„Kto panuje nad narracją, panuje nad światem” tymi słowami podsumowaliśmy, omawianą na ostatnim spotkaniu DKK, lekturę. „Wyspa Kobiet”, bo o niej mowa, to kolejna pozycja pisarki Lauren Groff, z którą spotkaliśmy się na Dyskusyjnym Klubie Książki. „Fatum i Furię” omawialiśmy w 2020 r i zrobiła na nas ogromne wrażenie, nic więc dziwnego, że nasze oczekiwania wobec kolejnej książki były wysokie.
Na szczęście i tym razem się nie zawiedliśmy.
„Wyspa Kobiet” to połączenie powieści historycznej, feministycznej i utopijnej.
Główną bohaterką jest Marie młoda dziewczyna, krewna Eleonory Akwitańskiej, która już na samym początku zostaje odesłana z dworu, aby zostać przeoryszą podupadłego angielskiego zakonu. Marie, to wywodząca się z rodu wojowniczek olbrzymka, nie bardzo kojarząca się ani z życiem wśród szlachty, ani wśród mniszek. Szybko jednak, okazuje się, że to właśnie zgromadzenie stanie się dla niej drugim domem. Co więcej, dzięki licznym talentom, swojej silnej osobowości oraz samozaparciu przekształca podupadający i zadłużony klasztor w świetnie prosperującą ziemską posiadłość. Nie będziemy zdradzać jak potoczą się dalsze losy Marie oraz jej zgromadzenia. Musicie przekonać się sami… Polecamy!

Jednej z naszych klubowiczek tematyka „Wyspy Kobiet” skojarzyła się serialem „Jak zostać tyranem” (dostępny obecnie na platformie Netflix). To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Uwielbiamy, kiedy dyskusja o omawianej książce prowadzi nas w tak różne kierunki.
Nasz Dyskusyjny Klub Książki to cudowne miejsce, stale otwarte na nowe osoby, które tak jak my, chcą przy filiżance dobrej kawy, zanurzyć się w literacki świat.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja, podczas Tygodnia Bibliotek – godzina zawsze ta sama czyli 18:00. Zapraszamy!!