Spotkanie autorskie w DKK

Środowe wieczory przeważnie należą do Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszym gronie niezwykłą osobę. Wielbicielka Krakowa i Marqueza, absolwentka archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polka i Palestynka jednocześnie – Aida Amer – autorka, bo o niej mowa, to bardzo ciekawa, niezwykle ciepła i wrażliwa osoba.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć rodzinne historie, w tradycji arabskiej, przekazywane z pokolenia na pokolenie w formie ustnej. Są to historie, które wydarzyły się naprawdę i dotyczą prawdziwych postaci, jednak opowiedziane zostały w taki sposób, że można się poczuć jakby się słuchało baśni lub legendy. Debiutancka powieść autorki pt. „Rantis” opowiada historię palestyńskiej części jej rodziny (tata Aidy jest Palestyńczykiem). Utrzymana w klimacie realizmu magicznego, porównywana do „Sto lat samotności” Marqueza, książka dostarczy wielu wzruszających chwil, zwłaszcza w odniesieniu do obecnej sytuacji w Palestynie.

Oprócz rozmów o książkach, mieliśmy doskonałą okazję podpytać autorkę jak wyglądają jej przygotowania do pisania i warsztat pracy pisarza. Aida opowiedziała nam również kiedy i gdzie najlepiej jej się pisze, kto jest jej pierwszym recenzentem i czy pisarzowi zdarza się popełniać błędy.

Książki autorki są dostępne w naszej bibliotece: https://www.michalowice-gbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0…

Bardzo dziękujemy Aidzie i wszystkim obecnym za wspaniały wieczór.