Młyn Trail Michałowice 2023

Komunikat organizacyjny

Drogie biegaczki i drodzy biegacze,

Młyn Trail Michałowice już w sobotę 29 lipca. Oto kilka absolutnie najważniejszych informacji, z którymi warto się zapoznać.

Jak dojechać do Michałowic? Gdzie zaparkować? W jakich godzinach działa biuro zawodów? O której godzinie startuje Młyn Kids? Czy na trasie biegacze spotkają punkt odżywczy? Jakie wyposażenie jest obowiązkowe?

Miejsce

Centrum wydarzeń zlokalizowane będzie – tak jak w latach ubiegłych – na boisku Klubu Sportowego Michałowianka przy ul. Sportowej w Michałowicach – pod Krakowem, około 15 km od Rynku Głównego.

Dojazd i parking

Na zawody dojechać można komunikacją miejską MPK – polecamy autobusy 257 (przystanek blisko boiska Michałowianki) oraz 307 (należy wysiąść na parkingu P+R koło kościoła i urzędu gminy i dojść na boisko – ok. 1,5 km). Polecamy też liczne busy, odjeżdżające z dolnej płyty Dworca Autobusowego w Krakowie:  kierunek Słomniki i Miechów.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA DLA BIEGACZY, KTÓRZY PRZYJADĄ WŁASNYM SAMOCHODEM! W tym roku nie będzie możliwości wjazdu ul. Sportową ani ul. Na leśnym Stoku!!! WJAZD WYŁĄCZNIE UL. AKACJOWĄ od strony Masłomiącej! W pobliżu boiska przygotowane będą miejsca parkingowe.

Jak dojechać ul. Akacjową? Jadąc od Krakowa na światłach w Michałowicach skręcacie w prawo. Po kilkuset metrach w miejscowości Masłomiąca skręcacie w lewo w ul. Akacjową (tuż przed firmą ZORBUD). Droga najpierw asfaltowa, a potem szutrowa doprowadzi Was do boiska Michałowianki.

Rekomendujemy zaparkowanie na Parkingu P+R tuż obok kościoła i urzędu gminy – ok. 1,5 km od boiska. We wtorek i środę przed zawodami ma intensywnie padać, jest prawdopodobne, że przygotowane miejsca parkingowe w okolicy boiska będą zbyt grząskie.

Biuro zawodów

Biuro zawodów otwarte będzie od 7.30 do 9.30. Uczestników mieszkających blisko biura zawodów prosimy o możliwie wczesny odbiór pakietów tak, by biegacze przyjeżdżający z Krakowa i innych miejscowości mogli spokojnie odebrać swoje pakiety.

Biuro zawodów „Młyn Kids” otwarte będzie od 9.00 do 11.30. W tych godzinach opiekunowie wraz z dziećmi mogą odbierać przygotowane dla nich pakiety.

UWAGA! Wspólnie z firmą Datasport wprowadzamy udogodnienie techniczne – mailem lub smsem otrzymacie bilety, uprawniające do odbioru pakietu startowego. W biurze należy mieć przy sobie wydrukowany bilet (kod QR) lub telefon. Po zeskanowaniu otrzymacie numer startowy i pakiet.

Miasteczko Młyn Trail Michałowice

Centrum wydarzeń będzie boisko KS Michałowianka przy ul. Sportowej.

Po biegu biegacze otrzymają posiłek regeneracyjny. Poza tym w strefie gastro będziecie mogli zakupić dodatkowy posiłek.

Zapisy w dniu zawodów

Dopuszczamy możliwość zapisów na Młyn Trail w dniu zawodów w godzinach funkcjonowania biura. W takich przypadkach nie zapewniamy dostępności pełnych pakietów, aczkolwiek jesteśmy przygotowani na większą liczbę biegaczy.

Opłata w dniu zawodów jest o 10 PLN wyższa.

Depozyt

Na terenie Biura Zawodów funkcjonował będzie Depozyt.

Przebieg zawodów

7.30 Otwarcie biura zawodów (dla dorosłych zawodników);

9.00 Otwarcie biura zawodów „Młyn Kids”

9.30 Zamknięcie biura zawodów (dla dorosłych zawodników);

9.45 Odprawa dla zawodników dystansu 21 km;

9.50 Rozgrzewka;

10.00 Start dystansu 21 km;

10.01 Odprawa dla zawodników dystansu 11 km;

10.10  Start dystansu 11 km;

10.11 Odprawa dystansu 5 km;

10.20 Start dystansu 5 km

11.30 Zamknięcie biura zawodów MŁYN KIDS;

11.45 Rozgrzewka dla dzieci;

12.00 Start zawodów „Młyn Kids” – zapisane dzieci będą pokonywały pętlę wokół boiska i kilka przeszkód przygotowanych przez Kamila Kozioła – lidera i trenera GOAT Team Michałowice.

13.30 Ceremonia dekoracji najlepszych zawodników – jako pierwsi będą nagradzani zawodnicy kategorii „Gmina Michałowice”, następnie dystanse 5, 11 km i 21 km, na końcu Klasyfikacja Drużynowa;

13.50 Loteria fantowa;

14.00 – zakończenie V edycji biegów Młyn Trail Michałowice.

Oznaczenia i zabezpieczenie trasy

Trasy będą zabezpieczane przez policję, straż pożarną oraz wolontariuszy. Przebieg tras oznaczony będzie taśmami. W kluczowych miejscach (np. na  przecięciu trasy z drogą gminną) ustawione będą dodatkowe znaki (między innymi strzałki), informujące zawodników o zakręcie bądź ważnym miejscu na trasie.

Zawodnik danego dystansu powinien kierować się oznaczeniami zgodnymi z kolorem swojego numeru startowego:

  • 5 km – znaki w kolorze zielonym;
  • 11 km – znaki w kolorze niebieskim;
  • 21 km – oznaczenia czerwone;

Pliki gpx znajdziecie na naszej stronie: https://tiny.pl/wqhvf

Punkty odżywcze

Zaplanowaliśmy kilka punktów odżywczych. Pierwszy punkt znajduje się w strefie start/meta – będziecie mogli z niego skorzystać po zakończeniu swojego udziału w Młynie. Oprócz tego – jak już wspomniano – biegacze otrzymają posiłek regeneracyjny.

Na trasie 5 km nie ma punktów odżywczych.

Drugi punkt usytuowany będzie na piątym kilometrze trasy 11 km i 21 km – na ul. Słowik w Zagórzycach tuż przy skręcie w ul. Szpilka (w ul. Szpilka skręcą zawodnicy dystansu 11 km).

Kolejny punkt znajduje się na siódmym kilometrze trasy 21 km – w tym miejscu rozpoczniecie pętlę po lesie goszczańskim. Przez ten punkt zawodnicy 21 km przebiegną dwukrotnie – wbiegając do lasu na ok. siódmym kilometrze trasy i kończąc swoją leśną pętlę na ok. czternastym kilometrze trasy.

W punkcie odżywczym oprócz wody i izotoników biegacze znajdą także owoce i drobne przekąski.

Wyposażenie zalecane

Zalecamy – zwłaszcza na dystansie 21 km – następujące wyposażenie:


– plecak biegowy albo kamizelkę biegową;
– bidon lub softflaski o pojemności 0,5 l;
– czapeczkę lub inną osłonę przed słońcem;
– naładowany telefon z wprowadzonym numerem organizatora.

Obuwie: jeśli będzie sucho, wszystkie trasy Młyna można pokonać w obuwiu „na asfalt”. Jeśli będzie wcześniej padało, zalecamy obuwie terenowe, szczególnie na dystansie 21 km. Najlepiej przygotować sobie 2 pary i tuż przed startem zdecydować.

Zawody „Młyn Kids”

Rozgrzewka dla dzieci przewidziana jest na godz. 11.45-11.50, natomiast start na godz. 12.00.

Zadaniem dzieci będzie pokonanie pętli wokół boiska Michałowianki. Na torze przygotowane będą dodatkowo niewielkie przeszkody.  Dzieci w wieku 4-7 lat pokonają jedną pętlę, dzieci starsze 8-12 lat – dwie pętle.

Uwaga! W „Młynie Kids” wszyscy są zwycięzcami – nie wyłaniamy 1, 2 oraz 3 miejsca. Rodziców prosimy o kulturalny doping.

Sponsorami tego wydarzenia są: Gmina Michałowice, Mipromet, Osada Jurajska, Restauracja Ducka, Kebasa, Radio Eska.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, GOAT Team Michałowice

Zapraszamy!