4 września organizujemy Dzień Otwarty w CKiP. Rodziców i dzieci zapraszamy na godz. 10.00 do sali widowiskowej, gdzie odbędą się spotkania z instruktorami i prezentacje zajęć. Po prezentacjach będzie można porozmawiać z instruktorami i bliżej zapoznać się z ofertą zajęć.

Od 3 października planujemy uruchomić zajęcia dla dzieci i dorosłych w CKiP.

Opłaty za zajęcia CKiP:

Termin: do 14 października

Bank BSR O/Michałowice 86 8589 0006 0180 0000 0143 0001

Tytuł przelewu: za zajęcia ……./semestr …. –  imię i nazwisko dziecka

Osobne formularze do zapisów do CKiP w Michałowicach oraz Filii CKiP w Więcławicach będzie dostępny w zakładce na naszej stronie www.wMichalowicach.pl

  1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice oraz osoby kontynuujące zajęcia z poprzedniego semestru.
  2. Osoby uczestniczące w zajęciach w ubiegłym semestrze, chcące kontynuować naukę, proszone są o zapis poprzez formularz dostępny na stronie od 5 – 18 września.
  3. Osoby, które zapisały się na zajęcia odbywające się w formie stacjonarnej, jednocześnie deklarują chęć kontynuacji tych zajęć w formie online ( w razie zmiany wytycznych rządowych odnośnie prowadzenia zajęć).
  4. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
  5. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 30 września.
  6. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

    W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 535 029 009.

    Harmonogram zajęć w zakładce na naszej stronie jest niepełny i zostanie zaktualizowany. Wszelkie informacje o ustalonych terminach zajęć znajdują się w ofercie poniżej.

KLUB MŁODEGO ARTYSTY

Zajęcia plastyczne dla dzieci, które chcą odkrywać świat kolorów, różnorodnych technik i dziedzin. Na warsztatach będziemy rozwijać w sobie „Małego Artystę” w radosnej atmosferze poprzez tworzenie dzieł plastycznych, rozwijając techniki manualne, raczkując w terminach z historii sztuki i dobrze się przy tym bawiąc.

Instruktorka: Aneta Śliwa – urodzona 05.11.1990 r. w Krakowie. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r., za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą. Strona artystki: www.anetasliwa.pl

Termin: czwartek godz. 14.30-15.30 (grupa 5-7 lat)
Koszt: 250 zł

[Zajęcia Anety Śliwy „Rysunek i malarstwo” dostępne w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii].

Rysunek odręczny

Zajęcia bazują na szkicach  z natury i wyobraźni, które stają się pretekstem do zapoznania z zagadnieniami rysunku i malarstwa, takimi jak:
– przedstawianie przestrzeni na płaszczyźnie – nauka perspektywy
– kompozycja rysunku
– konstruowanie brył
– światłocień i cieniowanie
– walor
– kolor
Spotkania mają na celu nie tylko rozwijanie talentu plastycznego u dzieci, ale także twórczego i nieszablonowego myślenia oraz własnej kreacji formy. Zajęcia trwają 90 min i prowadzone są dla dzieci od 9 roku życia.

Instruktorka: Katarzyna Karolak-Sadowska ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej, uzyskując dyplom z akredytacją Royal Institute of British Architects – prestiżowej organizacji o uznanym statusie międzynarodowym, akredytującej wyższe uczelnie architektoniczne. Podczas studiów miała szczęście uczęszczać na wykłady wybitnej postaci – prof. Wiktora Zina, znanego szerzej jako gospodarza kultowego cyklu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Zawodowo czynny architekt, posługuje się rysunkiem odręcznym w różnych technikach – ołówku, piórku, węglu, pasteli, akwareli. Prywatnie mama, pełna energii i entuzjazmu do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Koszt zajęć: 400 zł/semestr
Termin: wtorki, czwartki (godzina zajęć w zależności od grupy)
Czas trwania: 90 minut

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia dla dzieci, które chcą tworzyć dzieła plastyczne i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Na zajęciach poznamy różnorodny wachlarz technik. Poznamy i rozwiniemy pojęcia kompozycji, perspektywy i języka sztuki, stosując je w swoich pracach plastycznych w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Instruktor: Aneta Śliwa – urodzona 05.11.1990 r. w Krakowie. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą.

Termin: poniedziałek, godz.18:30
Koszt zajęć: 300 zł za semestr
Czas trwania: 90 minut

CHEERLEADERS

Cheerleading jest dyscypliną sportową, szczególnie popularną w Stanach Zjednoczonych. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich dzieci i młodzieży. Dzięki organizacjom propagującym cheerleading, tancerze mogą rywalizować ze sobą na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Treningi cheerleadingu są połączeniem tańca, gimnastyki i akrobatyki.

Instruktorka: Lidia Stefańska. Jako instruktor posiada najwyższe uprawnienia trenerskie. Nieustannie szkoli się zarówno z cheerleadingu jak również akrobatyki i motoryki tancerzy. Do największych sukcesów trenerskich należy zdobycie tytułów Mistrzowskich Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders i Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w 2018r., a także reprezentowanie Polski w czasie Mistrzostw Europy w Holandii w 2017r. oraz w Atenach w 2018r. W tym roku uczniowie Pani Lidii reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy! W pracy z dziećmi i młodzieżą kładzie nacisk na precyzję i siłę wykonywanych elementów, a także na pozytywne relacje w grupie. Celem tworzonych grup jest start w turniejach cheerleaders oraz reprezentowanie Gminy Michałowice w ogólnopolskiej rywalizacji.

Koszt zajęć: 300zł/semestr
Termin: wtorki i czwartki: 15.30-16.45 – grupa młodsza, 17.00-18.30 – grupa turniejowa (zajęcia dla każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu)

Czas trwania: 75 minut

BALET

Zajęcia oparte są o autorski program zajęć, zawierający naukę poszczególnych elementów tańca klasycznego, technikę prawidłowego ich wykonania, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nabywanie prawidłowej postawy oraz dyscypliny tanecznej podczas zajęć i publicznych występów. W grupach młodszych zajęcia oparte są w dużej mierze na zabawach muzycznych i ruchowych, ponieważ w wieku przedszkolnym, to właśnie poprzez zabawę dziecko poznaje świat i rozwija zdolności.
Grupy starsze kontynuują dalszą naukę z uwzględnieniem możliwości dzieci oraz zasadę stopniowania trudności. Jednak najważniejszym elementem zajęć jest wpływ na rozwój zainteresowań, pasji i miłości do sztuki, tak aby poprzez naukę, zabawę i przyjazną atmosferę, wywołać u każdego dziecka uśmiech na twarzy.

Instruktorka: informacja wkrótce

Koszt: 300 zł/semestr
Termin: środa, g. 14.45 (4-6 lat), 15:50 (7-9 lat)
*podział na grupy w indywidualnych przypadkach może ulec zmianie
Czas trwania: 60 minut

CAPOEIRA

Z wierzchu jest jak sama Brazylia, jak słoneczny dzień, radosna, rozśpiewana, żywiołowa i pełna entuzjazmu. Akrobacje zapierające dech w piersiach, szybkie kopnięcia i techniki wymykające się spojrzeniom. Jak oni to robią? PO PROSTU TRENUJEMY!
Otóż właśnie trening, trening i jeszcze raz trening. Co prawda rozśpiewany, czasem radosny, czasem zupełnie na poważnie, ale zawsze w pozytywnym nastroju i zawsze w wyznaczonym kierunku. Niekiedy bywa ciężko, ale obok są PRZYJACIELE, bo nie da się nauczyć Capoeira samemu. Potrzebujemy przyjaciół, osób do weryfikacji umiejętności, zwyczajnie wskazujących błędy czy dodających motywacji. Na treningu nie liczy się to, kim jesteś, jaki masz pogląd na świat, politykę i całą resztę. Tu liczy się Twój zapał, to, co umiesz i czego chcesz się nauczyć. Gdy zaczyna się trening, wszystkie sprawy zostają po drugiej stronie drzwi. Słychać tylko oddechy i DŹWIĘKI BERIMBAU. To instrument, który kołysze, pomaga odnaleźć tempo. Rytmy proste, powtarzalne jak mantra, pozwalają skupić się na technikach. Berimbau ustala rytm, w jakim toczy się RODA. Gra? Tylko z pozoru to nie jest trening. To jest prawdziwa esencja treningu Capoeira. Cała reszta bez tego to jakby ćwiczyć ruchy i układy w szachach, a nigdy nie zagrać z prawdziwym, myślącym przeciwnikiem. Capoeira wygląda jak taniec, lecz nie zapominaj, że przecież ma ULICZNE KORZENIE. Dlatego przygotowujemy się do realnych sytuacji, w których liczy się pewność siebie, ocena zagrożenia i refleks. Wiesz, że gdy trzeba bronić siebie i bliskich, wtedy tak naprawdę liczyć możesz tylko na siebie, na to jak szybko i mądrze potrafisz reagować. Capoeira jest sztuką, którą można zgłębiać przez całe życie. Doskonalimy swoją technikę, kształtujemy kondycję, uczymy się odwagi i rozwagi, ale przede wszystkim – doskonalimy siebie. A to daje nam najwięcej satysfakcji! NO I FRAJDY!
Capoeira to niesamowite połączenie rytmu, sztuki walki i akrobacji. Capoeira to narodowy sport i kultura Brazylii. To zdrowy tryb życia, ale także radość, zabawa i świetny sposób spędzania wolnego czasu.
Ćwiczyć ją mogą wszyscy bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną.
„Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie nauczy się jej tylko ten, kto nie chce” (Mestre Pastinha).

Instruktor: Sylwester Francês Gawenda – rozpoczął treningi w 1995 roku.
3 lata później na Summer Meeting w Hamburgu spotkał Mestre Nem.
W 2001 r przetarł szlak do ojczyzny Capoeira – Brazylii, gdzie po miesięcznym szkoleniu otrzymał stopień instruktora. Założyciel i obecny prezes OFC – Ogólnopolska Federacja Capoeira (od 2005 r). Zorganizował wiele zawodów Capoeira, obozów sportowych oraz festiwali kultury brazylijskiej. W 2009 założył pierwszą w Krakowie Akademię, w której uczy do dzisiaj. Jest autorem hymnu grupy Camangula. Stopień Professor otrzymał na Encontro da Pascoa w Hamburgu w 2013 r. Po latach pracy włożonej w rozwój capoeira, dnia 15 kwietnia 2017 uznany zostaje jako Contramestre.

Koszt: 280 zł (grupa młodsza 4-6 lat, 45 min.), 330 zł (grupa starsza 7-12 lat, 60 min.)
Termin: środa 14.00-14.45 – grupa młodsza, 15.00-16.00 – grupa starsza.

[Zajęcia Capoeiry dostępne również w filii CKiP w Więcławicach z instruktorem Adamem Fabą. Patrz: oferta Filii.]

PAWIE PIÓRA

Zespołu tańca ludowego działa w nowym składzie z nową instruktorką od 2 lat w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Program obejmuje technikę tańców ludowych, jak i elementy tańca klasycznego, gimnastykę, rytmikę oraz zabawy ruchowe.
Zespół prowadzi choreograf – Anna Chruścińska. Próby odbywają się z muzyką na żywo.

Koszt: 70 zł/semestr     
Termin: wtorek godz. 16:00 (gr. młodsza: 45 minut, grupa starsza: 90 minut)

CERAMIKA

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia ceramiczne, które będą odbywać się w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz w naszej filii w Więcławicach. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach w zeszłym roku zapraszamy do kontynuowania zajęć.

Program zajęć:

  • Poznawanie materiału – ugniatanie (wyrabianie) i lepienie z kulki
  • Poznawanie technik i narzędzi – proste lepienie z foremek, plastrów, wałków
  • Poznawanie technik zdobienia – kłoski, muszelki, trawy, koraliki, koronki
  • Malowanie ceramiki – angoby, akryle, szkliwienie

Przykładowe prace tworzone w trakcie zajęć:

  • Kwiaty i inne rośliny
  • Świat zwierząt
  • Gliniane stworki – duszki, potworki, smoki, dinozaury
  • Zaczarowana kuchnia – bajkowe miseczki, kubeczki, talerze, łyżki, widelce
  • Figurki bajkowych postaci
  • Prezenty z różnych okazji
  • Mozaika
  • Gliniane płaskorzeźby
  • Ozdobne kafelki
  • Czarodziejskie amulety i talizmany
  • Biżuteria: koraliki, bransoletki, wisiorki, zawieszki

Instruktorka: Ewa Tendera
Koszt: 480 zł
Termin: czwartek (godziny popołudniowe)
Czas trwania: 60 minut (na zajęcia zapraszamy dzieciaki od 6 roku życia)

SKRZYPCE

W naszej ofercie zajęć muzycznych znajduje się nauka gry na skrzypcach. Prowadząca “wierzy, że nauka gry na skrzypcach jest pasjonującą przygodą”.

Instruktorka: Zuzanna Szczęsny

Koszt: 520zł/semestr
Termin:
Czas trwania: 45 minut

GITARA

Na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia.|

Instruktorzy:
Dominik Plebanek, nauczyciel z 10-letnim stażem, laureat kilku festiwali (Bluesroads, Acoustic Guitar Battle, International Songwriting Contest), aktywny muzyk krakowskiej sceny muzycznej (występy solowe, duet Director’s Cat oraz gitarzysta w projekcie Ania Sama). Nadal kształci się pod okiem dr Piotra Domagały w KSJiMR na kierunku gitara jazzowa. 

Maciej Kozioł – gitarzysta, muzyk sesyjny, pedagog. Płynnie poruszający się w stylistykach takich jak: funk, jazz, rock, metal czy pop. Absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność gitara jazzowa (w klasie dr Artura Lesickiego oraz mgr. Bogdana Skiedrzyńskiego). W 2020 roku ukończył studia muzyczne I stopnia. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych prowadzonych przez tak znanych muzyków jak: Jacek Królik, Marek Raduli czy Marek Napiórkowski. Lider formacji Maciek Kozioł Trio, która w kwietniu nagrała swój materiał w warszawskim Nebula Studio. Związany z wieloma różnorodnymi w aspekcie stylistycznym projektami muzycznymi. Pracę jako pedagog rozpoczął od nauczania w jednej z prywatnych szkół muzycznych w Krakowie, w latach 2018-2021 roku prowadził liczną klasę gitary w głogowskiej Akademii Dźwięku, pracował również w szkole uczącej metodą gordonowską – Muzaza w Świdnicy.

Koszt: 520zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z gitary dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

PIANINO

Indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktorzy:
Krzysztof Lepiarczyk – nauczyciel, pedagog, muzyk, instrumentalista, kompozytor. Instruktor gry na instrumentach: pianino, keyboard, akordeon. Na swoim koncie ma wiele koncertów w Polsce i za granicą z własnymi projektami oraz jako muzyk sesyjny. Lider zespołu Loonypark, który wydał 5 płyt studyjnych. W dorobku dwie płyty solowe z muzyką do słów Stanisława Wyspiańskiego i Adama Asnyka.

Filip Gąsiorowski – aktywnie działający pianista oraz pedagog. Na co dzień związany z krakowskim środowiskiem muzycznym. Grę na swoim instrumencie doskonali już 18 lat. Biegle porusza się w wielu stylistykach muzyki rozrywkowej takich jak jazz, czy funk. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Obecnie doskonali swoje umiejętności w grze na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na kierunku Jazz i Muzyka Improwizowana. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych, prowadzonych przez pianistów takich jak: Danny Grissett, Paweł Tomaszewski, Kuba Stankiewicz, Piotr Wyleżoł, czy Grzegorz Jabłoński. Współtwórca wielu zespołów o różnej stylistyce muzycznej. Działalność pedagogiczną prowadzi od wielu lat, efektywnie pracując z uczniami w każdym wieku, już od najmłodszych lat.

Aleksandra Cybulska – Muzyk, wokalistka, multiinstrumentalistka. Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Edukacji, Interpretacji i Edukacji Muzycznej. Od 2017 roku uczy śpiewu i gry na instrumentach, dodając do tego elementy realizacji dźwięku. Doświadczenie zdobywała w różnego rodzaju projektach autorskich i warsztatach oraz jako członek zespołów, zarówno klasycznych jak i rozrywkowych. W wolnych chwilach tworzy własne muzyczne projekty.

Koszt: 520 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z pianina dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

WOKAL

Indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 

Instruktorzy:
Gabriela Świerczek-Kurowska
– Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego Pani Prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Maciej Cetnarski – absolwent  Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie w klasie gitary klasycznej. Dla studiów wokalnych porzucił naukę na wydziale Budownictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czerwcu 2021 roku ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu na studiach magisterskich. Muzyka była jego pasją od młodości. Rozwijał ją, najpierw grając na gitarze, a później odkrył swoją wielką miłość – śpiew. Dzisiaj doskonali swój głos pod opieką najlepszych profesorów, uczestniczy w kursach mistrzowskich m.in. u Mariusza Kwietnia. Wykonuje muzykę kameralną, operową, sakralną, chóralną oraz rozrywkową. Ostatnio można go było usłyszeć na gali operowej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka w Operze Krakowskiej. Brał także udział w wykonaniu Mszy G-dur no 2, D 167 Franza Schuberta wraz z chórem i orkiestrą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Ponadto ma w swoim repertuarze partie Sarastra oraz Kapłana z opery „Czarodziejski flet” W.A Mozarta, które śpiewał w Akademii Muzycznej w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka, pod dyrekcją Macieja Tworka. Wraz z Orkiestrą i Chórem Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, podczas koncertu oratoryjnego wykonał partie solowe w „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz w Salve Regina g-moll  Hob. XXIII b:2 J. Haydna, pod batutą Alexandra Humali. Jako solista wraz z Capellą Cracoviensis wykonał msze „Laudate Pueri” anonimowego kompozytora latynoskiego, pod batutą Jose Vidala.

Katerina Aristarkhova – jest nauczycielką śpiewu pop-jazowego, ukończyła Akademię Muzyczną na kierunku „Edukacja pedagogiczna: muzyka w instytucjach edukacyjnych” oraz Wyższą Szkołę Muzyczną. Ma ogromne doświadczenie w działalności koncertowej.

Koszt: 520 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorkami indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

[Zajęcia z wokalu dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

WOKAL W GRUPACH

Lekcje w kameralnych 3-4 osobowych grupach obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Na naszych zajęciach można:

•poznać swój głos

•pozbyć się blokad i niepożądanych napięć

•poszerzyć zakres wokalny

•wybrać odpowiedni repertuar

•przestać bać się sceny

•przygotować się do przyjęcia na wyższe uczenie

•dobrze się bawić

Uważamy, że każdy głos jest niepowtarzany, dlatego na zajęciach zwracamy szczególną uwagę na odkrycie indywidualnych cech Waszego głosu.

Instruktor: Katerina Aristarkhova jest nauczycielką śpiewu pop-jazowego, ukończyła Akademię muzyczną “Edukacja pedagogiczna: muzyka w instytucjach edukacyjnych” oraz wyższą szkołę muzyczną, ma ogromne doświadczenie w działalności koncertowej.

Koszt: 400 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorkami indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU 8-KLASISTY Z MATEMATYKI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII na zajęcia z matematyki, które będą doskonałą powtórką przed egzaminem 8-klasity. Zakres materiału obejmuje: działania na liczbach, potęgi i pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, procenty, geometrię płaską, geometrię przestrzenną, oś liczbową i układ współrzędnych, zadania tekstowe, statystykę , kombinatorykę i prawdopodobieństwo. W drugim semestrze skupimy się na rozwiązywaniu zadań z arkuszy egzaminacyjnych.

Każdy uczestnik kursu otrzyma skrypt z całą teorią do powtórki przed egzaminem.

Instruktorka: Anna Tendera
Koszt:
400 zł/semestr
Termin: środa
Czas trwania: 90 minut

PRZYGOTOWANIE DO MATURY NA POZIOMIE PODSTAWOWYM Z MATEMATYKI

Serdecznie zapraszamy przyszłych maturzystów do powtórki przed maturą z matematyki na poziomie podstawowym. W pierwszym semestrze skupimy się głównie na omówieniu i powtórzeniu materiału. Zakres zajęć obejmuje: potęgi i pierwiastki, procenty, logarytmy, wyrażenia i wzory skróconego mnożenia, zadania na dowodzenie, funkcję liniową, funkcję kwadratową, funkcje, równania i nierówności, ciągi, trygonometrię, geometrię, geometrię analityczną, zadania tekstowe, kombinatorykę, statystykę, stereometrię. W drugim semestrze skupimy się na rozwiązywaniu arkuszy maturalnych.

Instruktor: Anna Tendera
Koszt:
450 zł/semestr
Termin: środa
Czas trwania: 90 minut

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH  

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach. Istotnym elementem zajęć są konwersacje.

Instruktor: Wojciech Senisson – lektor języka angielskiego, native speaker. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu Direct English Method, Metodą Callana, Pharmaceutical Business English, 5-letnie doświadczenie w Corporate Business English. Certyfikaty: ETS Global, Avalon Direct English. Doświadczenie jako lektor w firmach takich jak m.in.: Akamai, TEVA Pharmaceuticals Polska, ELEKTRA, NetEnt, Samsung, Marketing Investment Group, Onninen, Samat, Karcher, Chomtech oraz Szkoła Językowa MAK Callana.

Koszt: 400 zł/semestr
Termin: zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki – godziny w zależności od grupy
Czas trwania: 90 minut


JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

Instruktorka: Justyna Kramarz – nauczyciel z pasją i wieloletnim stażem. Uważa, że nauka języka angielskiego może  być  wielką przygodą. W życiu  kieruję się zasadą ,iż nie ma rzeczy niemożliwych. Pani Justyna o swojej pracy mówi: „Moim celem jest  przełamywanie w uczniach  barier językowych. W mojej pracy staram się łączyć tradycyjną naukę z nowatorskimi i ciekawymi rozwiązaniami na przykład wykorzystując elementy muzyki i teatru. Ważne jest nie tylko nauczanie dzieci, ale  przede wszystkim wzbudzanie w nich pasji do poszerzania swoich umiejętności.”

Koszt: 350 zł
Termin: środa, godziny popołudniowe
Czas trwania: 60 minut

[Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci dostępne również w filii CKiP w Więcławicach z lektorką Joanną Zakrzewską. Patrz: oferta filii.]

MUSICAL FUN!
Zajęcia musicalowo-językowe

Lubisz śpiewać? Lubisz tańczyć? Lubisz język angielski? Lubisz występować na scenie?

Zajęcia, które chcę zaproponować są adresowane właśnie dla Ciebie. Proponuję cotygodniowe muzyczno- językowe spotkania podczas których zapoznamy się ze światem musicalu -piosenki i tańca – przy okazji ucząc się też języka angielskiego. Podejmiemy wyzwanie zapoznania się z repertuarem przede wszystkim w  języku angielskim (choć nie tylko)!

Jeśli jesteś gotowa/gotowy podjąć wyzwanie, chcesz zanurzyć się w świat musicalu -piosenki, tańca, zapoznać się ruchem scenicznym, to nie zastanawiaj się i przyjdź na nasze zajęcia!

Instruktorka: Justyna Kramarz – nauczyciel z pasją i wieloletnim stażem. Uważa, że nauka języka angielskiego może  być  wielką przygodą. W życiu  kieruję się zasadą ,iż nie ma rzeczy niemożliwych. Pani Justyna o swojej pracy mówi: „Moim celem jest  przełamywanie w uczniach  barier językowych. W mojej pracy staram się łączyć tradycyjną naukę z nowatorskimi i ciekawymi rozwiązaniami na przykład wykorzystując elementy muzyki i teatru. Ważne jest nie tylko nauczanie dzieci, ale przede wszystkim wzbudzanie w nich pasji do poszerzania swoich umiejętności.”

Koszt: 400 zł
Termin: środa
Czas trwania: 60 minut

TANIEC NOWOCZESNY

Jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.

Instruktor: Kamil Nowak – tancerz, animator.

Koszt: 300 zł
Termin: poniedziałek 16:00 – klasy 1-3 (SP), poniedziałek 17:00 i piątek 16:00 – Zespół taneczny dla klas 4-8 SP (próby 2 razy w tyg.).
Czas trwania: 60 minut

[Zajęcia z tańca nowoczesnego dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

TENIS STOŁOWY

Gra, znana też jako ping-pong, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.  

Zajęcia to nie tylko rywalizacja pomiędzy doświadczonymi zawodnikami na dwóch stołach, ale również wspaniała przygoda dla każdego, nawet początkującego. Podzieleni jesteśmy na grupy, zaczynając od podstaw, a kończąc na zdobywaniu punktów przy stole i w wielkich turniejach!

1. Grupa początkująca– gry i zabawy ruchowe z rakietkami, podstawy gry w tenisa stołowego + ćwiczenia
2. Grupa średniozaawansowana – gry i zabawy ruchowe , doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego + ćwiczenia, gry singlowe i deblowe.
3. Grupa zaawansowana– doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego, nacisk w głównej mierze na gry singlowe, deblowe + ćwiczenia 

Pięknem tego sportu są mocna rywalizacja oraz gra indywidualna, która idealnie sprawdzi się dla zawodników lubiących polegać na własnych umiejętnościach podczas zdobywania punktów przy stole!

Instruktor: Mateusz Zieliński
Koszt: 200 zł
Termin: sobota
Czas trwania: 90 minut         

[Zajęcia z tenisa stołowego dostępne również w filii CKiP w Więcławicach. Patrz: oferta filii.]

STACJA BADAWCZA

Stacja Badawcza – to klub dla dzieci i młodzieży zainteresowanych naukami przyrodniczymi (biologią, chemią i fizyką). W trakcie cotygodniowych warsztatów uczestnicy wykonują doświadczenia, zakładają hodowle, dokonują obserwacji mikroskopowych i tworzą projekty. Tematyka zajęć jest różnorodna, rozszerzająca program szkolny, wzbogacona najnowszymi odkryciami naukowymi. 

W semestrze jesiennym odbędą się 3 bloki tematyczne:

Październik (4 spotkania)

TEMAT RZEKA

Poznamy rzekę zarówno od strony biologicznej jak i chemicznej. Nauczymy się rozpoznawać gatunki ryb żyjących w polskich rzekach, dokonamy analiz chemicznych wody z pobliskich cieków. Będziemy na żywo obserwować różne wodne skorupiaki, płazińce i owady, a także dowiemy się jak na ich podstawie ocenić czystość wody w rzece. Przeanalizujemy jak melioracje wpływają na życie rzeki.

Listopad/ grudzień (4 spotkania)

CZŁOWIEK OD ŚRODKA

Zajęcia dotyczące anatomii i fizjologii człowieka. Wykonamy szereg doswiadczeń na sobie, do eksperymentów wykorzystamy także kurzą wątróbkę i wieprzowe płuca. Będziemy robić preparaty z różnych tkanek zwierzęcych, sporządzimy mapy naszych mózgów i szczegółowo prześledzimy proces trawienia.

Grudzień/ styczeń (4 spotkania)

BIOMIMETYKA CZYLI ODGAPIANIE OD NATURY

Maszyny latające wzorowane na ptakach, opatrunki z nici pajęczej, okulary muszki owocówki czy baterie słoneczne budowane na wzór motylich łusek. Dowiemy się jak i po co inżynierowie podglądają naturę, by następnie stworzyć własne biomimetyczne projekty i pokazać je dorosłym. Zajęcia zakończą się otwartą sesją posterową.

Instruktor: Alicja Brzezowska
Koszt:
120 zł za każdy blok zajęć – rozliczenie z instruktorką na zajęciach
Termin: piątek 15:00 – 16:15 (6 lat do 8 lat), 16:30 – 17:45 (9 lat do 11 lat), 18:00 – 19:15 (12 lat do 16 lat)
Czas trwania: 75 min     

JOY – CHWILA RELAKSU

Serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia relaksacyjne „JOY – chwila relaksu”, to tylko godzina tygodniowo, a pomoże uwolnić  napięcie życia codziennego. Razem poprawimy swój oddech, wzmocnimy pamięć, koncentrację uwagi, nabierzemy siły na kolejne wyzwania, wzmocnimy adekwatne poczucie własnej wartości, nabierzemy dystansu do codzienności, a co najważniejsze – będziemy się świetnie bawić! To wszystko przełoży się na efektywność nauki, umiejętność radzenia sobie z hejtem i spełnienia siebie. W tych wymagających czasach podarujmy sobie trochę ciepła i dobrej energii!

Zajęcia skierowane do trzech grup wiekowych:

I grupa 7-9 lat

II grupa 10-12 lat

III grupa 13-16 lat

Na tych zajęciach będziemy trenować: jogę oczu, mindfulness, techniki oddechowe, elementy jogi ciała, medytację, masaż dłoni i stóp, zabawy integracyjne, a to wszystko w atmosferze kojącej muzyki i wyjątkowych zapachów eterycznych, które pomogą nam przenieść się do cudownych miejsc.

Instruktor: Katarzyna Jędruch
Koszt: 60 zł – karnet miesięczny
Termin: podamy w późniejszym terminie
Czas trwania: 60 min         

GORDONKI 

zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat) to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal.  W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia “gordonowskie” stymulują  rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się. Na warsztatach pracujemy głosem. Jest to pierwszy i najbliższy człowiekowi instrument. Ważną rolę odgrywa także ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia  i rozumienia rytmu, poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń. Ponadto zajęcia są dla maluchów okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ COTYGODNIOWE ZAPISY POD NUMEREM 535 029 009.

Instruktorka: Monika Madej
Koszt: 60 zł (karnet na 4 wejścia)
Termin: piątek, 11:15
Czas trwania: 50 min      

TANIEC SOLO 50+

Serdecznie zapraszamy na zajęcia tańca solo przeznaczonego dla osób 50 +, wspólnie tańczymy przy muzyce rozrywkowej, latynoskiej oraz w rytm dobrze znanych piosenek. Poznajemy kroki popularnych tańców, zajęcia prowadzi profesjonalny instruktor!

Instruktor: Kamil Nowak
Koszt: Bezpłatne
Termin: do końca września poniedziałek godzina 17:00, od października poniedziałek godzina 15:00.
Czas trwania: 50 min