Oferta zajęć dodatkowych w filii CKiP w Więcławicach prezentuje się następująco:

RYSUNEK I MALARSTWO


Zajęcia dla dzieci, które chcą tworzyć dzieła plastyczne i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Na zajęciach poznamy różnorodny wachlarz technik. Poznamy i rozwiniemy pojęcia kompozycji, perspektywy i języka sztuki, stosując je w swoich pracach plastycznych w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Instruktorka: Aneta Śliwa – ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji reklama wizualna. Uczestniczka półrocznego wyjazdu stypendialnego Erasmus we Włoszech na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka rektora na ASP w Krakowie w latach 2012/13 i 2013/14 za wysokie wyniki i osiągnięcia na wydziale. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju i za granicą.

Termin: czwartki 16:00-17:30 – grupa młodsza (7-9 lat), 17:30-19:00 – grupa starsza (10-13 lat)
Koszt zajęć: 360 zł za semestr

GITARA
Na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia. Aktualnie, w zależności od sytuacji epidemicznej, prowadzone są w formie offline lub online. 

Instruktorzy: 

Dominik Plebanek – nauczyciel z 10-letnim stażem, laureat kilku festiwali (Bluesroads, Acoustic Guitar Battle, International Songwriting Contest), aktywny muzyk krakowskiej sceny muzycznej (występy solowe, duet Director’s Cat oraz gitarzysta w projekcie Ania Sama). Nadal kształci się pod okiem dr Piotra Domagały w KSJiMR na kierunku gitara jazzowa. 

Maciej Kozioł – gitarzysta, muzyk sesyjny, pedagog. Płynnie poruszający się w stylistykach takich jak: funk, jazz, rock, metal czy pop. Absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność gitara jazzowa (w klasie dr Artura Lesickiego oraz mgr. Bogdana Skiedrzyńskiego). W 2020 roku ukończył studia muzyczne I stopnia. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych prowadzonych przez tak znanych muzyków jak: Jacek Królik, Marek Raduli czy Marek Napiórkowski. Lider formacji Maciek Kozioł Trio, która w kwietniu nagrała swój materiał w warszawskim Nebula Studio. Związany z wieloma różnorodnymi w aspekcie stylistycznym projektami muzycznymi. Pracę jako pedagog rozpoczął od nauczania w jednej z prywatnych szkół muzycznych w Krakowie, w latach 2018-2021 roku prowadził liczną klasę gitary w głogowskiej Akademii Dźwięku, pracował również w szkole uczącej metodą gordonowską – Muzaza w Świdnicy.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: poniedziałek, środa, na godziny instruktor umówi się indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

PIANINO
Indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktor:
Filip Gąsiorowski – to aktywnie działający pianista oraz pedagog. Na co dzień związany z krakowskim środowiskiem muzycznym. Grę na swoim instrumencie doskonali już 18 lat. Biegle porusza się w wielu stylistykach muzyki rozrywkowej takich jak jazz, czy funk. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Obecnie doskonali swoje umiejętności w grze na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na kierunku Jazz i Muzyka Improwizowana. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych, prowadzonych przez pianistów takich jak: Danny Grissett, Paweł Tomaszewski, Kuba Stankiewicz, Piotr Wyleżoł, czy Grzegorz Jabłoński. Współtwórca wielu zespołów o różnej stylistyce muzycznej. Działalność pedagogiczną prowadzi od wielu lat, efektywnie pracując z uczniami w każdym wieku, już od najmłodszych lat.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

WOKAL


Indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 

Instruktorzy:

Gabriela Świerczek-Kurowska – Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego Pani Prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Sawa Bańka – Absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność wokalistyka na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu w klasie śpiewu solowego. Ukończyła również Szkołę Muzyczną I stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie wiolonczeli. W 2021 brała udział w nagraniu płyty Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. Święta Pełne Ciepłych Słów, występowała również podczas XVII edycji festiwalu Green Town of Jazz w Zielonej Górze. Od 2018 roku pracuje jako trener wokalny z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Swoją wiedzę na temat nauczania poszerza biorąc udział w warsztatach wokalnych i webinarach.

Więcej można usłyszeć tutaj:

Maciej Cetnarski – absolwent  Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie w klasie gitary klasycznej. Dla studiów wokalnych porzucił naukę na wydziale Budownictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czerwcu 2021 roku ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Marii Seremet – Dziewięckiej. Obecnie kontynuuje naukę śpiewu na studiach magisterskich. Muzyka była jego pasją od młodości. Rozwijał ją najpierw grając na gitarze, a później odkrył swoją wielką miłość – śpiew. Dzisiaj doskonali swój głos pod opieką najlepszych profesorów, uczestniczy w kursach mistrzowskich m.in. u Mariusza Kwietnia. Wykonuje muzykę kameralną, operową, sakralną, chóralną oraz rozrywkową. Ostatnio można go było usłyszeć na gali operowej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka w Operze Krakowskiej. Brał także udział w wykonaniu Mszy G-dur no 2, D 167 Franza Schuberta wraz z chórem i orkiestrą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Ponadto ma w swoim repertuarze partie Sarastra oraz Kapłana z opery „Czarodziejski flet” W.A Mozarta, które śpiewał w Akademii Muzycznej w Krakowie w reżyserii Błażeja Peszka, pod dyrekcją Macieja Tworka. Wraz z Orkiestrą i Chórem Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, podczas koncertu oratoryjnego wykonał partie solowe w „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz w Salve Regina g-moll  Hob. XXIII b:2 J. Haydna, pod batutą Alexandra Humali. Jako solista wraz z Capellą Cracoviensis wykonał mszę „Laudate Pueri” anonimowego kompozytora latynoskiego, pod batutą Jose Vidala.

Koszt: 600 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami
Czas trwania: 45 minut

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI


Instruktor: Joanna Zakrzewska – na co dzień pracuje jako bibliotekarz w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych. Nauczaniem języka angielskiego zajmuje się od ponad 20 lat. Pracuje w szkołach oraz w domach kultury. Nauczała języka najmłodsze dzieci, dzieci, młodzież oraz dorosłych. Obecnie pracuje z uczniami szkoły podstawowej. W tym roku zostanie również uruchomiona grupa przygotowująca uczniów do egzaminów 8-klasisty.

Z wykształcenia jest pedagogiem (UJ). Ukończyła kurs pedagogiczno-metodyczny z języka angielskiego (UJ). Posiada certyfikaty FCE, CAE (University of Cambridge).

Instruktorka o sobie: „W mojej pracy staram się przede wszystkim o to, aby uczeń polubił język, którego nauczam i aby nauka kojarzyła mu się z przyjemnością, a nie była przykrym obowiązkiem. Prowadzone przeze mnie zajęcia są urozmaicone i często dostosowywane do bieżących potrzeb i chęci uczestników kursu. Dbam nie tylko o atrakcyjne przygotowanie jednostek lekcyjnych, ale także i o to, aby utrwalać wiedzę, stosując testy i inne metody sprawdzania nabytych umiejętności. Atutem moich zajęć jest luźna, serdeczna atmosfera, bardzo ceniona zarówno przez maluchy, jak i odbiorcę starszego czy też dorosłego.”
Koszt: 350 zł
Termin: środa, godziny popołudniowe w zależności od grupy wiekowej
Czas trwania: 45/60 minut

TANIEC NOWOCZESNY


Jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.

Instruktor: Kamil Nowak – tancerz, animator.

Koszt: 400 zł (zajęcia 2 razy w tygodniu)
Termin: piątek godz. 18.00-19.00 klasy: 4-8 SP (grupa ta ćwiczy dwa razy w tygodniu i zajęcia ma w poniedziałki w Michałowicach w godz. 16.00-17.00)
Czas trwania: 60 minut

TENIS STOŁOWY


Znany też jako ping-pong. Gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.  

Zajęcia tenisa w Centrum Kultury i Promocji to nie tylko rywalizacja pomiędzy doświadczonymi zawodnikami na dwóch stołach, ale również wspaniała przygoda dla każdego nawet początkującego. Podzieleni jesteśmy na grupy, zaczynając od podstaw, a kończąc na zdobywaniu punktów przy stole i wielkich turniejach!
1 Grupa początkująca– gry i zabawy ruchowe z rakietkami, podstawy gry w tenisa stołowego + ćwiczenia
2 Grupa średniozaawansowana – gry i zabawy ruchowe , doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego + ćwiczenia, gry singlowe i deblowe.
3 Grupa zaawansowana– doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego, nacisk w głównej mierze na gry singlowe, deblowe + ćwiczenia 

Pięknem tego sportu jest mocna rywalizacja oraz gra indywidualna, która idealnie sprawdzi się dla zawodników, którzy lubią polegać na własnych umiejętnościach podczas zdobywania punktów przy stole!

Instruktor: Mateusz Zieliński
Koszt: 220 zł
Termin: piątek, godz. 15:30-17:00
Czas trwania: 90 minut

CAPOEIRA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Capoeira jest bardzo bogata, każdy odnajduje w niej coś dla siebie, zarówno jeśli chodzi o asortyment techniczny, jak i cel treningu. Wielu dorosłych przychodzi po ciekawą formę rekreacji, wysiłku fizycznego, spalenia tłuszczyku, zyskania sprawności, element walki traktując jako wartość dodaną. Tego typu zajęcia są ciekawsze od zwykłego wysiłku typu bieganie czy fitness, ponieważ poza wysiłkiem fizycznym zostawiają konkretną wiedzę w głowie plus umiejętności samoobrony. Często widzę taki proces, że ktoś przychodzi dla rekreacji i naturalnie łapie bakcyla walki i rywalizacji, rozpoczynając wspinanie się po szczeblach gradacji w capoeira.

Dla dzieci capoeira to najlepsza forma treningu ogólnorozwojowego, harmonijnie rozwijająca całe ciało. Rodzice, zapisując dzieci na capoeira, w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę, że zapewniają im wiele zajęć w jednym. Dzieci, trenując capoeira, uczą się akrobatyki i gimnastyki, tańca i rytmiki, gry na instrumentach i śpiewu, zyskują sprawność i gibkość, opanowują podstawy języka portugalskiego, a wszystko to z dużą dozą radości i zabawy. Capoeira, nawet jeśli jest tylko epizodem dzieciństwa, świetnie przygotowuje do dalszej edukacji sportowej. Poza treningami nasi adepci z całej Polski mają okazję brać udział w szkoleniach, egzaminach czy obozach sportowych.”

Instruktor: Adam Faba

Koszt: 500 zł/semestr (zajęcia 2 razy w tygodniu), 350 zł/semestr (zajęcia 1 raz w tygodniu)
Termin: poniedziałki, środy (13.00-14.00 – 5-7 lat, 14.15-15.15 – 8-10 lat, 15.30-16.30 – 10-12 lat, 16.30-17.30 – młodzież i dorośli)
Czas trwania: zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu (po 60 minut)

Zapisy na zajęcia zostaną uruchomione 6 września o godz. 8.30 w formie online. Zapisy będą trwać do 17 września.

Od 2 października ruszają wszystkie zajęcia dla dzieci i dorosłych w CKiP.

Formularz do zapisów do CKiP w Michałowicach oraz Filii CKiP w Więcławicach będzie dostępny na naszej stronie www.wMichalowicach.pl

  1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice oraz osoby kontynuujące zajęcia z poprzedniego semestru.
  2. Osoby uczestniczące w zajęciach w ubiegłym semestrze, chcące kontynuować naukę, również proszone są o zapis poprzez formularz dostępny na stronie od 6 – 17 września.
  3. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
  4. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 30 września (wysyłanie informacji rozpoczniemy po 18 września).
  5. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

    W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 535 029 009.