Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenia.

Spotkanie z himalaistką Moniką Rogozińską “Wyprawa w Himalaje kluczem do przeszłości” 22 października o godz. 19.00

Trzęsienie ziemi, lawiny, wypadek alpinisty, dramatyczna akcja ratunkowa w Himalajach były zaledwie wstępem do tej zaskakującej historii. Polska zimowa wyprawa na Nanga Parbat (8125 m) w Pakistanie okazała się kluczem do przeszłości. Dzięki ekspedycji odkryte zostały losy i bohaterstwo pilotów – mieszkańców podkrakowskich wsi: Luborzycy, Zagórzyc.

Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na obostrzenia covidowe na spotkanie obowiązują zapisy w biurze CKiP lub pod numerem telefonu: 535 029 009.

Zapraszamy!

Koncert Chóru Camino Gospel – 14 listopada
o godz. 19.00.

Chór Camino Gospel działa pod patronatem Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej CKiP. Wstęp wolny.

CUDAWIANKI, czyli wernisaż wystawy obrazów oraz rzeźby Artystki Anety Śliwy oraz KONCERT ZUZY WIŚNIEWSKIEJ z Zespołem – ukulele, cajon i bas…

Aneta Śliwa to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wydziału rzeźby. Dyplom realizowała w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego w 2014 r., za który dostała wyróżnienie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów i wystaw w kraju oraz za granicą.

Artystka zajmuje się ceramiką od lat. Jak twierdzi, uwielbia tworzyć piękne, cieszące oko rzeźby, dzięki którym może pokonywać granice technologiczne, jakie towarzyszą pracy w tym z pozoru łatwym materiale. Tematem przewodnim projektów jest świat fauny. Autorka przedstawia w urokliwy sposób sylwetki zwierząt bliskie ich autentycznemu wyglądowi, wykonuje je w rozmaitych kompozycjach i wersjach kolorystycznych. Inspirację dla jej prac stanowi również człowiek i otaczająca go siła natury, odzwierciedlająca się w formach abstrakcyjnych i obrazach ceramicznych. Wszystkie rzeźby są odbiciem zachwytu artystki nad naturą i przyjemności kreacji w plastycznej glinie oraz nieograniczonej w możliwościach fakturowych i kolorystycznych ceramice.

Autorskie piosenki z sensownym tekstem i chwytliwymi melodiami – tak można by w skrócie opisać debiutancką płytę LUSTERKA!
Podczas koncertu Zuza Wiśniewska podzieli się ze słuchaczami całością albumu, w którym pełno jest zarówno ironii, humoru, jak i wzruszenia. Spotkanie utrzymane w nurcie akustycznym przypadnie do gustu nie tylko fanom piosenki literackiej, ale również miłośnikom muzyki jazzowej i alternatywnej. Zuza Wiśniewska to pochodząca z Torunia laureatka autorka tekstów piosenek, kompozytorka, ukuleleistka i obserwatorka świata. Artystka jest laureatką I nagród wielu krajowych i międzynarodowych festiwalu piosenki artystycznej, m.in. Ogólnopolskich
Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, FIPA, FOPA czy I Międzynarodowego Festiwalu ,,Szlakiem Bardów”. Artystka tworzy własne utwory, z którymi koncertuje po całej Polsce. Miała przyjemność występować między innymi w Piwnicy pod Baranami, Teatrze im. Wilama Horzycy czy na deskach wrocławskiego Impartu. W swojej twórczości łączy sens treści, energetykę
przekazu oraz nietuzinkowy sposób gry na ukulele. To będzie wyjątkowy wieczór! Wstęp wolny na podstawie zaproszeń, które są do odbioru w biurze CKiP.

Spotkanie z Adamem Bieleckim „Szczyt Marzeń – moja droga na K2” oraz film “Ostatnia góra” – 25 listopada, godz. 18.00.

Adam Bielecki opowie o swojej drodze, którą pokonał, aby zostać jednym z czołowych himalaistów młodego pokolenia. Autor postara się przybliżyć zjawisko himalaizmu zimowego, a za pomocą zdjęć i filmów opowie o swoich najważniejszych górskich osiągnięciach. Adam opowie o swoich trudnych wspinaczkowych początkach, pierwszych krokach w wysokich górach, a także o tym, jak nie poddawał się zniechęceniu i frustracji, które dopadały go np. w przypadku tragicznych wydarzeń. Głównym punktem spotkania jest historia zimowej wyprawy na K2 oraz bezprecedensowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Wydarzenia te były inspiracją do nakręcenia filmu „Ostatnia góra”, który obejrzą Państwo tego wieczoru.

Na spotkanie obowiązują zapisy w biurze CKiP oraz pod numerem telefonu 535 029 009. Wstęp: 25 zł.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem – 5 grudnia.

W programie m.in. spektakl teatralny “Bałwanek w opałach”. Zapisy: 535-029-009. Wstęp: 30 zł (miejsce siedzące).

Sala widowiskowa w Filii CKiP w Więcławicach Starych (ul. Dworska 6) – godz. 15.00.

Sala widowiskowa w Michałowicach – godz. 17.30.

Michałowicki Jarmark Świąteczny – 19 grudnia w godz. 10.00-14.00.

Zapraszamy na stoiska lokalnych twórców rękodzieła i ozdób świątecznych oraz producentów żywności. Zgłoszenia wystawców: 535-029-009.

W programie występy artystyczne. Wstęp wolny. Jarmark odbędzie się na Placu Piłsudskiego w centrum Michałowic.