Dziesiątego października odbyło się pierwsze spotkanie nowego klubu Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice, Klubu Podróżnika.

Wiele osób podróżuje w piękne rejony świata, czy to w egzotyczne miejsca, czy do kurortów turystycznych, z plecakiem lub w wersji exclusive. Ciekawi niezwykłych miejsc, postanowiliśmy otworzyć klub, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich wojażach i podzielić się wrażeniami z innymi.

Naszym pierwszym gościem była podróżniczka, wielbicielka podróży egzotycznych a czasem nawet ekstremalnych, pani Małgosia. Wczorajszego wieczora zabrała nas na tramping po Meksyku, Gwatemali, Hondurasie, Salwadorze i Belize. Opowiadała o swoim miesięcznym pobycie w krajach Ameryki Łacińskiej, o zwyczajach tam panujących, o życiu tamtejszej ludności, kulturze i zabytkach, urozmaicając wykład bogatą kolekcją zdjęć. Poznaliśmy meksykańską boginię Katrinę, zwyczaj rytualnej gry w pelote, obrazujący walkę dobra ze złem (gdzie na koniec składano ofiary z zawodników przegranej drużyny!), zaglądaliśmy na barwne targi, odwiedziliśmy kolorowe cmentarze, dowiedzieliśmy się, że w tych krajach Święto Zmarłych obchodzone jest bardziej na wesoło, kiedy do duchów raczej przepija się teqilą niż popada w smutną zadumę.

Po zakończeniu prelekcji padło wiele pytań, rozmawialiśmy jeszcze o sposobach przemieszczania się podczas takich wypraw, i różnych formach organizacji tego typu imprez.

Spotkanie było bardzo udane, mieliśmy wielu gości, którym bardzo dziękujemy za przybycie. Jednocześnie mamy nadzieję, że wzorem pani Małgosi, niektórzy z nich, podzielą się z nami relacjami ze swoich podróży. Serdecznie zapraszamy (więcej informacji na ten temat w bibliotece lub pod nr tel. 12 388 50 37)

Jeszcze raz bardzo dziękujemy pani Małgosi, jesteśmy ogromnie wdzięczni za poświęcony nam czas i za cudowną podróż.