W pierwszą październikową niedzielę, gdy pogoda za oknem nie była już taka łaskawa, wybraliśmy się w podróż na słoneczną Teneryfę. Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Karolczyk, pasjonat podróży i mieszkaniec naszej gminy.

Pan Jerzy opowiedział nam przede wszystkim jak dobrze przygotować się do podróży na wyspę „wiecznej wiosny.” Z bardzo starannie przygotowanej prezentacji dowiedzieliśmy się między innymi, jaki klimat panuje na tej wulkanicznej wyspie ( praktycznie zawsze powyżej 15ºC), jakie są ceny lotów, hoteli i lokalnych produktów, co trzeba koniecznie zobaczyć i z jakich atrakcji skorzystać. Najbardziej spodobały nam się trzy rzeczy: tanie mieszkania do kupienia, bezpłatny basen na każdym osiedlu no i oczywiście temperatury dodatnie utrzymujące się przez cały rok.

Ponadto piękne i niezwykle klimatyczne zdjęcia pozwoliły nam, choć przez chwilę poczuć się turystami, a dzięki naszemu przewodnikowi znaleźliśmy się nawet w pobliżu wulkanu (Teide – masyw wulkaniczny, ostatnia erupcja miała miejsce w 1909 r.).

Przy okazji jeszcze raz chcielibyśmy podziękować Panu Jerzemu oraz jego żonie i synowi, którzy dzielnie wspierali naszego prelegenta za bardzo miło i inspirująco spędzone popołudnie.