UWAGA! KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY!

Drodzy biegacze, oto kilka absolutnie najważniejszych informacji przed zawodami Młyn Trail Michałowice. Prosimy, zapoznajcie się z nimi, w przeciwnym razie możecie nie dojechać, nie zaparkować, zgubić się na trasie biegu albo pojechać do zupełnie innych Michałowic.


Biuro zawodów

Centrum wydarzeń zlokalizowane będzie na boisku Klubu Sportowego Michałowianka przy ul. Sportowej w Michałowicach – pod Krakowem, około 15 km od Rynku Głównego. Biuro zawodów otwarte będzie od 8.00 do 9.30. Uczestników mieszkających blisko biura zawodów prosimy o możliwie wczesny odbiór pakietów tak, by biegacze przyjeżdżający z Krakowa i innych miejscowości mogli spokojnie odebrać swoje pakiety.

Biuro zawodów „Dziecięcy młyn” otwarte będzie od 8.00 do 11.30. W tych godzinach opiekunowie wra z dziećmi mogą odbierać przygotowane dla nich pakiety.

Dojazd do Michałowic

Do Michałowic bardzo łatwo dojechać z centrum Krakowa – polecamy liczne busy, odjeżdzające z dolnej płyty Dworca Autobusowego: kierunek Słomniki i Miechów, cena biletu to 3,5 zł. Przystanek znajduje się zaraz przy ul. Sportowej, a stąd to już tylko 3-5 min. spacerkiem na zawody.

Można także wybrać komunikację miejską – autobusy 257, 277 i 260. 

Autobusy 257 i 277 kursują z Nowego Kleparza. Jeśli korzystamy z linii 257, należy wysiąść na przystanku “Michałowice II”. Jeśli jedziemy autobusem 277, to wybieramy przystanek “Michałowice Ośrodek Zdrowia”. Autobus 260 odjeżdża z Prądnika Czerwonego, przystanek w Michałowicach – “Michałowice Koźlica”. 

Parkingi

Na Młyn Trail można oczywiście przyjechać także własnym samochodem – zmotoryzowanym rekomendujemy wjazd na boisko od strony ul. Sportowej (wprost z drogi krajowej E7). Tu przygotowane będą miejsca parkingowe.

Uwaga! Na Młyn Trail nie będzie można wjechać od strony Starej Apteki ul. Na leśnym stoku – tędy prowadzą trasy zawodów.

Szatnie i prysznice

Dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Michałowianka na boisku będzie można skorzystać z przebieralni oraz z prysznica.

Przebieg zawodów

8.00 Otwarcie biura zawodów (dla zawodników i dzieci);
9.30 Zamknięcie biura zawodów (dla dorosłych zawodników);
9.45 Odprawa dla zawodników dystansu „Ale Młyn 23 km”;
9.50 Rozgrzewka – prowadzi Marta Zyta Krzywda-Bicz
10.00 Start dystansu „Ale Młyn 23 km”;
10.01 Odprawa dla zawodników dystansów 4 i 10 km;
10.10 Start dystansów 4 i 10 km;
11.30 Zamknięcie biura zawodów „Dziecięcy Młyn”;
11.45 Rozgrzewka dla dzieci;
12.00 Start zawodów „Dziecięcy Młyn” – zapisane dzieci będą pokonywały tor przeszkód przygotowany przez Kamila Kozioła;
13.30 Ceremonia dekoracji najlepszych zawodników – jako pierwsi będą nagradzani zawodnicy kategorii „Gmina Michałowice”, następnie dystanse 4 km, 10 km i Ale Młyn 23 km;
13.50-13.55 Losowanie nagród – voucherów na buty marki Hoka One One;
14.00 – zakończenie I edycji biegów Młyn Trail.

Oznaczenia i zabezpieczenie trasy

Trasy będą zabezpieczane przez policję, straż pożarną oraz wolontariuszy. Przebieg tras oznaczony będzie taśmami. W kluczowych miejscach (np. na przecięciu trasy z drogą gminną) ustawione będą dodatkowe znaki (między innymi strzałki), informujące zawodników o zakręcie bądź ważnym miejscu na trasie. 

Zawodnik danego dystansu powinien kierować się oznaczeniami zgodnymi z kolorem swojego numeru startowego:
– 4 km – znaki w kolorze zielonym;
– 10 km – znaki w kolorze niebieskim;
– 23 km – oznaczenia czerwone;

Uwaga! Fragmenty tras to drogi gminne i powiatowe, na których należy zachować szczególną ostrożność.

Miasteczko Młyn Trail Michałowice

W centrum wydarzeń, czyli na boisku KS Michałowianka będzie dostępna strefa food trucków. Będzie można zakupić – w korzystnych cenach – posiłek. 

Punkty odżywcze

Organizatorzy zaplanowali dwa punkty odżywcze. 
Pierwszy punkt na starcie/mecie: zawodnicy dystansu 10 km będą przez niego przebiegać po pierwszej 4-kilometrowej pętli.

Drugi punkt usytuowany będzie na 7 km trasy “Ale Młyn 23 km”. Przez ten punkt dwukrotnie przebiegną zawodnicy najdłuższego dystansu – wbiegając do lasu goszczańskiego i wybiegając (na mniej więcej 16-17 km trasy). Oprócz wody na punkcie biegacze będą mogli znaleźć owoce i drobne przekąski.

Wyposażenie zalecane

W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia wysokich temperatur organizatorzy Młyn Trail Michałowice wprowadzają na dystansie 23 km wyposażenie zalecane:
– plecak biegowy albo kamizelkę biegową;
– bidon lub softflaski o pojemności 0,5 l;
– czapeczkę lub inną osłonę przed słońcem;
– naładowany telefon z wprowadzonym numerem organizatora (podamy w biurze zawodów);

Zawody „Dziecięcy Młyn”

Rozgrzewka dla dzieci przewidziana jest na godz. 11.45, natomiast start na godz. 12.00. 

Zadaniem dzieci będzie pokonanie toru przeszkód przygotowanego przez Kamila Kozioła. Mali zawodnicy startują w trzech turach: 12.00 – grupa najmłodsza, 12.30 – grupa średnia i 13.00 – grupa najstarsza.

Najmłodsze dzieci mogą biec w asyście rodziców lub opiekunów prawnych.

Uwaga! W „Dziecięcym Młynie” wszyscy są zwycięzcami – nie wyłaniamy 1, 2 oraz 3 miejsca. Rodziców prosimy o kulturalny doping.