14 maja godzina 15:0016:30   Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia kartonowych ramek, które doskonale uzupełnią oprawiane dzieła, np. fotografie czy ulubione obrazy.
Ponieważ na warsztatach będziemy używać ostrych narzędzi, to na zajęcia zapraszamy młodzież (od 12 roku życia) i dorosłych.
Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczny jest wcześniejszy odbiór wejściówek, które są dostępne w bibliotece od 23.04.2018 r.

Passe-partout jest to pojęcie, które narodziło się we Francji, określające ramkę kartonową z wycięciem, o powierzchni trochę mniejszej od powierzchni karty z ilustracją, które umieszczane jest najczęściej w ramie obrazu. Po dzień dzisiejszy zastosowanie się nie zmieniło, nadal wykorzystuje się do wyeksponowania, zwiększenia atrakcyjności i ochrony oprawianej pracy. Taka kartonowa ramka może być czysta lub mieć zdobioną powierzchnię, a także może być bigowana, delikatnie falcowana, może mieć nacinaną powierzchnię i być formowana trójwymiarowo, a nawet może mieć skośnie cięte krawędzie otworu i zdobione (np. złocone) utworzone w ten sposób wąskie ścianki.