Warsztaty Scrabble z klasą 5b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach już za nami i trzeba przyznać, że to była świetna energia i masa kreatywności.

Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia, w którym połączyliśmy świat gry z językiem polskim, rozmawialiśmy o tym, jak powstają słowa i jak można się nimi bawić. Wymieniliśmy jakie korzyści niesie gra w Scrabble (rozwój słownictwa, poprawa ortografii, wzmacnianie pamięci, nauka strategii, rozwijanie kreatywności językowej). Potem była chwila na ciekawostki i krótką historię samej gry, a następnie omówiliśmy zasady, żeby każdy mógł poczuć się pewnie przy planszy.
No i najważniejsze – praktyka! Uczniowie zmierzyli się z dwoma zadaniami: najpierw starali się ułożyć jak najwięcej słów, wykorzystując wszystkie dostępne litery, a później podnieśli poziom i tworzyli tytuły książek oraz imiona bohaterów literackich. Pomysłowość? Na najwyższym poziomie! Klasa 5b to naprawdę świetna grupa! Otwarta, zaangażowana i bardzo dobrze się z nimi pracuje.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.