Rozpoczynając Tydzień Bibliotek…

W pierwszym dniu Tygodnia bibliotek niesamowita niespodzianka od Misiów z Promyczka spotkała nas z samego rana. Był piękny wierszyk o bibliotece, piosenka, kwiaty i słodkości oraz życzenia dla nas, a wszystko to z okazji Dnia Bibliotekarza. DZIĘKUJEMY!!!
Bajeczny Poranek odbył się pod hasłem TYGODNIA BIBLIOTEK: Biblioteka – Świat w Jednym Miejscu: Poznajemy Kontynenty

Kolejne dni, to kolejne spotkania z dziećmi:

  1. Były u nas przedszkolaki z grupy Misie. Razem wybraliśmy się w niezwykłą podróż przez kontynenty zrobiliśmy sobie zdjęcia z wielką, ale przyjazną anakondą, sprawdzaliśmy jak pachną przyprawy z całego świata i oczywiście wysłuchaliśmy książki “Śpij dobrze małpko”.
  2. Zajęcia w Filii Raciborowice dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej im.św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych pod tytułem “Podróż po 7 kontynentach”
  3. Filia Więcławice – “Czytam Sobie: Planety pana Mikołaja” Spotkanie z tamtejszą klasą 2, wyjaśnienie słów planetarium, teoria Kopernika, NASA, astronom, teleskop Hubble oraz gra słońce parzy.
  4. Sześciolatki ze szkoły w Michałowicach, z którymi wybraliśmy się w magiczny świat Disneya, a nasza zaprzyjaźniona myszka Minnie zaprosiła ich do swojego “Wesołego Klubu”, gdzie czytaliśmy “Wielkie Wędkowanie” z Biblioteki Mądrego Dziecka, tworzyliśmy mysie uszka oraz zbieraliśmy owoce i warzywa na piknik. Wspólnie odtańczyliśmy “Baby Shark Dance”, a całości dopełniły zabawy na świeżym powietrzu, m.in. przeciąganie liny.