Od 1 października planujemy uruchomić zajęcia dla dzieci i dorosłych w CKiP. Dopóki będzie to możliwe, będą się one odbywały w formie stacjonarnej (z uwagą śledzić będziemy bieżące wytyczne).

Zapisy na zajęcia uruchomimy 7 września w formie online (ze względu na obecną sytuację nie organizujemy w tym roku dnia otwartego w budynku). Zapisy będą trwać do 13 września.

Formularz do zapisów będzie dostępny w zakładce na naszej stronie. Link do formularza pojawi się TUTAJ w poniedziałek 7 września.

  1. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają mieszkańcy gminy Michałowice oraz osoby kontynuujące zajęcia z poprzedniego semestru.
  2. Osoby uczestniczące w zajęciach w ubiegłym semestrze, chcące kontynuować naukę, proszone są o zapis poprzez formularz dostępny na stronie od 7 – 13 września.
  3. Osoby, które zapisały się na zajęcia odbywające się w formie stacjonarnej, jednocześnie deklarują chęć kontynuacji tych zajęć w formie online ( w razie zmiany wytycznych rządowych odnośnie prowadzenia zajęć)
  4. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.
  5. Osoby, które zostaną przyjęte na zajęcia, otrzymają informację za pomocą SMS do dnia 18 września.
  6. Jeśli na zajęcia nie zapisze się minimalna wymagana liczba chętnych, zajęcia nie zostaną otwarte.

    W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 535 029 009.

KLUB MŁODEGO ARTYSTY – kreatywne zajęcia plastyczne dla dzieci, podczas których będziemy pobudzać kompetencje artystyczne, rozwijać zdolności manualne i poszukiwać nieszablonowych rozwiązań, a przede wszystkim świetnie się bawić: lepić, wycinać, kleić, rysować, przerabiać, dawać rzeczom drugie życie.

Instruktor: Magdalena Kopeć, Z wykształcenia filolog polski i bibliotekoznawca, z zawodu animatorka zajęć sensoryczno-rozwojowych dla dzieci w wieku 0-3 lat, z zamiłowania – kinomaniaczka. Od dziecka uwielbia robić coś z niczego i twórczo się realizować. Prowadząc kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży dla Parku Edukacyjnego Interakcje oraz twórcze warsztaty  dla dorosłych dla Babskiego Bielska, zdobywała doświadczenie podczas wyjazdów eventowych.  
Termin: wtorek godz. 15.00
Koszt: 200 zł

RYSUNEK ODRĘCZNY – zajęcia bazują na szkicach  z natury i wyobraźni, które stają się pretekstem do zapoznania z zagadnieniami rysunku i malarstwa takimi jak:
– przedstawianie przestrzeni na płaszczyźnie – nauka perspektywy
– kompozycja rysunku
– konstruowanie brył
– światłocień i cieniowanie
– walor
– kolor
Spotkania mają na celu nie tylko rozwijanie talentu plastycznego u dzieci, ale także twórczego i nieszablonowego myślenia oraz własnej kreacji formy. Zajęcia trwają 90 min i prowadzone są dla dzieci od 9 roku życia.

Instruktorka: Katarzyna Karolak-Sadowska ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej uzyskując dyplom z akredytacją Royal Institute of British Architects – prestiżowej organizacji o uznanym statusie międzynarodowym, akredytującej wyższe uczelnie architektoniczne. Podczas studiów miała szczęście uczęszczać na wykłady wybitnej postaci – prof. Wiktora Zina, znanego szerzej jako gospodarza kultowego cyklu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Zawodowo czynny architekt, posługuje się rysunkiem odręcznym w różnych technikach – ołówku, piórku, węglu, pasteli, akwareli. Prywatnie mama, pełna energii i entuzjazmu do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Koszt zajęć: 350 zł/semestr
Termin: dni i godziny zajęć będą podane po 18 września, kiedy potwierdzimy składy grup.
Czas trwania: 1,5h

JĘZYK HISZPAŃSKI
Instruktor: Julio Felix Malaga
Koszt: 300 zł/ semestr
Termin: piątek, godz.17:00 grupa od podstaw, godz. 18:00 kontynuacja

GRUPA TEATRALNA – Świat teatru jest przestrzenią magiczną. Bazując na wyobraźni i emocjach pozwala przenieść się w wymarzone miejsca. Kreatorem jest aktor. Dlatego serdecznie zapraszamy na warsztaty teatralne, podczas których zmierzymy się z ćwiczeniami, pozwalającymi uczestnikom zapoznać się z pracą aktorską.  W trakcie spotkań dzieci i młodzież poznają sztukę improwizacji, pantomimę, pracę ze słowem oraz animację. Za pomocą tych środków będą mogli wyrazić swoje uczucia, nastroje, różnymi formami ekspresji. Będziemy także rozwijać koncentrację oraz pamięć. Ponadto pragniemy kształcić wyraźną artykulację. W czasie lekcji niezwykle istotnym elementem będzie praca zespołowa uczestników. Poprzez zabawę w teatr, w miły i przyjemny sposób jesteśmy nastawieni na rozwój twórczy uczestnika, kształtujący jego osobowość. Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody i zabawy w świecie wyobraźni.
Zajęcia prowadzone są dla dzieci i młodzieży.

Instruktorka: Dorota Wodzień – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (spektakl dyplomowy „Amadeusz”, 2015r.). Współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Odnalezionym w Jeleniej Górze, Teatrem Lalki i Aktora w Kielcach, Teatrem Żelaznym w Katowicach oraz Teatrem Nowym w Nowym Sączu. Uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Laboratorium Meisnera w Warszawie oraz w projekcie „Aktor” Teatru Nowego w Krakowie. Prowadziła także liczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Koszt zajęć: 150 zł
Termin: poniedziałek g. 16:15 (grupa młodsza), g. 17:15 (grupa starsza)

CHEERLEADERS – cheerleading jest dyscypliną sportową, szczególnie popularną w Stanach Zjednoczonych. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich dzieci i młodzieży. Dzięki organizacjom propagującym cheerleading, tancerze mogą rywalizować ze sobą na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Treningi cheerleadingu są połączeniem tańca, gimnastyki i akrobatyki.

Instruktorka: Lidia Stefańska. Jako instruktor posiada najwyższe uprawnienia trenerskie. Nieustannie szkoli się zarówno z cheerleadingu jak również akrobatyki i motoryki tancerzy. Do największych sukcesów trenerskich należy zdobycie tytułów Mistrzowskich Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders i Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w 2018r., a także reprezentowanie Polski w czasie Mistrzostw Europy w Holandii w 2017r. oraz w Atenach w 2018r. W pracy z dziećmi i młodzieżą kładzie nacisk na precyzję i siłę wykonywanych elementów, a także na pozytywne relacje w grupie. Celem tworzonych grup jest start w turniejach cheerleaders oraz reprezentowanie Gminy Michałowice w ogólnopolskiej rywalizacji.

Koszt zajęć: 250zł/semestr
Termin: wtorki i czwartki (zajęcia dla każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu) godziny będą podane po 18 września, kiedy potwierdzimy składy grup.
Czas trwania: 1h 15minut

BALET – zajęcia oparte są o autorski program zajęć, zawierający naukę poszczególnych elementów tańca klasycznego, technikę prawidłowego ich wykonania, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nabywanie prawidłowej postawy oraz dyscypliny tanecznej podczas zajęć i publicznych występów. W grupach młodszych zajęcia oparte są w dużej mierze na zabawach muzycznych i ruchowych, ponieważ w wieku przedszkolnym, to właśnie poprzez zabawę dziecko poznaje świat i rozwija zdolności.
Grupy starsze kontynuują dalszą naukę z uwzględnieniem możliwości dzieci oraz zasadę stopniowania trudności. Jednak najważniejszym elementem zajęć jest wpływ na rozwój zainteresowań, pasji i miłości do sztuki, tak aby poprzez naukę, zabawę i przyjazną atmosferę, wywołać u każdego dziecka uśmiech na twarzy.

Instruktorka: Olga Babiarz – instruktor tańca klasycznego, utytułowany pedagog, choreograf i teoretyk tańca. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie na kierunku Taniec o specjalizacji Choreografia i Teoria Tańca, studia pierwszego stopnia w Krakowie na kierunku Pedagogika o specjalizacji Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna, a także Państwowe Policealne Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach, gdzie zdobyła tytuł aktora scen muzycznych. Odbyła międzynarodowe praktyki artystyczne na Sycylii, gdzie szkoliła swoje umiejętności taneczne, aktorskie i wokalne. Występowała na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego w spektaklach: „Dziadek do orzechów”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka Czardasza”. Jest również absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia, którą ukończyła w klasie skrzypiec. Od 7 lat pracuje z dziećmi. Prowadziła zajęcia tańca klasycznego na terenie Śląska, a także w Manchesterze w Anglii. Obecnie ma pod opieką grupy w Małopolsce.

Koszt: 250 zł/semestr
Termin: środa, g. 14.15 (4-5 lat), 15:10 (6-8 lat), 16:20 (9-10 lat)
*podział na grupy w indywidualnych przypadkach może ulec zmianie
Czas trwania: dla najmłodszej grupy: 45 minut, dla starszych grup: 1h


CAPOEIRA
– z wierzchu jest jak sama Brazylia, jak słoneczny dzień, radosna, rozśpiewana, żywiołowa i pełna entuzjazmu. Akrobacje zapierające dech w piersiach, szybkie kopnięcia i techniki wymykające się spojrzeniom. Jak oni to robią? PO PROSTU TRENUJEMY!
Otóż właśnie trening, trening i jeszcze raz trening. Co prawda rozśpiewany, czasem radosny, czasem zupełnie na poważnie, ale zawsze w pozytywnym nastroju i zawsze w wyznaczonym kierunku. Niekiedy bywa ciężko, ale obok są PRZYJACIELE, bo nie da się nauczyć Capoeira samemu. Potrzebujemy przyjaciół, osób do weryfikacji umiejętności, zwyczajnie wskazujących błędy czy dodających motywacji. Na treningu nie liczy się to, kim jesteś, jaki masz pogląd na świat, politykę i całą resztę. Tu liczy się Twój zapał, to, co umiesz i czego chcesz się nauczyć. Gdy zaczyna się trening, wszystkie sprawy zostają po drugiej stronie drzwi. Słychać tylko oddechy i
DŹWIĘKI BERIMBAU. To instrument, który kołysze, pomaga odnaleźć tempo. Rytmy proste, powtarzalne jak mantra, pozwalają skupić się na technikach. Berimbau ustala rytm, w jakim toczy się RODA. Gra? Tylko z pozoru to nie jest trening. To jest prawdziwa esencja treningu Capoeira. Cała reszta bez tego to jakby ćwiczyć ruchy i układy w szachach, a nigdy nie zagrać z prawdziwym, myślącym przeciwnikiem. Capoeira wygląda jak taniec, lecz nie zapominaj, że przecież ma ULICZNE KORZENIE. Dlatego przygotowujemy się do realnych sytuacji, w których liczy się pewność siebie, ocena zagrożenia i refleks. Wiesz, że gdy trzeba bronić siebie i bliskich, wtedy tak naprawdę liczyć możesz tylko na siebie, na to jak szybko i mądrze potrafisz reagować. Capoeira jest sztuką, którą można zgłębiać przez całe życie. Doskonalimy swoją technikę, kształtujemy kondycję, uczymy się odwagi i rozwagi, ale przede wszystkim – doskonalimy siebie. A to daje nam najwięcej satysfakcji! NO I FRAJDY!
Capoeira to niesamowite połączenie rytmu, sztuki walki i akrobacji. Capoeira to narodowy sport i kultura Brazylii. To zdrowy tryb życia, ale także radość, zabawa i świetny sposób spędzania wolnego czasu.
Ćwiczyć ją mogą wszyscy bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną.
„Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie nauczy się jej tylko ten, kto nie chce” (Mestre Pastinha).

Instruktor: Sylwester Francês Gawenda – rozpoczął treningi w 1995 roku.
3 lata później na Summer Meeting w Hamburgu spotkał Mestre Nem.
W 2001 r przetarł szlak do ojczyzny Capoeira – Brazylii, gdzie po miesięcznym szkoleniu otrzymał stopień instruktora. Założyciel i obecny prezes OFC – Ogólnopolska Federacja Capoeira (od 2005 r). Zorganizował wiele zawodów Capoeira, obozów sportowych oraz festiwali kultury brazylijskiej. W 2009 założył pierwszą w Krakowie Akademię, w której uczy do dzisiaj. Jest autorem hymnu grupy Camangula. Stopień Professor otrzymał na Encontro da Pascoa w Hamburgu w 2013r. Po latach pracy włożonej w rozwój capoeira, dnia 15 kwietnia 2017 uznany zostaje jako Contramestre.

Koszt: 250 zł (grupa młodsza 4-6 lat, 45 min.), 300 zł (grupa starsza 7-12 lat, 60 min.)
Termin: środa godz. 14.00 – 14.45 (grupa młodsza), godz. 15.00-16.00 (grupa starsza)

PAWIE PIÓRA – Zespołu tańca ludowego działa w nowym składzie z nową instruktorką od 2 lat w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Program obejmuje technikę tańców ludowych jak i elementy tańca klasycznego, gimnastykę, rytmikę oraz zabawy ruchowe.
Zespół prowadzi choreograf – pani Anna Chruścińska. Próby odbywają się z muzyką na żywo.

Koszt: 50 zł/semestr
Termin: wtorek godz. 16:00

CERAMIKA – serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia ceramiczne które będą odbywać się w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach w zeszłym roku zapraszamy do kontynuowania zajęć.

Program zajęć:

  • Poznawanie materiału – ugniatanie (wyrabianie) i lepienie z kulki
  • Poznawanie technik i narzędzi – proste lepienie z foremek, plastrów, wałków
  • Poznawanie technik zdobienia – kłoski, muszelki, trawy, koraliki, koronki
  • Malowanie ceramiki – angoby, akryle, szkliwienie

Przykładowe prace tworzone w trakcie zajęć:

  • Kwiaty i inne rośliny
  • Świat zwierząt
  • Gliniane stworki – duszki, potworki, smoki, dinozaury
  • Zaczarowana kuchnia – bajkowe miseczki, kubeczki, talerze, łyżki, widelce
  • Figurki bajkowych postaci
  • Prezenty z różnych okazji
  • Mozaika
  • Gliniane płaskorzeźby
  • Ozdobne kafelki
  • Czarodziejskie amulety i talizmany
  • Biżuteria: koraliki, bransoletki, wisiorki, zawieszki

Instruktorka: Ewa Tendera
Koszt: 350 zł
Termin: czwartek godz. 17:00 (grupa kontynuująca zajęcia), godz. 18:00 (grupa nowych uczestników)
Czas trwania: 1h

SZKOŁA MAJSTERKOWANIA
Termin:
piątek, 16.30-17.30
Koszt: rozliczenie z instruktorem

SKRZYPCE – w naszej ofercie zajęć muzycznych znajduje się nauka gry na skrzypcach. Prowadząca “wierzy, że nauka gry na skrzypcach jest pasjonującą przygodą”.

Instruktor: Krystyna Kleśny – jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Była uczestniczką kursów metodycznych na Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Z.Brzewskiego
w Łańcucie.

Koszt: 450zł/semestr
Termin: wtorek, na godziny instruktorka umówi się indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

GITARA – na lekcjach gry na gitarze można poznać podstawy techniki klasycznej i fingerstylowej, zrobić kilka kroków w stronę lepszego rozumienia i czytania muzyki, a potem wykorzystać nowo nabyte możliwości, żeby zagrać ulubioną piosenkę. Zajęcia są indywidualne – trwają 30 minut, co pozwala na zupełne dostosowanie programu do potrzeb ucznia. Aktualnie, w zależności od sytuacji epidemicznej, prowadzone są w formie offline lub online. 

Instruktor: Dominik Plebanek, nauczyciel z 10 letnim stażem, laureat kilku festiwali (Bluesroads, Acoustic Guitar Battle, International Songwriting Contest), aktywny muzyk krakowskiej sceny muzycznej (występy solowe, duet Director’s Cat oraz gitarzysta w projekcie Ania Sama). Nadal kształci się pod okiem dr Piotra Domagały w KSJiMR na kierunku gitara jazzowa. 

Koszt: 400zł/semestr
Termin: poniedziałek, na godziny instruktor umówi się indywidualnie
Czas trwania: 30 minut

PIANINO – indywidualne zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie umiejętności. Naukę można zacząć od podstaw (podstawy teorii muzyki, gra z zapisu nutowego jak i akordowego, praca nad techniką gry oraz koordynacja rąk, kreowanie frazy muzycznej, umuzykalnianie), lub kontynuować poszerzanie zdobytych już umiejętności.

Instruktorzy:
Krzysztof Lepiarczyk – nauczyciel, pedagog, muzyk, instrumentalista, kompozytor. Instruktor gry na instrumentach: pianino, keyboard, akordeon. Na swoim koncie ma wiele koncertów w Polsce i za granicą z własnymi projektami oraz jako muzyk sesyjny. Lider zespołu Loonypark, który wydał 5 płyt studyjnych. W dorobku dwie płyty solowe. W tym roku ukaże się najnowsza do słów Adama Asnyka.

Gabriela Świerczek-Kurowska – Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Panami Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Koszt: 450 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorami indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

WOKAL – indywidualne lekcje obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne wraz z ćwiczeniami intonacyjnymi kształcącymi słuch muzyczny, interpretacja utworów z elementami aktorstwa i ruchu scenicznego. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla kogoś kto chce doskonalić swój warsztat techniczny, jak i dla osób, którym brak wiary w swoje możliwości głosowe! Owoce naszych zajęć prezentujemy na występach oraz konkursach. Pracy nad wokalem towarzyszy ciepła atmosfera. 

Instruktorki: Gabriela Świerczek-Kurowska – Studentka krakowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego Pani Prof. Katarzyny Oleś-Blachy. Zanim rozpoczęła studia ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Bień. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów krajowych jak i międzynarodowych. Między innymi: Grand Prix Festiwalu Talenty Małopolski, wyróżniona nagrodą „Młody talent roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu krakowskiego, Główna nagroda za autorską kompozycję w Ogólnopolskim konkursie muzycznym organizowanym przez firmę CASIO, I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Kultura Romansu” – Warszawa, I nagroda na Ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego w Brzesku. W swoim dorobku artystycznym ma udział w spektaklu Opery Krakowskiej „Pan Marimba”, koncerty solowe z orkiestrą i chórem Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą dętą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Jarosława Ignaszaka, Orkiestrą Wojska Polskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Straży Granicznej, udział w koncertach „Perły Powiatu Krakowskiego”, duety z Mieczysławem Szcześniakiem oraz Panami Andrzejem i Jackiem Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Otrzymała stypendium artystyczne telewizji Polsat.

Milena Sołtys-Walosik – śpiewaczka Opery Krakowskiej, o której więcej informacji możecie Państwo znaleźć w wywiadzie : http://wsercupienin.nowotarski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21%3Awokalne-talenty-milena-walosik&catid=1%3Aaktualnoci&fbclid=IwAR0-MmM6ei8LcH47hlAU_I6A6GlfBxg_fzcYim0MiPMWAtA72h_mEKCR7WY

Koszt: 450 zł/semestr
Termin: dni i godziny do uzgodnienia z instruktorkami indywidualnie
Czas trwania: 45 minut

WYGIBASKI – To zajęcia ogólnorozwojowo-ruchowe, łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.  Dziecko nauczy się zachowań społecznych tj. współistnienie, komunikacja, zabawa w grupie, przestrzegania zasad, wykonywania prostych poleceń. Ale przede wszystkim będzie miło spędzać czas z rówieśnikami. Specjalnie skonstruowane fazy zajęć tematycznych umożliwią wszechstronny rozwój. Zajęcia wzbogacone są o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Zajęcia dla dzieci w wieku 1,5-4 lat.

Instruktorka: Joanna Tokarczyk – Chyłek

Koszt: 60 zł – karnet na 4 wejścia lub 20 zł jednorazowe wejście
Termin: poniedziałek, godz. 9.00 – 9.50, na zajęcia obowiązują cotygodniowe zapisy pod numerem: 535 029 009.
Czas trwania: 50 minut

GORDONKI – zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat) to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia “gordonowskie” stymulują  rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się. Na warsztatach pracujemy głosem. Jest to pierwszy i najbliższy człowiekowi instrument. Ważną rolę odgrywa także ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia  i rozumienia rytmu, poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń. Ponadto zajęcia są dla maluchów okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.

Instruktorka: Monika Madej

Koszt: 60 zł – karnet na 4 wejścia lub 20 zł jednorazowe wejście
Termin: czwartek, godz. 12.15-13.05, oprócz zapisu przez formularz na zajęcia obowiązują cotygodniowe zapisy pod numerem: 535 029 009.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH – zajęcia będą odbywały się w kameralnych grupach.

Instruktor: Wojciech Senisson – lektor języka angielskiego, native speaker. Posiada 10-letnie doświadczenie w nauczaniu Metodą Callana oraz 6-letnie doświadczenie w nauczaniu Direct English Method, 4-letnie doświadczenie w Pharmaceutical Business English, 5-letnie doświadczenie w Corporate Business English. Certyfikaty: ETS Global, Avalon Direct English.
Doświadczenie jako lektor w firmach takich jak m.in.: TEVA Pharmaceuticals Polska, ELEKTRA, NetEnt , Samsung, Marketing Investment Group, Onninen, Samat, Karcher, Chomtech oraz Szkoła Językowa MAK Callana.

Koszt: 300 zł/semestr
Termin: zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki – godziny w zależności od grupy
Czas trwania: 1,5h

JĘZYK ANGIELSKI DLA MŁODZIEŻY
Instruktor: Justyna Kramarz
Koszt: 250 zł
Szczegóły wkrótce.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
Instruktor: Justyna Kramarz – nauczyciel z pasją i wieloletnim stażem. Uważa, że nauka języka angielskiego może  być  wielką przygodą.  W życiu  kieruję się zasadą ,iż nie ma rzeczy niemożliwych. Pani Justyna o swojej pracy mówi “Moim celem jest  przełamywanie w uczniach  barier językowych. W mojej pracy staram się łączyć tradycyjną naukę z nowatorskimi i ciekawymi rozwiązaniami na przykład wykorzystując elementy muzyki i teatru. Ważne jest nie tylko nauczanie dzieci, ale  przede wszystkim wzbudzanie w nich pasji do poszerzania swoich umiejętności.”

Koszt: 250 zł
Szczegóły wkrótce.

PROGRAMOWANIE GIER – Dzieci w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy na zajęcia z programowania gier. Oferta przeznaczona jest dla początkujących uczestników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Na każdych z 15 zajęć w semestrze tworzymy gry bazujące na znanych i popularnych tytułach (Pac-man, Flappy bird, Arkanoid, Frogger i innych) oraz gry według własnych pomysłów. Są to zarówno projekty proste, realizowane na pojedynczych zajęciach, jak i projekty bardziej złożone – wymagające realizacji na kilku spotkaniach. Uczestnicząc w zajęciach dziecko poznaje przyjazne, wizualne (blokowe) środowisko pracy, zasady projektowania i tworzenia gier komputerowych oraz dobre praktyki związane z tworzeniem aplikacji. Podczas świetnej zabawy zdobywa kluczowe kompetencje uczestnika „cyfrowego świata” oraz rozwija swoje umiejętności w wielu zakresach.

Instruktor: Mateusz Muchacki

Pracujemy w środowiskach: I semestr – MS Kodu Game Lab, MS MakeCode; II semestr – Scratch 3.0
* W przypadku większej ilości zainteresowanych w wieku starszym istnieje możliwość utworzenia grupy średniozaawansowanej (9)10 – 13 lat i pracy w środowiskach: Scratch 3.0, MS MakeCode (Arcade&Minecraft), AppInventor (aplikacje mobilne).

Koszt: 350 zł
Termin: środa, godziny podamy do 18 września

ROBOTYKA – Dzieci w wieku od 7 do 10 lat zapraszamy na zajęcia z konstruowania i programowania robotów – LEGO Education. Oferta przeznaczona jest dla najmłodszych, początkujących uczestników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem przy okazji dobrze się bawiąc . Na każdych z 15 zajęć w semestrze tworzymy minimum jedną oryginalną konstrukcję (pojazd, maszynę, robota, zwierzę itp.). Budujemy też roboty według własnych pomysłów. Są to zarówno projekty proste, realizowane na pojedynczych zajęciach, jak i projekty bardziej złożone – wymagające realizacji na kilku spotkaniach. Uczestnicząc w zajęciach, dziecko poznaje przyjazne, wizualne (blokowe) środowisko pracy, zasady projektowania i tworzenia programów sterujących robotami, a to wszystko z użyciem znanych i lubianych klocków LEGO. Podczas świetnej zabawy zdobywa kluczowe kompetencje uczestnika „cyfrowego świata” oraz rozwija swoje umiejętności w wielu aspektach.

Instruktor: Mateusz Muchacki

Pracujemy z użyciem zestawów: LEGO WeDo 2.0 Education. Pod koniec drugiego semestru wprowadzamy zestawy LEGO EV3 Mindstorms.

Koszt: 350 zł
Termin: środa, godziny podamy do 18 września

MINI DISCO. ANIMACJE DLA DZIECI

Zajęcia zainspirowane połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness i zabawy dla dzieci w wieku od 4 lat.

Instruktor: Kamil Nowak

Przyjmujemy zapisy na każde pojedyncze zajęcia: 792-029-099

Koszt: Wejście na podstawie karnetów (50 zł na 4 wejścia, 90 zł na 8 wejść). Zajęcia odbywają się w sali lustrzanej.
Termin: piątek, godz. 17.00-17.45

TANIEC NOWOCZESNY – jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 7-12 lat.

Instruktor: Kamil Nowak – tancerz, animator.

Koszt: 250 zł
Termin: poniedziałek godz. 17:00
Czas trwania: 1h

SALSA SOLO – tańczona do latynoskiej muzyki, to wyjątkowe zajęcia przeznaczone dla wszystkich miłośników gorących rytmów. Salsa pozwala uwolnić naturalność i zmysłowość ruchów charakterystyczną dla tańców karaibskich. Dzięki temu salsa uczy nas również koordynacji i opanowania własnego ciała. Na zajęciach poznacie kroki, oraz ciekawe choreografie.

Instruktor: Kamil Nowak.

Koszt: 50 zł – karnet na 4 wejścia, 90 zł – karnet na 8 wejść lub 20 zł jednorazowe wejście
Termin: piątek godz. 19:15
Czas trwania: 1h

TENIS STOŁOWY – znany też jako ping-pong, gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.  

Zajęcia tenisa w Centrum Kultury i Promocji to nie tylko rywalizacja pomiędzy doświadczonymi zawodnikami na dwóch stołach ale również wspaniała przygoda dla każdego nawet początkującego . Podzieleni jesteśmy na grupy zaczynając od podstaw, a kończąc na zdobywaniu punktów przy stole i wielkich turniejach!
1 Grupa początkująca– gry i zabawy ruchowe z rakietkami, podstawy gry w tenisa stołowego + ćwiczenia
2 Grupa średniozaawansowana – gry i zabawy ruchowe , doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego + ćwiczenia, gry singlowe i deblowe.
3 Grupa zaawansowana– doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego, nacisk w głównej mierze na gry singlowe, deblowe + ćwiczenia 

Pięknem tego sportu jest mocna rywalizacja oraz gra indywidualna która idealnie sprawdzi się dla zawodników którzy lubią polegać na własnych umiejętnościach podczas zdobywania punktów przy stole!


Instruktor: Mateusz Zieliński
Koszt: 150 zł
Termin: sobota