‼️Drogie biegaczki?‍, drodzy biegacze?‍! Czas na wyczekiwany komunikat!‼️

Do ostatniej chwili rozważaliśmy wszystkie za i przeciw, konsultowaliśmy i analizowaliśmy sytuację. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu zawodów Młyn Trail Michałowice 2020 w tradycyjnej formule.

Dlaczego odwołujemy zawody? Zasługujecie na słowo wyjaśnienia. Odwołujemy Młyn, ponieważ chcemy podejmować odpowiedzialne decyzje. Najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo, a w dobie pandemii nie jesteśmy w stanie go Wam zapewnić. Sytuacji nie poprawia brak jasnych wytycznych co do zasad organizowania plenerowych imprez sportowych. Sami jesteśmy biegaczami i nie wyobrażamy sobie sytuacji, kiedy ktoś z Was właśnie na naszych zawodach uległby zarażeniu…

Nie jest to dla nas łatwe, uwierzcie. Każdy kto nas zna, wie, że Młyn jest naszym oczkiem w głowie. Pierwsza edycja dostarczyła ogromnej dawki emocji i radości. Mieliśmy poczucie, że udało się stworzyć zawody biegowe na wysokim poziomie. I bardzo chcieliśmy to powtórzyć także w tym roku. Ba, chcieliśmy wynieść Młyn na wyższy poziom. Pandemia wszystko pokrzyżowała. Czujemy, że zawody zorganizowane w rygorze sanitarnym nie miałyby klimatu, na którym tak bardzo nam zależy.

Ale nie poddajemy się, Młyn powróci za czas jakiś, mamy pomysły nie tylko na edycję letnią w 2021 roku, ale i na… o tym może kiedy indziej.

ℹ️‼️Ważna informacja dla wszystkich biegaczy, którzy zapisali się na Młyn i opłacili start – niebawem na Wasze konta zwrócimy pieniądze. Co do złotówki!‼️

A tymczasem mamy dla Was inną propozycję. Młyn przecież musi się kręcić! Może nie tak zwyczajnie, ale wirtualnie! Zapraszamy Was na specjalną edycję! Wirtualny Młyn Trail Michałowice 2020 to dobra zabawa, radość z obcowania z naturą i pełne bezpieczeństwo. Zasady będą proste – wystarczy się zapisać, a potem pobiec jeden z młyńskich dystansów 6, 13 albo 25 km. I teraz uwaga, będą 2 nadrzędne klasyfikacje:

➡️możecie biegać w dowolnym miejscu, choćby dookoła swojego domu albo bloku;
➡️możecie też przyjechać do Michałowic i przebiec prawdziwą trasę.

Czas na wykonanie zadania to okres od 12 czerwca do 1 sierpnia. Zapisywać się będzie można przez niemal cały ten czas – ważne, aby dowód pokonania dystansu (zdjęcie zegarka, zrzut ekranu aplikacji biegowej albo link do aktywności) przesłać nam do północy 1 sierpnia.

Szczegółowy regulamin i zasady Wirtualnego Młyna przedstawimy Wam w poniedziałek 8 czerwca.

To też będzie niezły MŁYN!?

Z biegowym pozdrowieniem, organizatorzy zawodów Młyn Trail Michałowice.