W tym miejscu znajdziecie podstawowe informacje na temat zawodów Młyn Trail Michałowice.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową:

mlyntrailmichalowice@gmail.com (kontakt w sprawie faktur: biuro@ckip.com.pl)

Czym jest Młyn Trail Michałowice?

Młyn Trail Michałowice to nowa impreza dla biegaczy organizowana w podkrakowskich Michałowicach – około 15 km od Rynku Głównego. V edycja zawodów odbędzie się w sobotę 27 lipca o godz. 10.00.  Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 7.30. Start i meta zawodów zlokalizowane będą na stadionie Michałowianki przy ul. Sportowej w Michałowicach, tuż nad samym brzegiem pięknej i dzikiej rzeki Dłubni.

Organizatorzy

Organizatorami Młyn Trail Michałowice są Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, Gmina Michałowice oraz G.O.A.T. Team Michałowice – grupa biegowa, działająca na terenie gminy i skupiająca lokalnych biegaczy. Największy sukces zespołu to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich.

Skąd nazwa Młyn Trail?

Nazwa nie jest przypadkowa. W nieodległej historii działało nad Dłubnią wiele młynów, które tworzyły wraz z krętą, meandrującą rzeką niezwykły krajobraz. Do naszych czasów zachowały się jedynie pozostałości. Bardzo blisko od miejsca startu i mety, w Wilczkowicach, można podziwiać zabytkowy drewniany młyn, podobnie w Raciborowicach,  Młodziejowicach i innych miejscowościach w pobliżu Michałowic. Chcemy przypominać o tym pięknym dziedzictwie.  Oczywiście, słowo „młyn” budzi też inne skojarzenia – chcemy Wam dostarczyć tak wiele wrażeń, abyście po przekroczeniu linii mety mogli powiedzieć: rzeczywiście, to był niezły młyn!

Trasy

Młyn Trail Michałowice 2024 to 3 dystanse: 5 km, 11 km i 21 km. W większości trasy prowadzą polnymi i leśnymi ścieżkami Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego, choć zdarzają się też odcinki asfaltowe.

Trasy oznaczone będą taśmami i specjalnymi znakami informacyjnymi. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą wolontariusze, Policja oraz strażacy OSP.

START – godz. 10.00 (dystans 21 km), godz. 10.15 (11 km), godz. 10.30 (5 km).

W ramach imprezy Młyn Trail Michałowice odbędą się również zawody dla dzieci MŁYN KIDS. Będą to biegi z przeszkodami rozgrywane na boisku Michałowianki. Szczegółowy regulamin tych zawodów:

Zapisy w systemie: www.time-sport.pl

Biuro Zawodów czynne będzie w sobotę 27 lipca w godz. 7.30 – 9.30.

ZAPISY

Zapisy na Młyn Trail prowadzi firma TIMESPORT.

Kategorie i klasyfikacja generalna

Organizatorzy nie wprowadzają kategorii wiekowych.  Podczas zawodów Młyn Trail Michałowice obowiązują kategorie Open wśród mężczyzn i Open wśród kobiet. Podczas Biegów prowadzone będą następujące klasyfikacje (osobno dla każdego dystansu):

Klasyfikacja Open Kobiet;

Klasyfikacja Open Mężczyzn;

Klasyfikacja “Mieszkańcy Gminy Michałowice” – z podziałem na klasyfikacje kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja drużynowa – czekamy na zgłoszenia drużyn. Zawodnicy dokonując zapisu na zawody, podają nazwę drużyny, którą reprezentują. WAŻNE, aby w ramach jednej drużyny zachować jednolity zapis nazwy zespołu. Drużyna musi składać się z co najmniej 4 zawodników. Do klasyfikacji liczą się 4 najlepsze czasy zawodników danej drużyny: 2 najlepsze czasy z dystansu 11 km i 2 najlepsze czasy z dystansu 21 km. Wyniki są sumowane. Zwycięża drużyna o łącznym najkrótszym zsumowanym czasie.

Nagrody

Każdy zawodnik, który ukończy bieg dostanie pamiątkowy medal. Dodatkowo dla najlepszych zawodników dystansów: 5 km, 11 km i 21 km (kategorie Open Kobiet i Open Mężczyzn) przewidywane są nagrody finansowe ufundowane przez Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.

OPEN KOBIET/OPEN MEŻCZYZN

Dystans: 5 km

1 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 200 zł (STATUETKA)

2 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 150 zł (STATUETKA)

3 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 100 zł (STATUETKA)

Dystans: 11 km

1 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 300 zł (STATUETKA)

2 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 200 zł (STATUETKA)

3 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 150 zł (STATUETKA)

Dystans: 21 km

1 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 400 zł (STATUETKA)

2 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 300 zł (STATUETKA)

3 miejsce – BON FINASOWY OD GMINY MICHAŁOWICE – 200 zł (STATUETKA)

DRUŻYNA 1 miejsce – BON FINASOWY 500 PLN OD FIRMY MIPROMET

DRUŻYNA Z GMINY MICHAŁOWICE  NAJLEPSZYM CZASEM – BON FINANSOWY DO OSADY JURAJSKIEJ – 400 PLN

KATEGORIA: GMINA MICHAŁOWICE

OPEN KOBIET/OPEN MEŻCZYZN

5 KM – I MIEJSCE – BON FINANSOWY DO RESTAURACJI KEBASA – 100 PLN (STATUETKA)

11 KM – I MIEJSCE – BON FINANSOWY DO OSADY JURAJSKIEJ – 200 PLN (STATUETKA)

21 KM – I MIEJSCE – BON FNANSOWY OD FIRMY MIPROMET – 500 PLN (STATUETKA)

Dojazd i parkingi

Na zawody dojechać można komunikacją miejską MPK – polecamy autobusy 257 (przystanek blisko boiska Michałowianki) oraz 307 (należy wysiąść na parkingu P+R koło kościoła i urzędu gminy i dojść na boisko – ok. 1,5 km). Polecamy też liczne busy, odjeżdżające z dolnej płyty Dworca Autobusowego w Krakowie:  kierunek Słomniki i Miechów.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA DLA BIEGACZY, KTÓRZY PRZYJADĄ WŁASNYM SAMOCHODEM! W tym roku nie będzie możliwości wjazdu ul. Sportową ani ul. Na leśnym Stoku!!! WJAZD WYŁĄCZNIE UL. AKACJOWĄ od strony Masłomiącej! W pobliżu boiska przygotowane będą miejsca parkingowe.

Jak dojechać ul. Akacjową? Jadąc od Krakowa na światłach w Michałowicach skręcacie w prawo. Po kilkuset metrach w miejscowości Masłomiąca skręcacie w lewo w ul. Akacjową (tuż przed firmą ZORBUD). Droga najpierw asfaltowa, a potem szutrowa doprowadzi Was do boiska Michałowianki.

Biuro zawodów

Biuro zawodów usytuowane będzie na stadionie Michałowianki. Pakiety startowe odebrać będzie można w dniu zawodów , tj. w sobotę 30 lipca w godzinach 7.30-9.30.

Zapisy i opłaty

Pomiar czasu, a także zapisy i pobór opłat startowych realizuje firma TIMESPORT. Wprowadzamy następujący system opłat startowych:

Dystans 5 km

  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 50 zł;
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 60 zł;

Dystans 11 km

  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 60 zł;
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 70 zł;

Dystans 21 km

  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 70 zł;
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 80 zł;
  • W razie rezygnacji zawodnika ze startu organizatorzy dopuszczają możliwość zwrotu opłaty – zwracane jest 50 proc. opłaty pod warunkiem wysłania zgłoszenia mailowego do 10 lipca 2024 r. Po tym terminie opłaty nie będą zwracane. Obowiązuje adres mlyntrailmichalowice@gmail.com.
  • Organizatorzy rezerwują sobie prawo do przyznania pewnej puli pakietów startowych zaproszonym osobom oraz zawodnikom.

Troska o środowisko

Młyn Trail Michałowice to rywalizacja sportowa, ale zależy nam też na kształtowaniu postaw fair play i edukacji ekologicznej. Dlatego prosimy o niewyrzucanie śmieci (np. opakowań po żelach energetycznych) na trasie zawodów. Działanie tego typu grozić może nawet dyskwalifikacją.