film z tej niezwykłej podróży, który wywarł ogromne wrażenie na publiczności.

Dziękujemy serdecznie pani Alicji Zaionc za cudowną i niezapomnianą podróż.