“Zawsze muszę przedeptać ścieżki miejsc, o których piszę”

Spotkania autorskie są doskonałą okazją do zagłębienia się w osobliwy świat pisarza, a jeśli jest to pisarz, który połowę swojego dnia spędza wśród lokalnej społeczności, to rozmowa staje się jeszcze bardziej niesamowita i interesująca, pełna zaskoczeń i nieoczywistych faktów.

Joanna Sykat, autorka (na razie!) 13 powieści, gościła wczoraj w naszej bibliotece. Było to niezwykle miłe spotkanie, bo Asia jest bardzo pogodną, konkretną i rozgadaną osobą. Łatwo nawiązuje nowe znajomości, nie tworzy barier i sprawia, że rozmowa z nią po prostu sama się toczy.

Wczorajszego wieczoru opowiadała nam o swojej nowej książce „Niebo nad śnieżką”, która stanowi kontynuację powieści „Niebo pod Śnieżką”. Akcja obu książek toczy się w Kowarach, które autorka zna doskonale. Nie zabrakło także rozmów o innych książkach autorki i wycieczkach po Polsce, dlatego, że jak sama Asia mówi, zawsze musi przedeptać ścieżki swoich książkowych bohaterów, poznać miejsca o których pisze, zaczerpnąć z nich w pełni.

Serdecznie gratulujemy Joannie Sykat (Asi Zakrzewskiej) oraz dziękujemy za wspaniałe spotkanie i literaturę polską, prawdziwą beletrystykę, na wyciągnięcie ręki… dosłownie.

« 1 z 41 »