W tym miejscu znajdziecie podstawowe informacje na temat zawodów Młyn Trail Michałowice.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową: mlyntrailmichalowice@gmail.com lub biuro@ckip.com.pl

Czym jest Młyn Trail Michałowice?

Młyn Trail Michałowice to nowa impreza dla biegaczy organizowana w podkrakowskich Michałowicach – około 15 km od Rynku Głównego. Pierwsza edycja zawodów odbędzie się w sobotę 27 lipca o godz. 10.00.  Start i meta zawodów zlokalizowane będą na stadionie Michałowianki, tuż nad samym brzegiem pięknej i dzikiej rzeki Dłubni. W tym roku zawody odbędą się tydzień przed Piknikiem Wolności, największą i sztandarową imprezą rozrywkową w Gminie Michałowice. Docelowo, od 2020 roku, Piknik i Młyn mają odbywać się w tym samym terminie.

Organizatorzy

Organizatorami Młyn Trail Michałowice są Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz G.O.A.T. Team Michałowice – grupa biegowa, działająca na terenie gminy i skupiająca lokalnych biegaczy. Największy sukces zespołu to III miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich.

Skąd nazwa Młyn Trail?

Nazwa nie jest przypadkowa. W nieodległej historii działało nad Dłubnią wiele młynów, które tworzyły wraz z krętą, meandrującą rzeką niezwykły krajobraz. Do naszych czasów zachowały się jedynie pozostałości. Bardzo blisko od miejsca startu i mety, w Wilczkowicach, można podziwiać zabytkowy drewniany młyn, podobnie w Raciborowicach,  Młodziejowicach i innych miejscowościach w pobliżu Michałowic. Chcemy przypominać o tym pięknym dziedzictwie.  Oczywiście, słowo „młyn” budzi też inne skojarzenia – chcemy Wam dostarczyć tak wiele wrażeń, abyście po przekroczeniu linii mety mogli powiedzieć: rzeczywiście, to był niezły młyn!

Trasy

Młyn Trail to 3 dystanse: 4, 10 i 23 km. W większości trasy prowadzą polnymi i leśnymi ścieżkami Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego, choć zdarzają się też odcinki asfaltowe. Dystanse 4 i 10 km są ze sobą połączone, tzn. uczestnicy biegnący te dystanse najpierw biegną razem pętlę 4 km, po czym uczestnicy biegnący dłuższy dystans wybiegają na drugą pętlę – która nie jest powtórzeniem pierwszej.

Najdłuższy dystans 23 km prowadzi z Michałowic do kompleksu leśnego Zalesie/Goszcza. Po zatoczeniu pętli w lesie zawodnicy wracają na stadion Michałowianki.

Trasy oznaczone będą taśmami i specjalnymi znakami informacyjnymi. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą wolontariusze oraz strażacy OSP.

Start 23 km – godz. 10.00

Start 4km i 10 km – godz. 10.10

Kategorie i klasyfikacja generalna

Organizatorzy nie wprowadzają kategorii wiekowych.  Podczas zawodów Młyn Trail Michałowice obowiązują kategorie Open wśród mężczyzn i Open wśród kobiet.

Specjalna, dodatkowa kategoria to kategoria „Mieszkańcy Gminy Michałowice” – osobna dla kobiet i mężczyzn.

Nagrody

Każdy zawodnik, który ukończy bieg dostanie pamiątkowy medal. Dodatkowo dla najlepszych zawodników dystansów 10 km i 23 km czekają nagrody finansowe:

1 miejsce – 300 zł

2 miejsce – 200 zł

3 miejsce – 100 zł

Dojazd i parkingi

Dojazd na stadion Michałowianki jest bardzo prosty. W Michałowicach z drogi  krajowej E7 wystarczy skręcić w ul. Sportową, która prowadzi na sam stadion – tu przygotowane będą miejsca parkingowe. Na stadion dojechać można także od strony Masłomiącej – skręt w ul. Akacjową, którą dojedziecie na sam start.

Biegacze z Krakowa mogą dojechać komunikacją miejską i aglomeracyjną.

MPK linia 257 odjeżdża z Nowego Kleparza ->Al. 29-go Listopada ->Węgrzce -> Michałowice (przystanek Michałowice II).

MPK linia 277 odjeżdża z Nowego Kleparza ->Al. 29-go Listopada ->Węgrzce -> Michałowice (przystanek Michałowice Ośrodek Zdrowia).

MPK linia 260 odjeżdża z Prądnika Czerwonego -> Batowice -> Raciborowice -> Książniczki -> Młodziejowice -> Michałowice (przystanek Michałowice Koźlica).

Busy i autobusy z Dworca Głównego kierunek Kraków -> Miechów odjeżdżają z płyty dolnej. Wysiąść należy na przystanku “Michałowice II” i stąd kierować się w prawo w ul. Spokojną.

Biuro zawodów

Biuro zawodów usytuowane będzie na stadionie Michałowianki. Pakiety startowe odebrać będzie można w dniu zawodów , tj. w sobotę 27 lipca w godzinach 8.00-9.30.

Zapisy i opłaty

Pomiar czasu, a także zapisy i pobór opłat startowych realizuje firma Pulsar.

Wprowadzamy prosty system opłat startowych – niezależny od wybranego dystansu:

Mieszkańcy gminy – 30 zł

Zawodnicy spoza gminy – 40 zł

O przyznaniu numeru startowego decyduje kolejność zapisów i uiszczenie opłaty startowej do 30 czerwca 2019 r.  W miarę wolnych miejsc na poszczególnych dystansach organizatorzy mogą ogłosić 1 lipca  2019 r. II turę zapisów.

Troska o środowisko

Młyn Trail Michałowice to rywalizacja sportowa, ale zależy nam też na kształtowaniu postaw fair play i edukacji ekologicznej. Dlatego prosimy o niewyrzucanie śmieci (np. opakowań po żelach energetycznych) na trasie zawodów. Działanie tego typu grozić może nawet dyskwalifikacją.