Sri Lanka w sanskrycie oznacza „olśniewający kraj” i taka właśnie jest ta piękna, egzotyczna wyspa nazywana też Cejlonem lub Łzą Indii. O tym niezwykłym miejscu opowiedzieli nam Państwo Grażyna i Mariusz Czopińscy, dla których był to pierwszy występ w naszym Klubie Podróżnika.

Wielu z nas Cejlon kojarzy się z herbatą i bardzo słusznie. Ogromne plantacje tej rośliny stanowią nieodzowny element krajobrazu. Bogata w różne gatunki zwierząt fauna oraz przepiękna, kolorowa flora, ukazane na cudownych fotografiach zachwyciły wszystkich uczestników. Dzięki naszym prelegentom mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki małp, dostojne słonie, które są symbolem życia czy barwne ptaki .Państwo Czopińscy uraczyli nas ciekawą historią swojej spontanicznej wyprawy. Wrażenia z podróży przeplatali ciekawostkami historycznymi i anegdotami.

Bardzo dziękujemy za tę relację i mamy nadzieję na więcej. Cieszymy, że w Klubie Podróżnika pojawiają się nowe twarze. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby dołączyć do grona prelegentów i podzielić się ze słuchaczami relacjami ze swoich podróży.

Fotografia przedstawia prelegentów, państwa Czopińskich, podczas spotkania Klubu Podróżnika