We wtorek, 18 lutego, mieliśmy okazję poczuć się jak Krzysztof Kolumb odkrywający nowe lądy?. Tego dnia odbyło się kolejne spotkanie KLUBU PODRÓŻNIKA, które zaprowadziło nas na inny kontynent.?

Bohaterami wieczoru było małżeństwo, które od początku jest zaangażowane w działalność Klubu Podróżnika, jednak tym razem zdecydowali się na poprowadzenie spotkania i zabrali nas w cudowną podróż po Ameryce.? Mowa tu o Małgosi i Wiesławie Bejdach, którzy swoją podróż odbyli jesienią zeszłego roku i teraz zechcieli podzielić się z nami swoimi wrażeniami.

Wiesław był naszym przewodnikiem po takich miejscach jak m. in. West Point, Green Mountain National Forest, White Mountain National Forest, Quebec City, Acadia Park, Portland, Salem, Boston, Plymouth. To 2500 km samochodowej jazdy przez góry, wąwozy, rzeki, wśród lasów i jezior czyli ponad 1,5 godziny relacji widzianej oczami doskonałych obserwatorów przyrody, ciekawych miejsc i zwyczajów tam panujących. Z ogromną przyjemnością i zachwytem oglądaliśmy przepiękne fotografie wykonane przez Małgosię i Wiesława przedstawiające miejsca, ludzi, pomniki, zabytki i krajobrazy.???? Małgosia w ciekawy i barwny sposób opowiedziała nam o muzeach, które odwiedzili i zaprezentowała nam ich zbiory.

Podczas tego spotkania podążaliśmy również śladami naszych ulubionych pisarzy, takich jak Phillip Roth, Elizabeth Strout, Stephen King, Lauren Groff czy Phillip Margolin. Nie sposób nie wspomnieć tu o tym, że Małgosia i Wiesiu są aktywnymi uczestnikami Dyskusyjnego Klubu Książki a dzięki nim nasze dyskusje są zawsze niezwykle barwne i dynamiczne ???

Całość relacji okraszona była wieloma ciekawostkami i anegdotami z ogromną dawką humoru.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie towarzyszyły nam tego wieczoru, na pewno będziemy go miło wspominać??

Sala widowiskowa biblioteki wypełniona była po brzegi i każdy uczestnik potwierdzi, że był to cudownie spędzony czas.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nas tego dnia a szczególne podziękowania należą się głównym bohaterom wieczoru, Małgosi i Wiesławowi Bejdom.???

Już teraz zapraszamy na marcowy Klub Podróżnika, gdzie panie Małgorzata Ziemba i Marta Orłowska zabiorą nas w podróż po Kanadzie ??

Dziękujemy również Agata Łudzik za uchwycenie na fotografiach tej niezwykłej interakcji podczas spotkania ?