Święto Dyni już na stałe wpisało się w nasz jesienny grafik. Przez cały dzień w bibliotece unosił się zapach pysznej, pieczonej dyni oraz ciast, a każdy kto w tym dniu wypożyczał książki mógł poczęstować się przygotowanymi przez nas pysznościami. Już od rana bibliotekę opanowały przedszkolaki z Europejskie Przedszkola Językowe Be Happy. Było głośno, radośnie i energicznie. Dzieciaczki były zachwycone naszym „teatrzykiem”, w którym występowały warzywa, z wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Oprócz głównej bohaterki wczorajszego święta pojawiły się również marchewka seler, papryk, ziemniak. Była to również doskonała okazje aby sprawdzić, czy kapusta to faktycznie „głowa pusta”. Przedszkolaki udowodniły, że dzięki zjadanym warzywom są zdrowe i sprawne – świetnie poradziły sobie z przygotowanymi przez nas zadaniami sprawnościowymi. Jesienna sceneria naszej biblioteki zachęciła wszystkich do wspólnych zdjęć.

Następnym punktem programu były „Zabawy z Dynią”, czyli rodzinne wykrawanie dyń. Jak co roku, pieczę nad całą zabawą sprawowała nasza instruktorka Marzenka. Najpierw trzeba było zrobić rozgrzewkę, bo wycinanie i krojenie to wcale nie taka prosta sprawa. W tworzeniu dyniowych stworków, największą frajdę sprawiło pozbywanie się tego co w środku, czyli pestek.

Po południu zaprosiliśmy naszych dorosłych czytelników do spędzenia twórczych chwil, podczas warsztatów tworzenia solnych lampionów. Przy filiżance pysznej kawy powstawały niezwykłe i kolorowe cudeńka. Do ich wykonania potrzebowaliśmy kilku słoiczków, trochę soli, kolorowej kredy i oczywiście wyobraźni. Wyszło pięknie.

Bardzo dziękujemy Farma Dyniowa Szyce , Farma Dyniowa Modlnica za uświetnienie tego dnia swoją obecnością. Małe, duże, zielone, białe, jadalne i ozdobne – na ich dyniowym stoisku każdy znalazł coś dla siebie. A jeśli komuś mało to zawsze może odwiedzić farmy w Szycach lub Modlnicy.

Święto Dyni to za każdym razem festiwal dobrej zabawy, pozytywnej energii i oczywiście sporej dawki wiedzy.