Gdy słońce zajdzie i zapadanie noc wtedy wszyscy idą… nie, nie spać. Do biblioteki!!!

Noc Bibliotek to coroczna akcja, podczas której wraz z tysiącami bibliotek z całej Polski udowodniliśmy, że „Absurd nie czytać”. Zaprosiliśmy wszystkich naszych sympatyków do spędzenia piątkowego wieczoru wśród książek, bo czy może być coś lepszego niż dobra kawa, smaczny deser i miła lektura?

Gdy dorośli odpoczywali, dzieciaki zostały zaproszone do teatru. Każdy z młodych widzów otrzymał prawdziwy bilet wstępu, a po zajęciu miejsca i wypowiedzeniu kilku magicznych słów można było się przenieść do cudownego świata baśni Kamishibai (niezwykłego teatru-książki zamkniętego w tajemniczej skrzyni).

Kotki, żabki, słoniki – to tylko niektóre zwierzątka, jakie pojawiły się na książkowych zakładkach wykonanych podczas nocnych warsztatów. Było dużo zabawy i śmiechu zarówno dla tych młodszych jak i nieco starszych uczestników. Zakładki ozdabialiśmy włóczką i cekinami. Każdy mógł też spróbować swoich sił w robieniu zakładek origami.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej Nocy Bibliotek było spotkanie autorskie z Aleksandrą Pałką, autorką książki dla dzieci „Świat Zosi’, którą już od dziś możecie wypożyczyć w naszej bibliotece https://www.michalowicegbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MLW%20G23001457 Pani Ola jest mieszkanką naszej gminy i nauczycielką w pobliskiej szkole, więc uczniowie mieli okazję zobaczyć “swoją Panią” w zupełnie innej roli. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a samej autorce za to, że przypomniała nam, że dzieci to najlepsi filozofowie i powinniśmy je do tego zachęcać jak najczęściej. Spotkanie było tym ciekawsze, że prowadził je Michał Lipka, znajomy autorki, filozof i bibliotekarz, któremu serdecznie dziękujemy za wizytę i miłe słowa o naszej bibliotece.

Oprócz głównych „atrakcji” można było po prostu przyjść oddać i wypożyczyć książki, zapoznać się z ofertą biblioteki, poznać programy i kluby, które u nas funkcjonują (akcja Mała Książka Wielki Człowiek, Dyskusyjny Klub Książki, Klub Podróżnika) albo po prostu porozmawiać. Często podczas takich spotkań rodzą się nowe pomysły i poznajemy wielu ciekawych ludzi, o czym przekonacie się już w grudniu – śledźcie nasz fanpejdż.

A na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy za rok!