Tydzień Bibliotek! To już półmetek a apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Środa to dzień, kiedy naprawdę dużo się działo.

Pierwsza środa miesiąca, czyli spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, lecz spotkanie niezwykłe.

Klubowicze nie omawiali dziś zadanej książki, mieliśmy dla nich inne zadanie.

Świętowaliśmy premierę najnowszej książki Krystyny Mirek, drugi tom „Sagi rodu Canterdorfów”, pt.”Cena szczęścia”. Uczciliśmy to na swój sposób, czyli zaprosiliśmy panią Mirek do naszej biblioteki na spotkanie autorskie:)

Pojawiły się na nim, oprócz naszych klubowiczów, wierne czytelniczki literatury pani Krystyny. Autorka opowiadała o swoich niełatwych początkach, o wymagającej pracy nauczyciela, której poświęciła 15 lat, zanim została uznaną pisarką. W tej chwili ma na swoim koncie 15 książek i liczne grono wielbicieli, którzy czytają książki już powstałe i namawiają autorkę na pisanie ciągu dalszego opowiadanych historii.

Padło wiele pytań od uczestników spotkania; skąd autorka bierze inspiracje i pomysły, którą ze swoich książek lubi najbardziej, jak udaje jej się godzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym- ma trzy córki i małego synka. Okazało się, że jest to temat na osobne spotkanie, ponieważ Krystyna Mirek oprócz pisania książek prowadzi również warsztaty: jak będąc zapracowaną matką i żoną znaleźć czas na realizację marzeń, jak zorganizować czas, kiedy trzeba godzić wiele ról i obowiązków, co zrobić, by być szczęśliwym? Na te i inne pytania pani Krystyna odpowiada, przekazując swa wiedzę i doświadczenie, w bardzo sympatyczny i ciepły sposób. Podkreślała, że jej książki często są podpowiedzią, jak niektóre problemy rozwiązać pokojowo , próbując po prostu zrozumieć drugą stronę.

Nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny, pani Krystyna podpisała książki swoich czytelniczek i tak zakończył się kolejny dzień Tygodnia Bibliotek.

Bardzo dziękujemy pani Krystynie Mirek za przybycie i cudownie spędzony wieczór:)

Jutro kolejne atrakcje, nie ma czasu na nudę, będzie się działo…


Więcej zdjęć tutaj