16 września w godz. 10.00-12.00 zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY do Centrum Kultury i Promocji. Tego dnia rozpoczynamy zapisy na zajęcia dla dzieci i dla dorosłych. Zapisy będą przyjmować instruktorzy zajęć oraz pracownicy CKiP. Poniżej podajemy planowane zajęcia oraz ich terminy (wszystkie te informacje zostaną docelowo naniesione w harmonogramie zajęć na naszej stronie po przyjęciu zapisów), koszt każdych zajęć opublikowany zostanie w piątek 15.09, bliższe opisy poszczególnych zajęć będą dodane wkrótce. Zajęcia rozpoczynają się od października, z wyjątkiem zajęć z języka angielskiego z Wojciechem Senissonem, które rozpoczną się w ostatnim tygodniu września. Dokładne informacje podczas Dnia Otwartego i telefonicznie: 535-029-009.

Film z fragmentami naszych zajęć można zobaczyć TUTAJ

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I DOROSŁYCH OD PAŹDZIERNIKA 2017 R:

MUSICAL BABIES

Zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Instruktorzy: współpraca ze szkołą posiadającą licencję do prowadzenia zajęć Musical Babies

Proponowane terminy: wtorek 11.30 lub 16.30 lub 17.30 (wybór w zależności od zainteresowania, ilość grup w zależności od ilości chętnych)

Cena: 25 zł za zajęcia – rozliczenie semestralne

KLUB MAMA I JA

Terminy: październik: 5.10 & 19.10 Listopad: 2.11 & 16.11 & 30.11 grudzień: 21.12

GORDONKI – ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I DZIECI (WIEK 0-3)

Termin zajęć: co 2 tygodnie w czwartki 9.30 lub 10.00 (foyer Cafe Ul)

Gordonki – zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat) to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal.  W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia “gordonowskie” stymulują  rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się. Na warsztatach pracujemy głosem. Jest to pierwszy i najbliższy człowiekowi instrument. Ważną rolę odgrywa także ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia  i rozumienia rytmu, poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń. Ponadto zajęcia są dla maluchów okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.

Cena: 20 zł za zajęcia

(W trakcie zajęć i w przerwie w kawiarni dostępny będzie przewijak, podgrzewacze, a rodzice mogą zakupić pyszną kawę).

BRYKAM-FIKAM – ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE SKIEROWANE DO DZIECI W WIEKU 2-3 ORAZ ICH RODZICÓW

Termin zajęć: co 2 tygodnie w czwartki 10.30 lub 11.00 (foyer Cafe Ul)

Brykam-fikam – warsztaty ogólnorozwojowe skierowane do najmłodszych dzieci w wieku 2-3 lat oraz ich rodziców. Każde dziecko lubi brykać, fikać, bawić się…czy my, jako rodzice też to potrafimy? NIE? Nic straconego! Te zajęcia nie tylko sprawią radość maluchom, pomogą w rozwoju psychomotorycznym, rozwiną ich umiejętności społeczne ale również pokażą rodzicom jak się bawić z dziećmi. Wszyscy uczestnicy zajęć (rodzice również!) zostaną zaproszeni do zabaw rytmiczno-muzycznych, ruchowych wyzwań w powietrzu, radosnego baraszkowania na podłodze, prostych plac plastycznych. Będziemy poprzez zróżnicowane aktywności pobudzać spostrzegawczość, koncentrację, świadomość własnego ciała i przestrzeni, rozwój mowy oraz motoryki małej i dużej. W zabawie będziemy korzystać z różnych rekwizytów takich jak poduchy, kocyki, chusta animacyjna, tunel, klocki, piórka, piłeczki, bańki mydlane etc. To będzie również pierwszy trening społeczny dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się współpracować z nimi, poznaje zasady panujące w grupie, integruje się z nią. Wskazany wygodny strój; dzieci mogą zabrać ze sobą na zajęcia swojego ulubionego pluszaka. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak wspierać rozwój dziecka oraz otrzymają pewną dawkę wiedzy na temat:

 • filozofii i metody wychowania Marii Montessori
 • zabaw fundamentalnych Colina Rose oraz teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, która jest bazą zabaw fundamentalnych
 • metody dobrego startu prof. Marty Bogdanowicz
 • metody ruchu rozwijającego Weronik Sherborne
 • porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga

Cena: 20 zł za zajęcia

Zajęcia prowadzi Monika Madej – członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowana wraz z Ewą Wicher i Aleksandrem Tomczykiem do nagrody Słoneczniki 2013 w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, współzałożycielka Centrum Inicjatyw Twórczych „Dumbadi”, w ramach którego prowadzi od 5 lat zajęcia umuzykalniające oraz koncerty dla dzieci. Z wykształcenia ekonomistka i specjalistka ds. praw człowieka i demokratyzacji, z chęci realizowania pasji uczy języka angielskiego i prowadzi zajęcia umuzykalniające i rozwojowe dla niemowląt i dzieci. Absolwentka kursu gordonowskiego „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6” i uczestniczka corocznych seminariów gordonowskich. Mama Kacpra, Alinki i Emilki. Uwielbia  pływać w ciepłym morzu latem i szaleć na nartach zimą. Kocha spotkania z przyjaciółmi, podróże, nieskrępowane zabawy z dziećmi, owoce morza i dobrą kawę. Pasjonuje się literaturą dla dzieci, może kiedyś napisze własną książkę 🙂


GRUPA TEATRALNA

Terminy zajęć:

 • czwartek 16.20-17.20 (6-8 lat)
 • czwartek 16.30-18.00 (9-13 lat)

  Instruktorka: Dorota Wodzień – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (spektakl dyplomowy „Amadeusz”, 2015r.). Współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Odnalezionym w Jeleniej Górze, Teatrem Lalki i Aktora w Kielcach, Teatrem Żelaznym w Katowicach oraz Teatrem Nowym w Nowym Sączu. Uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Laboratorium Meisnera w Warszawie oraz w projekcie „Aktor” Teatru Nowego w Krakowie. Prowadziła także liczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

  Świat teatru jest przestrzenią magiczną. Bazując na wyobraźni i emocjach pozwala przenieść się w wymarzone miejsca. Kreatorem jest aktor. Dlatego serdecznie zapraszamy na warsztaty teatralne, podczas których zmierzymy się z ćwiczeniami, pozwalającymi uczestnikom zapoznać się z pracą aktorską.  W trakcie spotkań dzieci poznają sztukę improwizacji, pantomimę, pracę ze słowem oraz animację. Za pomocą tych środków będą mogli wyrazić swoje uczucia, nastroje, różnymi formami ekspresji. Będziemy także rozwijać koncentrację oraz pamięć. Ponadto pragniemy kształcić wyraźną artykulację. W czasie lekcji niezwykle istotnym elementem będzie praca zespołowa uczestników. Poprzez zabawę w teatr, w miły i przyjemny sposób jesteśmy nastawieni na rozwój twórczy dziecka, kształtujący jego osobowość. Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody i zabawy w świecie wyobraźni.

  Cena: 80 zł za semestr

“KRAINA WYOBRAŹNI” – KREATYWNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Obudź wrażliwość artystyczną u swojego dziecka! Podczas zajęć, uczymy patrzeć na otaczający nas świat pod kątem plastycznym: korek staje się korpusem motyla,  garstka nakrętek – tęczową gąsienicą, a karton po soku – karmnikiem dla ptaków. Tworząc – malujemy, lepimy, wycinamy, szkicujemy,  a przede wszystkim – jesteśmy bardzo kreatywni, pomysłowi i po prostu dobrze się bawimy! Dołączysz do nas? Zapraszamy!

Instruktorka: Agnieszka Staśko

Terminy zajęć:

 • poniedziałek 14.30-15.30 (grupa młodsza 5-7 lat)
 • wtorek 14.30-15.30 (grupa starsza 8+)
 • czwartek 17.30-18.30

Cena: 150 zł za semestr

RYSUNEK ODRĘCZNY

Instruktorka: Katarzyna Karolak-Sadowska ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej uzyskując dyplom z akredytacją Royal Institute of British Architects – prestiżowej organizacji o uznanym statusie międzynarodowym, akredytującej wyższe uczelnie architektoniczne. Podczas studiów miała szczęście uczęszczać na wykłady wybitnej postaci – prof. Wiktora Zina, znanego szerzej jako gospodarza kultowego cyklu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Zawodowo czynny architekt, posługuje się rysunkiem odręcznym w różnych technikach – ołówku, piórku, węglu, pasteli, akwareli. Prywatnie mama, pełna energii i entuzjazmu do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia bazują na szkicach  z natury i wyobraźni, które stają się pretekstem do zapoznania z zagadnieniami rysunku i malarstwa takimi jak:
– przedstawianie przestrzeni na płaszczyźnie – nauka perspektywy
– kompozycja rysunku
– konstruowanie brył
– światłocień i cieniowanie
– walor
– kolor
Spotkania mają na celu nie tylko rozwijanie talentu plastycznego u dzieci, ale także twórczego i nieszablonowego myślenia oraz własnej kreacji formy. Zajęcia trwają 90 min i prowadzone są w grupach wiekowych: 8-12 lat, powyżej 13 lat oraz w trybie spotkań indywidualnych.

Terminy zajęć:

 • wtorek 16.30-18.00 (8-12 lat)
 • wtorek (młodzież od 13 lat +) 18.00-19.30
 • czwartek (8-12 lat) 16.15-17.45

Cena: 200 zł za semestr

   

FLORYSTYKA

Zajęcia florystyczne skierowane do wszystkich tych, którzy lubią dekorować swój dom, kochają kwiaty, chcą nauczyć się sztuki kompozycji, tworzenia wianków, wieńców i stroików. A wszystko to z użyciem tylko naturalnych materiałów. Zapraszamy! Z nami będziesz mieszkać ładniej!

Instruktorka: Agnieszka Staśko

Terminy zajęć:

 • co 2 tygodnie w czwartki 19.00-20.30 (młodzież od 15 lat oraz dorośli)

Cena: 250 zł za semestr

STACJA BADAWCZA

Zajęcia przyrodnicze rozbudzające zainteresowanie biologią, chemią i fizyką, kształtują umiejętność obserwacji, odważnego stawiania pytań i wyciągania wniosków. Są to zajęcia praktyczne, podczas których dzieci posługują się przyrządami laboratoryjnymi i dokonują eksperymentów.

Terminy zajęć:

 • poniedziałek 15.45-17.15 (7-13 lat)
 • poniedziałek 17.15-18.45

Cena: 250 zł/semestr


JĘZYK ANGIELSKI

18 września od godz. 18.00 nowe, zapisane osoby spotkają się na krótkich, indywidualnych rozmowach z instruktorem, podczas których zostanie oceniony poziom i podjęta będzie ostateczna decyzja o przydziale do konkretnej grupy.


JĘZYK ANGIELSKI DLA MŁODZIEŻY (KLASY VI-VII)

Instruktor: Wojciech Senisson – lektor języka angielskiego, native speaker. Posiada 10-letnie doświadczenie w nauczaniu Metodą Callana oraz 6-letnie doświadczenie w nauczaniu Direct English Method, 4-letnie doświadczenie w Pharmaceutical Business English, 5-letnie doświadczenie w Corporate Business English. Certyfikaty: ETS Global, Avalon Direct English. Doświadczenie jako lektor w firmach, takich jak m.in.: TEVA Pharmaceuticals Polska, ELEKTRA, NetEnt , Samsung, Marketing Investment Group, Onninen, Samat, Karcher, Chomtech oraz Szkoła Językowa MAK Callana. 17 lat mieszkał w USA. 

Terminy zajęć:

 • poniedziałek 17.30-19.00

Instruktor: Wojciech Senisson

Terminy zajęć:

 • piątek 14.30-15.30 (VI-VII klasa, młodzież, poziom A2) – są jeszcze wolne miejsca
 • piątek 15.30-16.30 (młodzież B1/B2-)
 • piątek 16.35-17.35 (młodzież B2/B2+)

Cena: 150 zł za semestr

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH

Instruktor: Wojciech Senisson

Terminy zajęć:

 • poniedziałek 17.30-19.00 (B1/B1+)
 • poniedziałek 19.05-20.35 (B2/C1)
 • piątek 17.40-19.10 (poziom średni B2)
 • piątek 19.15-20.45 (grupa zaawansowana)

Cena: 220 zł za semestr

18 września od godz. 18.00 nowe, zainteresowane osoby spotkają się na krótkich, indywidualnych rozmowach z instruktorem, podczas których zostanie oceniony poziom i podjęta będzie ostateczna decyzja o przydziale do konkretnej grupy.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH (POZIOM PODSTAWOWY)

Instruktorka: Monika Madej

Terminy zajęć:

 • wtorek 17.50-19.20
 • wtorek lub środa

PROGRAMOWANIE GIER Z ELEMENTAMI ROBOTYKI (dla dzieci w wieku 8-11 lat)

Instruktorzy: Machinatorium

Terminy zajęć: środa (godziny podamy podczas Dnia Otwartego)

Cena: 250 zł za semestr

Weź udział w pasjonujących warsztatach rozwijających kreatywność. Nasze zajęcia z programowania to idealna propozycja dla dzieci, które nie miały jeszcze styczności z tym zagadnieniem, a chciałyby poznać narzędzia i metody, które umożliwiają tworzenie gier według własnego pomysłu. Stwórz swój pierwszy program komputerowy wykorzystując narzędzia programowania wizualnego dla początkujących. Dzięki naszym zajęciom poznasz uniwersalne mechanizmy tworzenia aplikacji komputerowych, które umożliwią Ci już na pierwszych zajęciach stworzenie własnej gry komputerowej. Dodatkowo zaprogramujesz także robota, który wykona każde Twoje polecenie. Gwarantujemy wiele emocji i świetną zabawę.  Ponadto pamiętaj, że udział w zajęciach stymuluje rozwój wyobraźni, umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego, logicznego, twórczego i kreatywnego, a także rozwój kompetencji społecznych oraz umiejętności planowania podczas pracy zespołowej.

ROBOTYKA (dla dzieci w wieku 5-7 lat)

Cena: 250 zł za semestr

Weź udział w pasjonujących warsztatach rozwijających kreatywność. Nasze zajęcia z podstaw konstruowania i programowania robotów  to idealna propozycja dla dzieci, których pasją jest kreatywna twórczość. Zbuduj swojego pierwszego robota przy pomocy edukacyjnych zestawów do robotyki firmy Lego. Na naszych zajęciach wykorzystujemy zestawy Lego WeDo 2.0 oraz Lego Mindstorms EV3. Dzięki naszym warsztatom poznasz podstawy logiki i algorytmiki,  nauczysz się zasad konstruowania i programowania robotów.   Gwarantujemy wiele emocji i świetną zabawę.  Ponadto pamiętaj, że udział w zajęciach stymuluje rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego, logicznego, twórczego i kreatywnego, a także rozwój kompetencji społecznych oraz umiejętności planowania podczas pracy zespołowej.

Instruktorzy: Machinatorium

Terminy zajęć: środa (godziny podamy podczas Dnia Otwartego)

GITARA

Instruktor: Piotr Szumlas

Cena: 200 zł za semestr

(zajęcia w grupach do 4 osób)

Terminy zajęć: poniedziałek, wtorek – godziny do ustalenia z instruktorem
Zapisy podczas Dnia Otwartego u pracowników CKiP, spotkanie z instruktorem zapisanych osób i przydział do grup: 19 września od godz. 18.00.


PIANINO

Instruktorzy: Elżbieta Kwaśniewska, Maja Żuchowska, Mirosław Warchołek

Cena: 350 zł za semestr

Terminy zajęć: godziny poranne lub popołudniowe indywidualnie ustalane z instruktorami poczynając od Dnia Otwartego (instruktorzy osobiście będą przyjmować zapisy)

ZAJĘCIA WOKALNE

Instruktorka: Aleksandra Krzywdzińska

Cena: 350 zł za semestr

Terminy zajęć: poniedziałek, wtorek – godziny indywidualnie ustalane z instruktorką

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO “PAWIE PIÓRA”

Instruktorka: Magdalena Komorowska

Zajęcia bezpłatne.

Terminy zajęć:

 • poniedziałek 15.30-17.00 (grupa starsza)
 • czwartek 16.00-17.30 (grupa młodsza)

TANIEC NOWOCZESNY – HIP-HOP

Nowy nabór dla osób w wieku 7-9 lat. Formacje taneczne.

Instruktorka: Dagmara Banachiewicz

Cena: 200 zł za semestr

Termin zajęć: poniedziałek 17.00-18.30

ZESPÓŁ CHEERLEADERS

Nabór dla dzieci w wieku 5-8 lat oraz 9-12 lat.

Instruktorka: Renata Maślanka – prowadząca od 5 lat Zespół Galaxy Cheer.  FILMIK

Cena: 200 zł za semestr (zajęcia 2 razy w tygodniu)

Termin zajęć: do uzgodnienia

DRUŻYNA KANGURA (SPORTOWE ZABAWY DLA DZIECI)

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat (zapraszamy dziewczynki i chłopców, grupa mieszana). Autorska koncepcja zajęć wszechstronnie rozwija dzieci ruchowo. Zajęcia odbywają się w formie pomysłowych zabaw z różnego rodzaju piłkami. Dzieci uczą się podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, a przy tym świetnie się bawią. Uczą się kontrolować ruch i swoje ciało, poznają swoje możliwości, uczą się sportowych nawyków, nabierają pewności siebie, łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami, wesoło spędzają czas.

Instruktorzy: Przedszkoliada.pl

Cena: 15 zł za zajęcia – rozliczenie semestralne

Termin zajęć: wtorek 16.00-17.00

BALET

Film z występów naszych ubiegłorocznych grup baletowych podczas Dnia Dziecka można zobaczyć TUTAJ

Instruktorka: Magdalena Konopek-Młynarska

Cena: 150 zł za semestr

Terminy zajęć:

 • środa 15.00-16.00 (grupa młodsza, 4-6 lat)
 • środa 16.00 (grupa starsza 7+)

CAPOEIRA (BRAZYLIJSKA SZTUKA WALKI POŁĄCZONA Z ELEMENTAMI TAŃCA)

Program kursu:

– podstawy poruszania w Capoeira tzw. ginga
– proste uniki i kopnięcia: queixada, benção, meia lua
– podstawowe elementy akrobatyczne: stanie na rękach, gwiazda, macaco itp.
– poznawanie rytmów i sposobów gry na instrumentach brazylijskich: berimbau, pandeiro, atabaque
– wspólna zabawa z melodiami i śpiewem w Capoeira
– przygotowywanie występu końcowego

Ponadto dzieciaki przyswajają także podstawy języka portugalskiego (w wersji brazylijskiej), gdyż nazwy technik, piosenki, oraz większość poleceń jest w tym języku

Cena: w zależności od ilości chętnych

Terminy zajęć:

 • czwartek 14.15-15.00 (grupa młodsza)
 • czwartek 15.00-16.00 (grupa starsza)

TAEKWONDO Z ELEMENTAMI SAMOOBRONY I KICKBOXINGU

Zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 14+ oraz dorosłych (kobiety i mężczyźni, grupa mieszana). Będą odbywać się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godz. 18.30-20.00.

Cena: 60 zł za miesiąc

TENIS STOŁOWY

Instruktor: Mateusz Zieliński

Cena: 150 zł za semestr

Terminy zajęć w Michałowicach:

 • sobota 9.00-10.30 (I poziom zaawansowania, grupa podstawowa)
 • sobota 10.40-12.10 (II poziom)
 • sobota 12.20-13.50 (III poziom)

Otwieramy również grupy w szkole w Raciborowicach. Informacje o terminach i zapisach u instruktora Mateusza Zielińskiego.

Planowane są również zajęcia z FOTOGRAFII – szczegóły najpóźniej podczas Dnia Otwartego.