Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się burzą z piorunami, dosłownie. Pogoda jednak nie odstraszyła naszych wiernych i odważnych klubowiczów i mogliśmy, zgodnie z planem, porozmawiać o książce Alice Munro pod tytułem „Uciekinierka”.

Jest to pozycja zawierająca kilka opowiadań, kilka luźnych , kilka ze sobą powiązanych, opowiadających o kobietach, które na różne sposoby badają granice swojej wolności.
Albo raczej granice klatki, jaką stało się ich życie. Kobiety uwikłane w różne, nie zawsze dobre relacje, kobiety słabe i bezwolne. Szukają wyzwolenia i wydaje im się, że zrobiły wszystko, by być gdzie indziej, spróbować czegoś innego, znaleźć szczęście, które wydaje się na wyciągnięcie ręki, lecz nigdy nie dostatecznie blisko, by je posmakować.
Pierwsza historia szczególnie zapada w pamięć, gdzie kobieta dostaje szansę i pomoc w ucieczce od swego męża, tyrana. Po podjęciu tej niełatwej decyzji, ucieczce, która dochodzi do skutku, wydaje się ,że najgorsze już za nią. Nieoczekiwanie nadchodzi kryzys, strach przed nieznanym i bohaterka wraca skruszona do swego męża, wroga, którego zna.
Są to historie niedokończone, problemy zostają nierozwiązane, wpędzają czytelnika w ponure myśli. Zgodnie uznaliśmy, że nie jest to ani łatwa ani lekka lektura, lecz skłania do przemyśleń.

Dla odmiany, na przyszły miesiąc, fundując sobie całkiem inny gatunek literatury, zaplanowaliśmy spotkanie autorskie z panią Krystyną Mirek. Tak więc czytamy książki tej autorki, zachęcając jednocześnie wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Odbędzie się ono 10 maja godzinie 18tej. Szczegóły w Bibliotece oraz na naszej stronie http://wmichalowicach.pl/…/spotkanie-autorskie-z-krystyna-…/

Zdjęcie użytkownika Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice. IMG_0014IMG_0013