PRZEDSZKOLAKI LEGOLAKI (dzieci 3-4 lata)
Dzieci bawiąc się, budują w oparciu o instrukcje specjalne modele z klocków Lego® DUPLO, ucząc się przy okazji kolejnych liter alfabetu [A-Z], liczenia [0-9] oraz rozróżniania kolorów i kształtów. Każda literka ma przyporządkowany jeden lub kilka modeli do zbudowania związane z przedmiotami codziennego użytku, owocami, warzywami itd. Przykład: A jak Ananas, B – Banan. Każdy model to nie tylko budowanie, ale również prezentacja na temat danego przedmiotu, która atrakcyjnie i skutecznie poszerza wiedzę dzieciaków. A Wy wiecie jak rosną ananasy? Bo my nie wiedzieliśmy?

Instruktorzy: Bricks4Kidz®

Termin: poniedziałek, godz. 14.00-14.45

Koszt zajęć: 450 zł/semestr

BUDUJĘ I WIEM (dzieci w wieku 4-6 lat)

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków LEGO Classic® w oparciu o nasze autorskie instrukcje, tym samym zdobywają wiedzę z elementów S-T-E-M Science-Technology-Engineering-Math (czyli: nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria i mechanika oraz matematyka) z otaczającego ich świata.

Termin: poniedziałek, godz. 15.00-16.00

Koszt zajęć: 500 zł/semestr

ROBOTYKA DLA JUNIORA (dzieci w wieku 6-9 lat)

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele z wykorzystaniem dedykowanych zestawów klocków LEGO Technics®, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów S-T-E-M Science-Technology-Engineering-Math a dodatkowo poznają elementarne zasady mechaniki wykorzystywane w zbudowanych własnoręcznie ruchomych modelach. Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych. Posiadamy ponad 20 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Instruktorzy: Bricks4Kidz®

Termin: poniedziałek, godz. 16.15-17.15

Koszt zajęć: 500 zł/semestr

WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA DLA DZIECI

Warsztaty szydełkowania, nauka od podstaw dla dziewczynek i chłopców od 7. roku życia (młodsze dzieci z dorosłym opiekunem). Kreatywne zajęcia rozwijające motorykę małą koncentrację, dają uczestnikom dumę i radość z wykonanych dzieł i umacniają poczucie własnej wartości.

Spotkania raz w tygodniu, jedno spotkanie trwa 60 minut, cena obejmuje wszystkie materiały i narzędzia (szydełka, sznurki, włóczki). Zaczynamy od podstaw i stopniowo uczymy się kolejnych ściegów, tworząc przy tym drobne udziergi. Na pierwszych zajęciach robimy szydełkowe bransoletki, a na kolejnych ośmiorniczki, pszczółki, wielorybki, podstawki pod kubki, breloczki, scrunchie do włosów, gwiazdki na choinkę, koszyczki, opaski na głowę, itp. Małe grupy, 7-10 osób, cierpliwa i skuteczna nauczycielka.

Instruktor: Dorota Smoleń

Termin: piątek, godz. 15.20 16.20

Koszt: 500 zł za semestr, wszystkie materiały i narzędzia są wliczone w cenę. Swoje prace uczestnicy zabierają do domu.

WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy wszystkich chętnych – młodzież i dorosłych , do rozpoczęcia przygody z szydełkowaniem. Wystarczy chcieć i mieć pociąg do włóczek i sznurków. Będziemy uczyć się podstawowych splotów, od łańcuszka począwszy.

Mała grupa (4-7 osób), skuteczna i cierpliwa instruktorka.

Instruktor: Dorota Smoleń

Termin: piątek, godz. 16.30 17.30

Koszt: 500 zł za semestr, wszystkie materiały i narzędzia są wliczone w cenę. Swoje prace uczestnicy zabierają do domu.

KLUB MŁODEGO ARTYSTY


Zajęcia plastyczne dla dzieci, które chcą odkrywać świat kolorów, różnorodnych technik i dziedzin. Na warsztatach będziemy rozwijać w sobie „Małego Artystę” w radosnej atmosferze poprzez tworzenie dzieł plastycznych, rozwijając techniki manualne, raczkując w terminach z historii sztuki i dobrze się przy tym bawiąc.

Instruktor: Aneta Śliwa – ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r., za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą. Strona artystki: www.anetasliwa.pl

Termin: czwartek godz. 14.30-15.30 (grupa 5-7 lat)
Koszt: 330 zł

RYSUNEK ODRĘCZNY


Zajęcia bazują na szkicach  z natury i wyobraźni, które stają się pretekstem do zapoznania z zagadnieniami rysunku i malarstwa, takimi jak:
– przedstawianie przestrzeni na płaszczyźnie – nauka perspektywy
– kompozycja rysunku
– konstruowanie brył
– światłocień i cieniowanie
– walor
– kolor
Spotkania mają na celu nie tylko rozwijanie talentu plastycznego u dzieci, ale także twórczego i nieszablonowego myślenia oraz własnej kreacji formy. Zajęcia trwają 90 min i prowadzone są dla dzieci od 9 roku życia.

Instruktor: Katarzyna Karolak-Sadowska – ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej, uzyskując dyplom z akredytacją Royal Institute of British Architects – prestiżowej organizacji o uznanym statusie międzynarodowym, akredytującej wyższe uczelnie architektoniczne. Podczas studiów miała szczęście uczęszczać na wykłady wybitnej postaci – prof. Wiktora Zina, znanego szerzej jako gospodarza kultowego cyklu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Zawodowo czynny architekt, posługuje się rysunkiem odręcznym w różnych technikach – ołówku, piórku, węglu, pasteli, akwareli. Prywatnie mama, pełna energii i entuzjazmu do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Koszt zajęć: 500 zł/semestr
Termin: poniedziałek (16.30-18.00 – nowi uczestnicy), czwartki 17.00-18.30 oraz 18.30-20.00 (kontynuacja – godzina zajęć w zależności od grupy)
Czas trwania: 90 minut

RYSUNEK I MALARSTWO


Zajęcia dla dzieci, które chcą tworzyć dzieła plastyczne i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Na zajęciach poznamy różnorodny wachlarz technik. Poznamy i rozwiniemy pojęcia kompozycji, perspektywy i języka sztuki, stosując je w swoich pracach plastycznych w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Instruktor: Aneta Śliwa – ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą.

Termin: poniedziałek, godz.18:30-20.00
Koszt zajęć: 360 zł za semestr
Czas trwania: 90 minut

[Zajęcia Anety Śliwy „Rysunek i malarstwo” dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii].

CHEERLEADERS


Cheerleading jest dyscypliną sportową, szczególnie popularną w Stanach Zjednoczonych. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich dzieci i młodzieży. Dzięki organizacjom propagującym cheerleading, tancerze mogą rywalizować ze sobą na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Treningi cheerleadingu są połączeniem tańca, gimnastyki i akrobatyki.

Instruktorka: Trenerką, która poprowadzi dwie grupy cheerleaders (naborową od 5 r.ż. oraz turniejową) będzie Agata Giża – założycielka Akademia Tańca i Gimnastyki ATIGA. Sędzia oraz trener Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders i Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu. W latach 1996-2013 r. była sześciokrotną mistrzynią Polski oraz czterokrotną vicemistrzynią Polski – z grupą taneczną w kategorii Cheer Dance. Od 2005-2009 oraz w 2011 roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. W 2011 r. wraz z grupą ,,Labirynt” zdobyła Vice Mistrzostwo Świata w Hong Kongu. Agata Giża z wykształcenia jest nauczycielką, ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Jest również absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca.

Koszt zajęć: 300 zł/semestr (grupa naborowa), 350 zł/semestr (grupa turniejowa)
Termin: wtorki i czwartki: 15.00-16.00 – grupa młodsza początkująca od 5 r.ż., 16.00-17.30 – grupa turniejowa (zajęcia dla każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu)

Czas trwania: 1 h dla młodszej grupy, 90 minut dla grupy turniejowej, dwa razy w tygodniu

BALET


Zajęcia oparte są o autorski program zajęć, zawierający naukę poszczególnych elementów tańca klasycznego, technikę prawidłowego ich wykonania, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nabywanie prawidłowej postawy oraz dyscypliny tanecznej podczas zajęć i publicznych występów.

Instruktorka: Dominika Malaga – Absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie. Uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz w Bytomiu. Brała lekcje u wybitnych pedagogów takich jak: Alina Towarnicka, Wacław Niedźwiedź, Wiaczesław Kriczmariew oraz wielu innych. Czynnie uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju oraz za granicą (School of Canadian Ballet Theatre). Była tancerką Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz Krakowskiej Opery Kameralnej. Od roku 2012 czynnie uczy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Jej pasją jest nauczanie w mądry oraz zdrowy sposób tak, aby każdy uczeń miał dobrą bazę na przyszłość. Cały czas stara się doszkalać oraz poszerzać swoją wiedzę taneczną. Pracuje z uczniami Szkół Baletowych, Gimnastyczkami oraz sportowcami pomagając im w doskonaleniu techniki oraz sztuki tańca.

Koszt: 300 zł/semestr
Termin: wtorek, g. 14.00-15.00 (4-6 lat), 15.00-16.00 (od 7 lat)
*podział na grupy w indywidualnych przypadkach może ulec zmianie
Czas trwania: 60 minut


CAPOEIRA


Z wierzchu jest jak sama Brazylia, jak słoneczny dzień, radosna, rozśpiewana, żywiołowa i pełna entuzjazmu. Akrobacje zapierające dech w piersiach, szybkie kopnięcia i techniki wymykające się spojrzeniom. Jak oni to robią? PO PROSTU TRENUJEMY!
Otóż właśnie trening, trening i jeszcze raz trening. Co prawda rozśpiewany, czasem radosny, czasem zupełnie na poważnie, ale zawsze w pozytywnym nastroju i zawsze w wyznaczonym kierunku. Niekiedy bywa ciężko, ale obok są PRZYJACIELE, bo nie da się nauczyć Capoeira samemu. Potrzebujemy przyjaciół, osób do weryfikacji umiejętności, zwyczajnie wskazujących błędy czy dodających motywacji. Na treningu nie liczy się to, kim jesteś, jaki masz pogląd na świat, politykę i całą resztę. Tu liczy się Twój zapał, to, co umiesz i czego chcesz się nauczyć. Gdy zaczyna się trening, wszystkie sprawy zostają po drugiej stronie drzwi. Słychać tylko oddechy i DŹWIĘKI BERIMBAU. To instrument, który kołysze, pomaga odnaleźć tempo. Rytmy proste, powtarzalne jak mantra, pozwalają skupić się na technikach. Berimbau ustala rytm, w jakim toczy się RODA. Gra? Tylko z pozoru to nie jest trening. To jest prawdziwa esencja treningu Capoeira. Cała reszta bez tego to jakby ćwiczyć ruchy i układy w szachach, a nigdy nie zagrać z prawdziwym, myślącym przeciwnikiem. Capoeira wygląda jak taniec, lecz nie zapominaj, że przecież ma ULICZNE KORZENIE. Dlatego przygotowujemy się do realnych sytuacji, w których liczy się pewność siebie, ocena zagrożenia i refleks. Wiesz, że gdy trzeba bronić siebie i bliskich, wtedy tak naprawdę liczyć możesz tylko na siebie, na to jak szybko i mądrze potrafisz reagować. Capoeira jest sztuką, którą można zgłębiać przez całe życie. Doskonalimy swoją technikę, kształtujemy kondycję, uczymy się odwagi i rozwagi, ale przede wszystkim – doskonalimy siebie. A to daje nam najwięcej satysfakcji! NO I FRAJDY!
Capoeira to niesamowite połączenie rytmu, sztuki walki i akrobacji. Capoeira to narodowy sport i kultura Brazylii. To zdrowy tryb życia, ale także radość, zabawa i świetny sposób spędzania wolnego czasu.
Ćwiczyć ją mogą wszyscy bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną.
„Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie nauczy się jej tylko ten, kto nie chce” (Mestre Pastinha).

Instruktor: Sylwester Francês Gawenda – rozpoczął treningi w 1995 roku. 3 lata później na Summer Meeting w Hamburgu spotkał Mestre Nem. W 2001 r przetarł szlak do ojczyzny Capoeira – Brazylii, gdzie po miesięcznym szkoleniu otrzymał stopień instruktora. Założyciel i obecny prezes OFC – Ogólnopolska Federacja Capoeira (od 2005 r). Zorganizował wiele zawodów Capoeira, obozów sportowych oraz festiwali kultury brazylijskiej. W 2009 założył pierwszą w Krakowie Akademię, w której uczy do dzisiaj. Jest autorem hymnu grupy Camangula. Stopień Professor otrzymał na Encontro da Pascoa w Hamburgu w 2013 r. Po latach pracy włożonej w rozwój capoeira, dnia 15 kwietnia 2017 uznany zostaje jako Contramestre.

Koszt: 500 zł/semestr (zajęcia 2 razy w tygodniu), 350 zł/semestr (zajęcia 1 raz w tygodniu)
Termin: środa 14.00-15.00 – (grupa młodsza 4-6 lat), 15.00-16.00 – grupa starsza, piątek 15.00-16.00 – (grupa młodsza 4-6 lat), 16.00-17.00 – grupa starsza

[Zajęcia Capoeiry dostępne również w filii CKiP w Więcławicach z instruktorem Adamem Fabą. Patrz: oferta Filii.]

PAWIE PIÓRA


Zespołu tańca ludowego działa w nowym składzie z nową instruktorką od 2 lat w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Program obejmuje technikę tańców ludowych, jak i elementy tańca klasycznego, gimnastykę, rytmikę oraz zabawy ruchowe.
Zespół prowadzi choreograf – Anna Chruścińska. Próby odbywają się z muzyką na żywo, przy akompaniamencie Pani Anny Czechowskiej – Rusiniak.

Koszt: 100 zł/semestr     
Termin: wtorek godz. 16:00 (gr. młodsza: 45 minut, grupa starsza: 90 minut)

CERAMIKA


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia ceramiczne, które będą odbywać się w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz w naszej filii w Więcławicach. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach w zeszłym roku zapraszamy do kontynuowania zajęć.

Program zajęć:

 • Poznawanie materiału – ugniatanie (wyrabianie) i lepienie z kulki
 • Poznawanie technik i narzędzi – proste lepienie z foremek, plastrów, wałków
 • Poznawanie technik zdobienia – kłoski, muszelki, trawy, koraliki, koronki
 • Malowanie ceramiki – angoby, akryle, szkliwienie

Przykładowe prace tworzone w trakcie zajęć:

 • Kwiaty i inne rośliny
 • Świat zwierząt
 • Gliniane stworki – duszki, potworki, smoki, dinozaury
 • Zaczarowana kuchnia – bajkowe miseczki, kubeczki, talerze, łyżki, widelce
 • Figurki bajkowych postaci
 • Prezenty z różnych okazji
 • Mozaika
 • Gliniane płaskorzeźby
 • Ozdobne kafelki
 • Czarodziejskie amulety i talizmany
 • Biżuteria: koraliki, bransoletki, wisiorki, zawieszki

Instruktorka: Ewa Tendera
Koszt: 550 zł/semestr
Termin: czwartek: 16.15-17.00 – grupa najmłodsza początkująca, 17.00-18.00 – grupa druga, 18.00-19.00 – grupa trzecia.
Czas trwania: 60 minut (na zajęcia zapraszamy dzieciaki od 6 roku życia)

SKRZYPCE


W naszej ofercie zajęć muzycznych znajduje się nauka gry na skrzypcach. Prowadząca “wierzy, że nauka gry na skrzypcach jest pasjonującą przygodą”.

Instruktorki: Zuzanna Szczęsny, Krystyna Kleśny

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: ustalany indywidualnie z instruktorem
Czas trwania: 45 minut

GITARA


Na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia.
Instruktorzy:
Dominik Plebanek, nauczyciel z 10-letnim stażem, laureat kilku festiwali (Bluesroads, Acoustic Guitar Battle, International Songwriting Contest), aktywny muzyk krakowskiej sceny muzycznej (występy solowe, duet Director’s Cat oraz gitarzysta w projekcie Ania Sama). Nadal kształci się pod okiem dr Piotra Domagały w KSJiMR na kierunku gitara jazzowa. 

Maciej Kozioł – gitarzysta, muzyk sesyjny, pedagog. Płynnie poruszający się w stylistykach takich jak: funk, jazz, rock, metal czy pop. Absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność gitara jazzowa (w klasie dr Artura Lesickiego oraz mgr. Bogdana Skiedrzyńskiego). W 2020 roku ukończył studia muzyczne I stopnia. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych prowadzonych przez tak znanych muzyków jak: Jacek Królik, Marek Raduli czy Marek Napiórkowski. Lider formacji Maciek Kozioł Trio, która w kwietniu nagrała swój materiał w warszawskim Nebula Studio. Związany z wieloma różnorodnymi w aspekcie stylistycznym projektami muzycznymi. Pracę jako pedagog rozpoczął od nauczania w jednej z prywatnych szkół muzycznych w Krakowie, w latach 2018-2021 roku prowadził liczną klasę gitary w głogowskiej Akademii Dźwięku, pracował również w szkole uczącej metodą gordonowską – Muzaza w Świdnicy.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z gitary dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

PIANINO


Indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktorzy:

Filip Gąsiorowski – aktywnie działający pianista oraz pedagog. Na co dzień związany z krakowskim środowiskiem muzycznym. Grę na swoim instrumencie doskonali już 18 lat. Biegle porusza się w wielu stylistykach muzyki rozrywkowej takich jak jazz, czy funk. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Obecnie doskonali swoje umiejętności w grze na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na kierunku Jazz i Muzyka Improwizowana. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych, prowadzonych przez pianistów takich jak: Danny Grissett, Paweł Tomaszewski, Kuba Stankiewicz, Piotr Wyleżoł, czy Grzegorz Jabłoński. Współtwórca wielu zespołów o różnej stylistyce muzycznej. Działalność pedagogiczną prowadzi od wielu lat, efektywnie pracując z uczniami w każdym wieku, już od najmłodszych lat.

Gabriela Świerczek-Kurowska – Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego Pani Prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z pianina dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

WOKAL


Indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 


Instruktorzy:

Gabriela Świerczek-Kurowska – Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego Pani Prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Sawa Bańka – Absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność wokalistyka na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu w klasie śpiewu solowego. Ukończyła również Szkołę Muzyczną I stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie wiolonczeli. W 2021 brała udział w nagraniu płyty Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. Święta Pełne Ciepłych Słów, występowała również podczas XVII edycji festiwalu Green Town of Jazz w Zielonej Górze. Od 2018 roku pracuje jako trener wokalny z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Swoją wiedzę na temat nauczania poszerza biorąc udział w warsztatach wokalnych i webinarach.

Więcej można usłyszeć tutaj:

Maciej Cetnarski – absolwent  Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie w klasie gitary klasycznej. Dla studiów wokalnych porzucił naukę na wydziale Budownictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czerwcu 2021 roku ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Marii Seremet – Dziewięckiej. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu na studiach magisterskich. Muzyka była jego pasją od młodości. Rozwijał ją najpierw grając na gitarze, a później odkrył swoją wielką miłość – śpiew. Dzisiaj doskonali swój głos pod opieką najlepszych profesorów, uczestniczy w kursach mistrzowskich m.in. u Mariusza Kwietnia. Wykonuje muzykę kameralną, operową, sakralną, chóralną oraz rozrywkową. Ostatnio można go było usłyszeć na gali operowej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka w Operze Krakowskiej. Brał także udział w wykonaniu Mszy G-dur no 2, D 167 Franza Schuberta wraz z chórem i orkiestrą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Ponadto ma w swoim repertuarze partie Sarastra oraz Kapłana z opery „Czarodziejski flet” W.A Mozarta, które śpiewał w Akademii Muzycznej w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka, pod dyrekcją Macieja Tworka. Wraz z Orkiestrą i Chórem Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, podczas koncertu oratoryjnego wykonał partie solowe w „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz w Salve Regina g-moll  Hob. XXIII b:2 J. Haydna, pod batutą Alexandra Humali. Jako solista wraz z Capellą Cracoviensis wykonał msze „Laudate Pueri” anonimowego kompozytora latynoskiego, pod batutą Jose Vidala.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorkami indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z wokalu dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU 8-KLASISTY Z MATEMATYKI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII na zajęcia z matematyki, które będą doskonałą powtórką przed egzaminem 8-klasity. Zakres materiału obejmuje: działania na liczbach, potęgi i pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, procenty, geometrię płaską, geometrię przestrzenną, oś liczbową i układ współrzędnych, zadania tekstowe, statystykę , kombinatorykę i prawdopodobieństwo. W drugim semestrze skupimy się na rozwiązywaniu zadań z arkuszy egzaminacyjnych.

Każdy uczestnik kursu otrzyma skrypt z całą teorią do powtórki przed egzaminem.

Instruktor: Anna Tendera
Koszt:
480 zł/semestr
Termin: środa: 17.00-18.30 (I grupa) 18.45-20.15 (II grupa)
Czas trwania: 90 minut

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH  
Zajęcia będą odbywały się w kameralnych grupach.

Instruktor: Wojciech Senisson – lektor języka angielskiego, native speaker. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu Direct English Method, Metodą Callana, Pharmaceutical Business English, wieloletnie doświadczenie w Corporate Business English. Certyfikaty: ETS Global, Avalon Direct English. Doświadczenie jako lektor w firmach takich jak m.in.: Akamai, TEVA Pharmaceuticals Polska, NetEnt, Samsung, Marketing Investment Group i wiele innych, a także Szkoła Językowa MAK Callana oraz Szkoła Multilingua.

Koszt: 550 zł/semestr
Termin: zajęcia odbywają się od 17.30 (I grupa) oraz od 19.00 (grupa II) w poniedziałki, wtorki i piątki – godziny w zależności od grupy, zajęcia raz w tygodniu dla każdej grupy
Czas trwania: 90 minut


JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
Instruktor: Monika Małek – obecnie nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej. Spędziła 15 lat w Anglii, z czego ponad połowę w placówkach edukacyjnych. Posiada certyfikat językowy CAE.
Koszt: 350 zł/semestr
Termin: środa, godziny popołudniowe od 16.00
Czas trwania: 60 minut

[Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci dostępne również w filii CKiP w Więcławicach z lektorką Joanną Zakrzewską. Patrz: oferta filii.]

TANIEC NOWOCZESNY

Jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.

Instruktor: Kamil Nowak – tancerz, animator.

Koszt: 300 zł/semestr (klasa 1-3, zajęcia 1 raz w tygodniu), 400 zł/semestr (klasa 4-8 (Zespół), zajęcia 2 razy w tygodniu)
Termin: poniedziałek 15.00-16.00 – klasy 1-3, 16.00-17.00 – ZESPÓŁ klasy 4-8 – dla grupy starszej zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (drugi raz w piątki w godz. 18.00-19.00 w Filii w Więcławicach)

Czas trwania: 60 minut

TENIS STOŁOWY

Znany też jako ping-pong, gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.  

Zajęcia to nie tylko rywalizacja pomiędzy doświadczonymi zawodnikami na dwóch stołach ale również wspaniała przygoda dla każdego nawet początkującego . Podzieleni jesteśmy na grupy zaczynając od podstaw, a kończąc na zdobywaniu punktów przy stole i wielkich turniejach!
1 Grupa początkująca– gry i zabawy ruchowe z rakietkami, podstawy gry w tenisa stołowego + ćwiczenia
2 Grupa średniozaawansowana – gry i zabawy ruchowe , doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego + ćwiczenia, gry singlowe i deblowe.
3 Grupa zaawansowana– doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego, nacisk w głównej mierze na gry singlowe, deblowe + ćwiczenia 

Pięknem tego sportu jest mocna rywalizacja oraz gra indywidualna która idealnie sprawdzi się dla zawodników którzy lubią polegać na własnych umiejętnościach podczas zdobywania punktów przy stole!

Instruktor: Mateusz Zieliński
Koszt: 220 zł
Termin: sobota
Czas trwania: 90 minut         

[Zajęcia z tenisa stołowego dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

STACJA BADAWCZA

Stacja Badawcza – to klub dla dzieci i młodzieży zainteresowanych naukami przyrodniczymi (biologią, chemią i fizyką). W trakcie cotygodniowych warsztatów uczestnicy wykonują doświadczenia, zakładają hodowle, dokonują obserwacji mikroskopowych i tworzą projekty. Tematyka zajęć jest różnorodna, rozszerzająca program szkolny, wzbogacona najnowszymi odkryciami naukowymi. 

Instruktor: Alicja Brzezowska
Koszt:
120-140 zł za jeden blok zajęć – cena uzależniona od rodzaju zajęć, rozliczenie z instruktorką na zajęciach
Termin: piątek 15:00 – 16:15 (6 lat do 8 lat), 16:30 – 17:45 (9 lat do 11 lat), 18:00 – 19:15 (12 lat do 16 lat)
Czas trwania: 75 min     

Zapisy na zajęcia ruszają 6 września o godz. 8.30 w formie online. Zapisy będą trwać do 17 września.

Od 2 października planujemy uruchomić zajęcia dla dzieci i dorosłych w CKiP.

Formularz do zapisów do CKiP w Michałowicach oraz Filii CKiP w Więcławicach będzie dostępny na naszej stronie www.wMichalowicach.pl

 1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice oraz osoby kontynuujące zajęcia z poprzedniego semestru.
 2. Osoby uczestniczące w zajęciach w ubiegłym semestrze, chcące kontynuować naukę, również proszone są o zapis poprzez formularz dostępny na stronie od 6 – 17 września.
 3. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
 4. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 30 września (wysyłanie informacji rozpoczniemy po 18 września).
 5. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

  W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 535 029 009.