Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
9 maja godzina 18:00 - 19:30

Klub Podróżnika tym razem będzie gościł Wojciecha Czekalskiego, autora książki “Pieszo przez Hiszpanię”, który opowie o swojej wyprawie do Santiago de Compostela. Wstęp wolny, będzie możliwość zakupu książki bezpośrednio od autora.

Autor o swojej wyprawie:

Wyobraź sobie, że jesteś zwyczajnym człowiekiem w średnim wieku. Takim zwykłym, uwikłanym w codzienność typu: żona, dziecko, dom, praca, pieniądze itp. Lubisz, co prawda wyjeżdżać turystycznie w różne miejsca. Lubisz zwiedzać. Zauważasz coś wyjątkowego w stanie zadziwienia, kiedy stajesz przed obiektem, który dotąd znałeś z widokówki lub zdjęć w Internecie. To prawda – trochę bardziej Cię kręci wycieczka niż nowy telewizor, czy remont łazienki, ale to wszystko, co w Tobie jest z PODRÓŻNIKA. Jesteś po prostu kimś, kto oprócz rodziny i pracy ma jakieś swoje, niezbyt intensywne hobby.

I nagle w Twoich planach pojawia się coś, co możesz w końcu nazwać WYPRAWĄ, a nie wczasami, wycieczką, wyjazdem, czy czymś takim.

O CAMINO DE SANTIAGO przeczytałem, jak wielu, w książce PIELGRZYM Paulo Coelho. W czasach studenckich lubiłem długie przechadzki z plecakiem, po górach – więc koncepcja wielodniowej wędrówki przez Hiszpanię (w końcu to duży kraj) bardzo mi pasowała. Jak przejść od marzeń do ich realizacji przekonywałem się przez kilkanaście lat. Ciągle nie było czasu, a jak się znalazł, to pomysł wyprawy torpedowała myśl, że nie będę tracił wakacji z rodziną na rzecz samotnej wędrówki.

W końcu, w wyniku osobistych zdrowotnych wydarzeń w 2020 roku, zmieniłem perspektywy patrzenia na świat. Pomimo strachu, obaw, kompletnej fizycznej niedyspozycji, postanowiłem, że moje CAMINO przejdzie z fazy marzeń do fazy planów. I w 2022r. tak się stało. Kilkanaście lat marzeń, wyobrażeń, miesiące przygotowań, niecierpliwego przestępowania z nogi na nogę (kilka tygodni przed wyjazdem), potem 45 dni pieszej wędrówki i już…

Chcesz posłuchać o mojej pierwszej, prawdziwej WYPRAWIE? O przygotowaniach, o niecierpliwości, o ludziach, radościach, słabościach, niespodziankach, bólu, trudzie, euforii, filozofii życia, przemyśleniach itp., itd… Chcesz się dowiedzieć dlaczego CAMINO – droga pielgrzymkowa może pociągnąć kogoś, kto nie jest religijny? Chcesz się dowiedzieć co mnie zaskoczyło, jak to na mnie wpłynęło, co się w moim życiu zmieniło? Chcesz razem ze mną przejść przez wspomnienia poprzedzielane wieloma chwilami zamkniętymi w zdjęciowych kadrach? ZAPRASZAM NA MOJE WYSTĄPIENIE.

Wojtek Czekalski

 

Udział w wydarzeniu jest dobrowolny i bezpłatny. Warunki uczestnictwa określa Regulamin dostępny na stronie https://wmichalowicach.pl/biblioteka/onas/regulaminy


Szczegóły

Data:
9 maja
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Biblioteka Publiczna
Telefon:
12 388 50 37
Email:
Strona internetowa:
wmichalowicach.pl/biblioteka

Miejsce

Sala widowiskowa
Plac Piłsudskiego 2
Michałowice, małopolskie 32-091
+ Google Map
Telefon:
123885037
Strona internetowa:
wmichalowicach.pl