„Piknik Wolności – Kadrówka” to cykliczne wydarzenie organizowane przez CKiP.

W tym roku odbywa się ono 5 i 6 sierpnia na boisku sportowym w Więcławicach Starych.

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych mających miejsce na ziemi michałowickiej w 1914 roku. Wydarzenie cieszy się rokrocznie ogromnym powodzeniem. 5 sierpnia o godz. 10.00 ruszy XIV Maraton Rowerowy MTB (w tym roku nowa, ciekawa trasa!), a od godz. 17.00 rozpoczną się na scenie prezentacje artystyczne: teatr i animacje dla dzieci, pokazy taneczne, występy wokalistów, koncert „Hands Up” – przeboje lat 80-tych. O godz. 19.00 Orkiestra Wieniawa wraz z wokalistami wykona najpiękniejsze utwory z gatunku muzyki filmowej, a o 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru: Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Po finałowym koncercie odbędzie się jeszcze duży pokaz fajerwerków oraz dyskoteka w plenerze z muzyką na żywo.

6 sierpnia o godz. 9.45 odbywa się symboliczny przemarsz szlakiem I Kompanii Kadrowej oraz uroczystości patriotyczne przy Obelisku upamiętniającym obalenie słupów granicznych (przy trasie E77 na Warszawę) oraz w pięknym Dworze w Michałowicach, gdzie również odbędą się występy artystyczne oraz piknik. Atrakcyjne koncerty i wydarzenia przyciągają co roku rzesze odwiedzających.

Terminy i miejsca:

5 sierpnia 2017 r. w Więcławicach Starych (boisko sportowe) – 10.00 Maraton MTB, 16.00 – ogłoszenie wyników maratonu, 17.00-1.30 – program artystyczny

6 sierpnia – 9.45 – uroczystości patriotyczne przy Obelisku w Michałowicach (przy trasie E77 na Warszawę), a następnie przejście do Dworu w Michałowicach.

Organizator: Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach

Więcej informacji: wMichalowicach.pl oraz facebook Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach

Więcej informacji o MARATONIE MTB: http://wmichalowicach.pl/maraton/