Druga edycja zawodów Młyn Trail Michałowice z powodu pandemii nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnej edycji wirtualnej KwaRUNtanna Młyn 2020 – REGULAMIN

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

W tym miejscu znajdziecie podstawowe informacje na temat zawodów Młyn Trail Michałowice.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: mlyntrailmichalowice@gmail.com.

Czym jest Młyn Trail Michałowice?

Młyn Trail Michałowice to nowa impreza dla biegaczy organizowana w podkrakowskich Michałowicach – około 15 km od Rynku Głównego. II edycja zawodów odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o godz. 10.00.  Start i meta zawodów zlokalizowane będą na stadionie Michałowianki przy ul. Sportowej w Michałowicach, tuż nad samym brzegiem pięknej i dzikiej rzeki Dłubni. W tym roku zawody odbędą się tego samego dnia, co Piknik Wolności, największa i sztandarowa impreza rozrywkowa w Gminie Michałowice.

Organizatorzy

Organizatorami Młyn Trail Michałowice są Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz G.O.A.T. Team Michałowice – grupa biegowa, działająca na terenie gminy i skupiająca lokalnych biegaczy. Największy sukces zespołu to III miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich.

Skąd nazwa Młyn Trail?

Nazwa nie jest przypadkowa. W nieodległej historii działało nad Dłubnią wiele młynów, które tworzyły wraz z krętą, meandrującą rzeką niezwykły krajobraz. Do naszych czasów zachowały się jedynie pozostałości. Bardzo blisko od miejsca startu i mety, w Wilczkowicach, można podziwiać zabytkowy drewniany młyn, podobnie w Raciborowicach,  Młodziejowicach i innych miejscowościach w pobliżu Michałowic. Chcemy przypominać o tym pięknym dziedzictwie.  Oczywiście, słowo „młyn” budzi też inne skojarzenia – chcemy Wam dostarczyć tak wiele wrażeń, abyście po przekroczeniu linii mety mogli powiedzieć: rzeczywiście, to był niezły młyn!

Trasy

Młyn Trail Michałowice 2020 to 3 dystanse: 6, 13 i 25 km. W większości trasy prowadzą polnymi i leśnymi ścieżkami Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego, choć zdarzają się też odcinki asfaltowe.

Średni dystans 13 km i najdłuższy dystans 25 km prowadzi z Michałowic do kompleksu leśnego Zalesie/Goszcza. Po zatoczeniu pętli w lesie zawodnicy wracają na stadion Michałowianki.

Trasy oznaczone będą taśmami i specjalnymi znakami informacyjnymi. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą wolontariusze, Policja oraz strażacy OSP.

Start 25 km – godz. 10.00

Start 6 km, 13 km i Nordic Walking – godz. 10.10

Kategorie i klasyfikacja generalna

Organizatorzy nie wprowadzają kategorii wiekowych.  Podczas zawodów Młyn Trail Michałowice obowiązują kategorie Open wśród mężczyzn i Open wśród kobiet.

Specjalna, dodatkowa kategoria to kategoria „Mieszkańcy Gminy Michałowice” – osobna dla kobiet i mężczyzn.

Na dystansie 6 km wprowadzona zostaje dodatkowa klasyfikacja dla zawodników Nordic Walking. Na pozostałych dystansach można używać kijków, ale klasyfikacji NW nie przewiduje się.

Nagrody

Każdy zawodnik, który ukończy bieg dostanie pamiątkowy medal. Dodatkowo dla najlepszych zawodników dystansów 13 km i 25 km czekają nagrody finansowe:

1 miejsce – 300 zł

2 miejsce – 200 zł

3 miejsce – 100 zł

Dojazd i parkingi

Dojazd na stadion Michałowianki jest bardzo prosty. W Michałowicach z drogi  krajowej E7 wystarczy skręcić w ul. Sportową, która prowadzi na sam stadion – tu przygotowane będą miejsca parkingowe. Na stadion dojechać można także od strony Masłomiącej – skręt w ul. Akacjową, którą dojedziecie na sam start.

Biuro zawodów

Biuro zawodów usytuowane będzie na stadionie Michałowianki. Pakiety startowe odebrać będzie można w dniu zawodów , tj. w sobotę 1 sierpnia w godzinach 7.30-9.30.

Zapisy i opłaty

Pomiar czasu, a także zapisy i pobór opłat startowych realizuje firma Datasport.

Wprowadzamy następujący system opłat startowych – niezależny od wybranego dystansu:

Dystans 6 km

 • Opłaty do 30 kwietnia:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 20 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 30 zł
 • Opłaty w okresie od 1 maja do 26 lipca:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 25 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 35 zł

Dystans 13 km

 • Opłaty do 30 kwietnia:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 30 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 40 zł
 • Opłaty w okresie od 1 maja do 26 lipca:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 35 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 45 zł

Dystans 25 km

 • Opłaty do 30 kwietnia:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 40 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 50 zł
 • Opłaty w okresie od 1 maja do 26 lipca:
  • mieszkańcy Gminy Michałowice – 45 zł
  • zawodnicy spoza gminy Michałowice – 55 zł

O przyznaniu numeru startowego decyduje kolejność zapisów i uiszczenie opłaty startowej do 26 lipca 2020 r.  W miarę wolnych miejsc na poszczególnych dystansach organizatorzy mogą ogłosić 27 lipca  2020 r. zapisy w biurze w dniu zawodów.

Troska o środowisko

Młyn Trail Michałowice to rywalizacja sportowa, ale zależy nam też na kształtowaniu postaw fair play i edukacji ekologicznej. Dlatego prosimy o niewyrzucanie śmieci (np. opakowań po żelach energetycznych) na trasie zawodów. Działanie tego typu grozić może nawet dyskwalifikacją.