Tydzień poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy każdy myśli o tym, co przygotuje na kolację wigilijną, ilu gości będzie przy stole, jakie prezenty kupić i w co je zapakować? Odpowiedź na to pytanie otrzymaliśmy w piątkowy wieczór, podczas warsztatów plastycznych z Ryszardem Piekarczykiem, grafikiem komputerowym, miłośnikiem tradycji i folkloru, który pokazał kilka sposobów na to, jak samemu zrobić niestandardowe opakowania, w których żaden upominek nie będzie nudny. Dzieci i dorośli trudzili się przy arkuszach kolorowego bristolu, prowadzący instruował, jak wyciąć, jak zagiąć (nie było to łatwe), ale efekty okazały się warte wysiłku 🙂

Ponadto pan Ryszard jest bardzo zaangażowany w pomoc bezdomnym zwierzakom, dla których podczas warsztatów, zbieraliśmy karmę, którą biblioteka przekaże fundacji „Serce dla pupila”.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył dołączyć do akcji a chciałby pomóc, to czekamy na Was do końca tygodnia w bibliotece; zbieramy karmę, miski, koce, słowem wszystko co może pomóc przetrwać ciężki, zimowy okres bezdomnym zwierzętom.