13 listopada Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice gościła młodzież ze Szkoły Podstawowej w |Naramie. Szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach poświęconych budowaniu poczucia własnej wartości.

Wiek dojrzewania nie jest najłatwiejszym okresem w życiu młodych ludzi, dlatego na spotkaniu poruszone zostały takie tematy jak pewność siebie, asertywność, samoakceptacja, przynależność do grupy, praca nad sobą, odnoszenie sukcesów, odpowiedzialność za swoje nastroje i kondycję psychiczną.

Warsztaty, oprócz wykładu i rozmowy, zawierały również ćwiczenia, podczas których uczestnicy dokonywali samooceny, rozwiązywali test z użyciem drzewa Pipa Wilsona, analizowali swoje miejsce w grupie. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem, przeżyciami, tym czym się martwią, co ich cieszy i co mobilizuje. Odpowiadali na pytania, co to znaczy być sobą, jakie decyzje mogą już podejmować a jakich jeszcze nie, nad czym chcą pracować, na czym im zależy?

Warsztaty trwały 2 godziny a wydawało się jakby tyko 20 minut, wręcz zabrakło czasu na to, żeby wysłuchać wszystkich chcących zabrać głos i dotknąć tematów, którymi dzieciaki były zainteresowane.

Dziękujemy uczniom klasy VI za udział w warsztatach, oraz ich wychowawczyni i pani A. Nielepiec za współpracę.