Na zakończenie Tygodnia Bibliotek🥳, który w tym roku odbywał się pod hasłem “Biblioteka – Świat w jednym miejscu”, za sprawą magicznych opowieści przenieśliśmy się do niezwykłego świata bajek Disney’a.

Program Dnia Otwartego był bardzo bogaty, w kąciku dziecięcym odbyło się niedzielne czytanie p.n. “Wszystkie bajki świata” oraz warsztaty dla dzieci z Myszką Minnie. W całej bibliotece zauważyć można było aranżacje tematyczne, które doskonale pasowały do zdjęć w przebraniach robionych przez naszych Czytelników (stroje dla dzieci oraz dorosłych dostępne były w bibliotece). Malowaliśmy twarze, robiliśmy zmywalne tatuaże, wręczaliśmy balony… Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty Makramowych Kwietników, które tak jak obiecaliśmy, powtórzymy. Dla wszystkich były również pyszne ciasta, roladki, pizzerinki oraz kawa i herbata.
Podczas, gdy wasze dzieci miło spędzały czas na warsztatach i wśród książek, zapraszaliśmy Państwa na nasze wygodne sofy, do czytelni czasopism i do zapoznania się z naszą ofertą.
Wszyscy chętnie brali udział w loterii książkowo-fantowej. Losowanie dodatkowej nagrody głównej dostarczyło dodatkowych emocji.
Pokazywaliśmy jak korzystać z katalogu online, można było zapisać się do biblioteki, oddać i wypożyczyć książki, a przede wszystkim miło spędzić czas. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, jesteście wspaniali!